«В новорічну ніч чарівну відбуваються дива.
Під ялинкою сьогодні добра казка ожива ».
Новий рік, це свято казкове, чарівне, яке діти чекають з особливим нетерпінням. Саме в це свято трапляються всілякі дива і чарівні події, а дні перед Новим роком і Різдвом радують дітлахів незвичайними виставами, різними заходами, іграми, конкурсами, запальними танцями з казковими героями.
Святково прибрана зала. Стіни прикрашені мішурою, дощиком, сніжинками. Ліворуч стоїть ялинка з яскравими прикрасами ,іграшками, поруч — красуня Снігуронька; праворуч оформлена чудова фотозона з зимовими персонажами: оленями, сніговиком, маленькими ялинками, деревами в снігу.. І все це в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї.
Наукові співробітники музею підготували цікавий та змістовний сценарій до Нового року за мотивами казково- фантастичної повісті Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом» в сучасній інтерпретації: «Останній день перед Різдвом пройшов. Зимова ясна ніч наступила. Зиркнули зірки. Місяць величаво піднявся на небо посвітити всім добрим людям і всьому світу, щоб було весело колядувати і славити Христа».
У виставі різні казкові герої, це якраз для дітей, тому що всі вони хочуть на Новий рік зустрітися з улюбленими героями з різних казок, які вдягнуті в чарівні костюми, з загадковою посмішкою, але з доброю душею.Діти зустрілися з чарівною дівчиною Оксаною, її судженим ковалем Вакулою, його матір’ю Солохою. І до гоголівських персонажів приєдналися Мавка, Відьма-чаклунка, Снігова королева. А ось подарунки діти отримали від Святого Миколая! Всіх веселить і допомагає казковим героям незвичайно приваблива Чортівка. Всі присутні повністю занурилися у виставу, від усієї душі переживали за героїв казки і намагалися показати максимум емоцій і задовлення від побаченного . Звичайно, підібрана тематика вистави така, що вона зрозуміла дітям певного віку.
Діти грали, бавилися ,насолоджувалися святом, тому, що багато хто з них теж був у костюмах улюблених героїв. Ігри та пісні, жарти і веселощі лунали в залі протягом всієї вистави. А, наприкінці, разом з казковими персонажами танцювали і фотографувалися на пам’ять про чудовий подарунок від колективу музейників, який створив дружню атмосферу серед учасників свята.
По закінченні заходу діти, батьки, вчителі купували сувеніри павлоградських майстрів на пам’ять про перебування в музеї саме на передодні новорічно-різдвяних свят. Гостями наших свят були учні міських та сільських шкіл, які постійно відвідують музей.
Т.І.Ведмідь,директор Павлоградського історико-краєзнавчого музею