Январь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Корисна інформація

“ Еней був парубок моторний…”

Ноябрь 13th, 2017 Відділ культури Вывести на печать

Павлоградський історико-краєзнавчий музей 9 листопада відзначив день української писемності та мови. Директор музею Ведмідь Т.І. всіх присутніх ознайомила зі святом і наголосила що..”Терниста дорога стелилася нашій мові на шляху державності, котра лише нещодавно набула державної конституційної сили, адже у 1989 році було прийнято Закон “Про мови в Україні”, а 9 листопада 1997 року став Днем української писемності і мови. Прямим попередником слов’янської мови – є алфавіт, створений великими просвітителями слов’ян – братами Кирилом і Мефодієм.Це свято булозасноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. ВінбувпослідовникомзнаменитихКирила та Мефодія-творцівслов’янськоїписемності.Мовунашого простого українського народу передав нам у спадокГригорій Сковорода, вдосконаливїї ІванКотляревський, а основоположником сучасноїукраїнськоїмови став наш великий Кобзар -Тарас Шевченко. Віннаказував нам, щоб ми любили, знали і вивчалиїї. Наш народ зберіг силу Кобзаревого слова.
1
У КонституціїУкраїни, ст. 10, є такі рядки: “Державнамова в Україні є українськамова”. Які б не булистрашністорінкинашоїісторії, наша ріднамовавижила і сьогоднірозвивається“.
Колектив наукових співробітників музею підготував виставу з використанням уривку з поеми І.Котляревського “Енеїда”. Дійство відбувалося на подвір’ї Української гостинної садиби,де дівчата в українських строях відобразили фрагменти життя на селі,провели гадання по кілках,слухали пісню кобзаря,відгадували загадки,танцювали.
На фоні українських народних пісень, на подвір’ї, лунав лай собак та крякання качки,яка знаходилася в загородці. Все було справжнє,як на селі.
Ми живемо в чудовій,багатій,мальовничій країні — нашій славній Україні.
Ми українці і любимо свою землю,свій рідний край,з його багатющими народними традиціями,славною історією,багатою мелодійною мовою.
І,як сказав Панас Мирний, “поки жива мова в устах народу,до того часу живий і народ”.
Шануймо українську рідну мову!

Т.І.Ведмідь,директор Павлоградського історико-краєзнавчого музею

трансляції з web камер

Обговорення назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Репертуарний план на січень

Останні надходження

 • Пройшла чергова апаратна нарада
 • Про підготовку і проведення заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
 • ЗВІТ про витрачання коштів міського бюджету за 2018 рік відділом по обліку комунального майна та житлової площі Павлоградської міської ради
 • Оголошення Павлоградської загальноосвітньої школи I –III ступенів № 19
 • Святкуємо Водохреща безпечно
 • Павлоградські спортсмени стали переможцями чемпіонату Дніпропетровської області з дзюдо серед кадетів
 • Про засідання Комітету з управління впровадженням Стратегії розвитку міста Павлоград
 • Про стан організаційно-кадрової роботи відділу по роботі з персоналом та забезпечення діяльності виконкому у 2018 році
 • Виконком від 09.01.19р.
 • До побачення, ялинко!
 • Про надання адресної матеріальної допомоги особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, на вирішення соціально-побутових проблем
 • Перелік рішень виконкому Павлоградської міської ради за грудень 2018 рік
 • Про ставки єдиного податку в 2019 році
 • «Про затвердження Положення про надання платних соціальних послуг, які надаються комунальною установою «Павлоградський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»
 • Про затвердження Положення про комісію по розгляду питання звільнення громадян, що мають рідних від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) в структурних підрозділах територіального центру