Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисна інформація

Павлоградському історико-краєзнавчому музею — 56 років.

Февраль 16th, 2018 Відділ культури Вывести на печать

SAM_5801

Скарбниця історико-культурної спадщини.

Минулого не знати-не можливо,
Без нього в нас не буде майбуття.
Щоб ми жили заможно і щасливо
Пізнаймо рідний край,його буття.

Музей – це дуже складний організм, де зберігаються різноманітні предмети, свідчення ставлення людини до світу, твори мистецтв. Його основне завдання — демонструвати їх людям, тому важливим напрямком діяльності музеїв є експозиції та
виставки.
23 лютого виповниться 56 років від дати відкриття міського музею. Для його створення було виділено приміщення, яким сьогодні майже 120 років! 21 січня виповнилося 115 років від дня народження першого директора Павлоградського історико-краєзнавчого музею М.І.Комісарової, яка зробила музей відомим далеко за межами України, який і сьогодні відомий в колі музейників країни.
Чим живе сьогодні скарбничка павлоградської історії?
Світ навколо нас постійно змінюється, суспільство трансформується і ставить до музеїв нові вимоги. Ставлячи головним у музеї відвідувача, наукові співробітники музею розробили план, в основу якого поставили зміни у ставленні до музейного продукту, людського фактору та промоції.
Провівши аналіз відвідування музею, ми дійшли висновку, що у відвідувачів виникає бажання побувати в музеї не один раз. Тому виникла ідея розширити показ експозицій за допомогою нових форм екскурсійного обслуговування. Такими формами
стали: “Ніч в музеї”, ”Новорічна казка “, ігрова програма “Літній калейдоскоп” для пришкільних літніх майданчиків, вечори-зустрічі з цікавими, талановитими павлоградцями, вечори пам’яті до ювілейних дат славнозвісних земляків, де під час проведення цих заходів використовується театралізована частина екскурсії або фрагмент вистави, інсталяції. Такі заходи цікаві різним категоріям відвідувачів, починаючи з дитячого садка до поважного віку. Акція “Подаруй музею експонат” дає можливість поповнити фонди новими експонатами.
Музей — це не та установа, куди люди ходять в обов’язковому порядку, як наприклад, в школу чи на роботу. Для того, щоб у людини виникло бажання знову прийти в музей, вони мають отримати позитивні емоції та приємне враження. Більшість
відвідувачів музею приходять з родиною чи друзями і сприймають похід до музею, як нагоду поспілкуватися та відпочити, отримавши при цьому ще й нову та цікаву інформацію.
Експозиції в музеях будуються десь на 20-25 років. А кожного року до музею надходять різні експонати, які з часом находять своє місце в окремих періодах історії. Але багато експонатів не можна показати тому, що в нашому музеї мало місця, немає експозиції періоду з 1946 року до сьогодення. І тому музей демонструє різні матеріали та документи, твори мистецтва на пересувних виставках.
Музейні виставки присвячуються актуальним питанням сучасності: культурним явищам, ювілеям, важливим проблемам, цікавим подіям минулого і сьогодення. Вони підвищують доступність, суспільну значущість музейних колекцій, ознайомлюють з науковими досягненнями музею.
Щоб уникнути падіння відвідуваності, науковці музею час від часу оновлюють виставки, які викликають жваве зацікавлення відвідувачів.
Важливою умовою функціонування і розвитку музею є постійна актуалізація музейної експозиції, створення нових виставок, реалізація освітніх проектів.
Так, в музеї вже протягом восьми років функціонує тимчасова виставка “Сторінки історії:1917-1941рр.”, яка вже стала майже постійною експозицією. Але матеріали і документи цієї теми потребують осучаснення, тобто потрібно перебудувати всю експозицію і побудувати нову з сучасними вимогами до періоду 1917-1921 рр. Матеріалів цього періоду в музеї немає, їх потрібно шукати в архівах України. Да, і сама експозиційна зала , вже давно потребує капітального ремонту. Зараз музейники працюють над цією темою. На цей рік виділено кошти на складання проектно-кошторисної документації на
капітальний ремонт зали. Участь у проектах дасть можливість побудувати нову кспозицію.
Перемога у конкурсі міні-гранітв “Громада своїми руками” з проектом “Створення етнографічного куточка “Українська гостинна садиба” , який проводиться в рамках реалізації Стратегії соціального партнерства компанії ДТЄК і міста Павлоград дає можливість проводити різні українські обряди та звичаї, ігри, флешмоби та інше.
Під будівлею музею є підвальне приміщення, яке засипане сміттям. В цьому році ми плануємо його почистити та по можливості відтворити та побудувати якусь цікаву експозицію (тема експозиції обговорюється).
На початку цього року музей отримав на баланс “нове” старе приміщення рентгенологічного відділення, якому майже 100 років! Це єдине приміщення в нашому місті, яке побудоване в стилістиці конструктивізму і є пам’яткою архітектури,
охороняється Законом України “Про охорону культурної спадщини”. Для всіх мешканців скажу,що в цьому приміщенні буде (з часом) відкрито Виставковий центр, який надасть змогу проводити і показувати Міжнародні,Всеукраїнські виставки різних видів напрямків художньої та народної творчості. А поки, потрібно скласти проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту будівлі та благоустрій прилеглої території, на якій буде розміщено музей під відкритим небом.
Таким чином, музей знаходиться у постійному русі, котрий постійно посилюється. Планів та задумок багато. Слідкуйте за оголошенням про нові заходи в музеї. Незабаром ми запросимо вас на нову театралізовану екскурсію “День і ніч в музеї” (приблизно середина квітня).
Хто небайдужий до історії свого славного міста Павлоград, хто хоче, щоб діти і внуки знали правдиву історію свого краю — приходьте до музею, де дружній, творчий колектив наукових співробітників, та й , взагалі, весь колектив музею радо зустрінуть вас і нададуть цікаву інформацію про наш славний край!

Т.Ведмідь, директор Павлоградського історико-краєзнавчого музею

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження