Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Корисна інформація

Попередження випадків травматизму електричним струмом

Апрель 18th, 2013 Цивільний захист Вывести на печать

Електрика і електроприлади міцно увійшли в сучасне життя. З кожним днем збільшується асортимент електроприладів, пристроїв і машин, без яких уже не мислиться побут сучасного жителя. Це електричні праски, плитки, рефлектори, каміни, радіатори, натирачі, пральні машини, холодильники, електричні дрилі та інші електроприлади. Щоправда, часто люди нехтують правилами користування цими продуктами цивілізації, що нерідко призводить до сумних наслідків.
Основною небезпекою, що виникає при неправильному використанні електропобутового приладу або його несправності, є пожежа й ураження струмом. За статистикою із загального числа пожеж, причиною яких стало використання електропобутових приладів, приблизно 40% походить від електропрасок, така ж кількість від електричних камінів, рефлекторів, радіаторів, саморобних обігрівальних пристроїв, 10% від електроплиток, 4% від електричних чайників, кавоварок та інших електричних приладів.
Найбільш поширеною причиною пожеж, викликаних електропобутовими приладами, є загоряння навколишніх предметів і матеріалів, розташованих поблизу електронагрівальних приладів, що тривалий час перебувають у включеному стані, та залишених без нагляду або під «наглядом» малолітніх дітей.
Необхідно знати, що включені в електричну мережу електричні чайники або плитки нагрівають поверхню підставок через 20 хвилин до температури 100 … 150 ° С, через 60 хвилин — до 150 … 180 ° С. Під залишеною включеною в мережу електричною праскою через 15 хвилин температура може становити 400 … 500 ° С. Через 3 години під облицювальною плиткою, використаною як підставка під електрочайник, температура досягає 500 ° С.
Тому навіть технічно справні електронагрівальні прилади можуть викликати загоряння горючих поверхонь, на які вони встановлені.
Велику пожежну небезпеку являють собою електроплитки з відкритими та закритими спіралями, які нагрівають близько розташовані предмети. Тому встановлювати електричну плитку й інші електронагрівальні прилади слід не ближче 0,5м від будь-яких горючих предметів домашнього ужитку.
Підвищену пожежну небезпеку мають відбивні печі з рефлектором, які широко застосовують для підтримки необхідної температури в приміщеннях у весняний та осінній періоди року, коли не використовують системи опалення, а також при похолоданні. Від теплового впливу цих печей можуть спалахнути горючі предмети, розташовані на відстані ближче 0,5 м.
Не можна застосовувати різні саморобні електричні обігрівальні пристрої, бо при користуванні ними електрична мережа піддається значному перевантаженню, що дуже часто призводить до займання ізоляції електропроводки і пожежам.
Причиною пожеж часто стають короткі замикання в проводах, та в інших частинах електроустановок, нещільні контакти в місцях приєднання проводів до приладів та при зрощуванні їх між собою, або перевантаження, коли в мережу одночасно включають кілька електроприладів.
Зовнішні ознаки несправності проводки і електричних приладів: специфічний запах горіння гуми (або пластмаси), іскріння біля лічильника і щитка, перегрівання штепсельних розеток, вимикачів, миготіння електроламп і т. д. Ці ознаки повинні насторожувати. При будь-якому сумніві в справності проводки або приладів, а також електричної арматури необхідно їх перевірити.
Особливих заходів безпеки при користуванні електроенергією треба дотримуватися в сирих приміщеннях, в приміщеннях із земляними, бетонними та цегляними підлогами, тому що в цих умовах небезпека ураження електричним струмом збільшується. У ванних кімнатах, туалетах не дозволяється користуватися електричними приладами: плитками, камінами, рефлекторами, переносними світильниками.
Щоб запобігти виникненню неприємних ситуацій, пов’язаних з використанням експлуатації електропобутових приладів, не допустити випадків травматизму від електричного струму необхідно завжди пам’ятати про першочергові заходи безпеки та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:
— не виготовляйте і не використовуйте саморобні обігрівальні електроприлади, купуйте електротехнічні прилади лише у спеціалізованих магазинах;
— не допускайте експлуатації електричних приладів при знятих або пошкоджених захисних гратах чи кожухах;
— не проводьте ремонт електричних приладів власноручно;
— не залишайте без нагляду дітей та працюючі електроприлади;
— не розміщуйте електричні обігрівальні прилади безпосередньо біля електропроводки та штепсельних розеток;
— не сушіть одяг на електроприладах, якщо вони для цього не призначені;
— не залишайте електричні прилади підключеними до електричної мережі навіть з вимкненими вимикачами;
— не перевантажуйте електричні з’єднувачі електричними приладами, сила струму яких у сукупності перевищує допустимі значення для таких пристроїв;
— не ремонтуйте прилади включені в електромережу.
В зв’язку з великою насиченістю нашого сучасного життя електропобутовими приладами, дотримання вимог безпеки стають обов’язковими для збереження майна, здоров’я та життя людини.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення
Павлоградської міської ради


































Електронна черга для запису в управлінні соціального захисту населення м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • «Поточний ремонт дороги по вул. Олеся Гончара в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2025-04-21-003001-a
  • Про передачу матеріальних цінностей
  • Поточний ремонт дороги по вул. Європейська в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: ID: UA-2025-04-21-004906-a.
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Ушинського в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: ID: UA-2025-04-18-009125-a
  • Вітання міського голови з Великоднем
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Промислова в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2025-04-18-001145-a
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Олександрівська в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2025-04-18-001511-a.
  • Про затвердження плану заходів з нагоди 39-ої річниці Чорнобильської катастрофи
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Озерна в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: ID: UA-2025-04-17-010147-a
  • Інформує Департамент цивільного захисту облдержадміністрації
  • Виконком від 11.04.2025 р
  • Дні сталої енергії в місті розпочато
  • Весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин
  • Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ПП «ВУГЛЕПОСТАЧАННЯ»
  • Спалювання сухої рослинності заборонено!