Протягом 2018 року відділ культури Павлоградської міської ради здійснював свою діяльність на підставі положення про відділ, затвердженого рішенням міської ради від 19.11.2013 року № 1053-38/VІ, “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки”. Діяльність галузі у 2018 році здійснювали заклади культури: комунальна бюджетна установа “Міський культурно-дозвільницький центр», комунальний заклад Павлоградський драматичний театр ім. Б. Захави, комунальний заклад “Павлоградська міська централізована бібліотечна система”, комунальний заклад “Павлоградський історико-краєзнавчий музей”, комунальні заклади “Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади “Дитячі музичні школи № 1,2,3».
Фінансування галузі культури загального фонду на 2018 рік склало 29 380 632грн., спеціальний фонд — 675 524 грн, з них на укріплення матеріально-технічної бази закладів культури м. Павлограда були проведені наступні заходи:
• на проектно-кошторисну документацію в сумі 55,0 тис.грн;
• на виконання проекту реконструкції будівлі Павлоградського драматичного театру ім. Б.Є.Захави на суму 325,7 тис.грн.,
• на заміну вікон ДМШ №2 – 185,5 тис.грн.
• придбання крісел для глядацької зали МКДЦ Мир на суму 698,6 тис.грн.
• придбання радіо мікрофонів, акустичні колонки, меблі, мультимедійні системи та музичні інструменти на суму 147,6 тис.грн.
Відповідно до завдань Програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки на міські заходи виділені кошти в сумі 657 771 грн.
За звітний період закладами культури було надано платних послуг на суму 2 176 775 грн.
Протягом 2018 року організовані та проведені наступні культурно-мистецькі заходи:
— 250 державних, календарних свят, культурно-мистецьких заходів;
— 24 міських та відкритих фестивалів, виставок-ярмарків, конкурсів, серед яких: міський фестиваль класичної музики, “Пісенний Дивоцвіт”, “Мелодії шахтарської душі”, “Павлоград збирає друзів”, фестиваль ветеранської пісні, “Різдвяна зірочка”, “Зимові візерунки”, фестиваль молодих інвалідів “Поклик серця та душі” та інш.;
— 27 культурних заходів історико-патріотичного напрямку;
— 50 заходів з організації дозвілля дітей та молоді (з травня по серпень щосуботи у дитячому парку проходили дитячі ігрові програми вихідного дня та щодня під час зимових канікул);
— цикл заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
— цикл заходів, присвячених святкуванню Дня міста.
Близько 1,5 тис. вихованців дитячих творчих та аматорських колективів отримали перемоги майже у 50 всеукраїнських, обласних та міжнародних фестивалях-конкурсах.
Протягом 2018 року закладами культури створювалися сприятливі умови для розвитку культурних і творчих ініціатив.
У МКДЦ працюють 40 клубних формувань, з них 28 колективи художньої творчості, 12 любительських об’єднань, клубів за інтересами, центрів, загальна чисельність учасників клубних формувань 1028 чоловік. З них для дітей — 14 колективів (490 чол). Серед аматорських колективів мають звання 6 “народних” та 9 “зразкових”, в цьому році клубу спортивно-бального танцю “Надія” було присвоєно звання «зразковий».
У дитячих музичних школах працює 96 чол., які надають спеціальну музичну освіту 880 вихованцям, з них 151 дитині пільгових категорій. На базі ДМШ №1 вже 4 роки працюють групи на засадах самоокупності з образотворчого мистецтва, на сьогодні – це 3 групи кількість дітей складає 36 чоловік. З 01 вересня 2018 року відкрито ще 3 групи класу хореографії з кількістю учнів — 38 дітей.
485 вихованців стали призерами та переможцями всеукраїнських, міжнародних і міських фестивалів-конкурсів.
В 2018 році в конкурсі міні-проектів «Громада своїми руками» перемогу здобула Мистецька школа №1 (37,0 тис.грн) з проектом “Мистецько-освітній простір «Арт-лабораторія».
У 2018 році Павлоградський драматичний театр ім. Б.Є.Захави відкрив 44 театральний сезон. За цей період театр дав 80 вистав, які відвідали більше 8 тис. глядачів. У театрі ім. Б.Захави відбулося 5 прем’єр — вечір-концерт “Віва, Вікторія!”, вистава для дітей “Я курча, ти курча”, вистава студійців «Коло», вистава В. Токаревої «Ну и пусть» та новорічна казка для дітей.
Протягом 2018 року всі бібліотеки Павлоградської міської ЦБС працювали в рамках «Концепції розвитку бібліотек сімейного читання. Кількість користувачів бібліотек — 22,02 тис.чоловік.
В 2018 році придбані книги (169 екз.) на суму 15,0 тис.грн., також придбали через Державні закупівлі ProZorro періодичні видання (110 назв). За звітній період бібліотекарями системи було підготовлено і проведено 256 масових заходів, з них 84 — влітку для дітей пришкільних таборів.
Бібліотека сімейного читання № 4 – у вересні отримала перемогу у грантівському конкурсі Українського культурного фонду з проектом “ТОНлайн-студії Ripk. Центральній дитячій бібліотеці організація МОМ продовжила термін дії грантівського проекту “Взаємодія – крок до дій” ще на один рік.
В 2018 році в конкурсі міні-проектів «Громада своїми руками» перемогу здобула Бібліотека сімейного читання №5 на суму 55,0 тис.грн.
За 2018 рік всіма формами роботи Павлоградським історико-краєзнавчим музеєм було обслуговано 48,0 тис. чол. Проведено 530 екскурсій. У фонди музею надійшло від мешканців міста 450 експонатів основного фонду, загальна кількість предметів основного фонду 50615 одиниць, науково — допоміжного — 3626 од. Організовано 27 виставок.
Розроблені два проекти на проведення капітальних ремонтів Вистовкового центру (із міського бюджету було виділено 54,9тис.грн).
Місто продовжує працювати в рамках програми Ради Європи “Інтеркультурні міста”, яка дає змогу павлоградцям різних національностей інтегрувати в соціально-культурному житті міста, розвивати зв’язки більш ніж 140 містами світу – учасниками проекту.
Делегації м Павлограда взяли участь у заходах, організованих Радою Європи та містами, які входять до української мережі інтеркультурних міст. У жовтні 2018 року місто приймало учасників Семінару щодо розробки ІСС Стратегії для міст української мережі.
Також одним із актуальних та пріоритетних питань, які координує відділ культури є забезпечення належної реалізації державної політики у сфері охорони культурної спадщини та збереження і охорона пам’ятників історії та архітектури м.Павлограда. У м. Павлограді 26 пам’яток історії, 11 пам’яток архітектури, які знаходяться на державному обліку. Визначено балансову належність на 25 пам’яток історії, грошову вартість 16 пам’яток, укладено охоронні договори на 22 пам’ятки історії, на 3 пам’ятки архітектури.
Відділом містобудування та архітектури підготовлено та подано документи на розміщення в системі електронних закупівель «Prozzoro» закупівлю робіт: внесення змін до «Історико-архітектурного опорного плану та проекту зон охорони культурної спадщини міста Павлоград» на суму 540 000 грн.