21 лютого 2020 року у Павлоградському історико – краєзнавчому музеї проходив вечір — зустріч «Вільні творять майбутнє» з учасниками бойових дій на Сході України, та волонтерами. Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинялися під загрозою. Але завжди, в такі періоди, найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників. У 2013-2014 роках в Україні відбулась безпрецедентна подія – народ повстав проти свавілля корумпованої влади. Трагічні події в Україні, починаючи з листопада 2013 року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.
І саме 20 лютого ми відзначаємо День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже Україна – це територія гідності і свободи. Минуло вже 6 років після трагічних подій на Майдані. Але, на превеликий жаль, Небесною Сотнею не закінчився біль і страждання України… Війна. Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна. Ще кілька років тому ми не могли собі і уявити, що знову на нашу Батьківщину прийде війна. Але знайшлися ті, хто став на захист своєї рідної землі. Це бійці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі, які в мирний час спасають поранених бійців, волонтери, на плечах яких ще до сих пір тримається наша армія. Дуже багато наших земляків, які зараз приймають участь в ООС.
Були присутні поважні гості. Усіх присутніх привітала начальник відділу культури Вікторія Селіна, Сергій Москалець — учасник бойових дій в зоні АТО, служив у 81-шій окремій аеромобільній бригаді, Григорій Лисий — член волонтерського об’єднання «Армія допомоги» та громадської організації «Західнодонбаське об’єднання Самопоміч», Єлизавета Ляшенко – керівник волонтерської групи «Павлоград. Сила добра», Ігор Іваніченко- член організації прикордонників м. Павлоград. Кожний із них розповів свою історія життя і як на їхню долю вплинули події на сході України.
Вони — унікальні, захопливі та моторошні водночас. Серед гостей та учасників заходу були викладачі та студенти Павлоградського коледжу Національного технічного університету. Лунали музичні композиції у виконанні вихованців Палацу творчості дітей та юнацтва та маленькі актори зразкового танцювального театру «Форточка» показали тематичний етюд про війну.