На виставці представлений посуд різного періоду – від глиняного глечика до сучасної розписної сувенірної тарілки. Проходячи залою, неможливо не помітити кришталь та чайні сервізи, за якими в свій час стояли в чергах та без яких не обходилося жодне весілля. Прикрасою кожного столу слугував самовар. Розписаний або просто металевий, який замінив електричний чайник.
Історія посудних виробів багата фактами і домислами. Взяти до уваги хоча б різноманітність матеріалів, які використовувалася для виготовлення столової атрибутики, — починаючи від каменю і, закінчуючи сучасним загартованим склом.
До речі, не тільки посуд може бути екологічним, але й хобі. Прикладом цього слугують натюрморти з природних матеріалів руки Олени Рибальченко – художника та майстрині декоративно-ужиткового мистецтва, які прикрасили стенди виставкової зали і якнайкраще підкреслили тематику виставки.
Для всіх присутніх звучали слова привітання від директорки Павлоградського історико-краєзнавчого музею Тетяни Ведмідь. У стінах музею лунало музичне привітання від талановитої композиторки, музиканта, поетеси і художниці Ольги Свєщової і її сина Людвига.
На виставці були присутні представники богуславського хору «Богуславочка», пісні якого занесені до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, жителі району та міста.
Також сьогодні була відкрита і міні-виставка «Гарний посуд-смачна їжа» (посуд в мініатюрі з колекції директора музею Тетяни Ведмідь).На виставці представлено різний посуд розміром від 1 см до невеличких розмірів.
Виставки працюватимуть до кінця вересня.
Наталія Шальська,
старший науковий співробітник