04 березня 2020 року в КЗ «Павлоградський історико-краєзнавчий музей» відбувся вечір,присвячений генію української літератури, батьку нашої нації — Тарасу Григоровичу Шевченку. Темою заходу було обрано «Образ України в творах Т. Г. Шевченка» до 206 річниці від дня народження класика української поезії.
Важко переоцінити значення творчості Тараса Шевченка для української літератури. Цей національний поет глибоко розкрив душевне багатство українського народу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України.
Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації, тому що для українців Великий Кобзар став могутнім джерелом національної свідомості, символом України.
Вірші Тараса Григоровича Шевченка повинен знати кожен, адже «Кобзар» – це друга Біблія для українців. Розгортаєш, і: «Ну що б, здавалося слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, як їх почуєш…».
І слова Шевченка – справді особливі, зокрема тим, що актуальні й досі.
З нагоди 206-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка наукові співробітники музею підготували для глядачів добірку уривків поезій, у яких Великий Кобзар оспівував свою любов до Батьківщини, первинні людські цінності: любов і вірність, материнську долю, відданість рідній землі і народові – те, без чого не можна уявити людського життя. Подарунком для глядачів стали виступи вихованців Мистецької школи № 2 — хор дівчат «Світанок» та хор хлопчиків «Нові голоси» (керівник Лариса Філатова,концертмейстер Тетяна Бичкова), які виконували пісні на слова великого українського поета на тлі виставки малюнків за цією темою вихованців мистецьких шкіл №1 і №2.
А.Шаня
провідний науковий співробітник