Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

Звіт про виконання бюджету відділу культури Павлоградської міської ради за 2020 рік

Февраль 5th, 2021 Відділ культури Вывести на печать

 

У 2020 році відділ культури Павлоградської міської ради здійснював свою діяльність на підставі положення про відділ, затвердженого рішенням Павлоградської міської ради від 14.02.2017 року № 545-19/VІІ, “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки”. Сфера культури об’єднує 7 закладів, а саме: КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр», КЗ «Павлоградський драматичний театр ім. Б.Є. Захави», КЗ “Павлоградська міська централізована бібліотечна система”, КЗ “Павлоградський історико-краєзнавчий музей”, КЗ “ПСМНЗ “Мистецька школа №1», КЗ “ПСМНЗ “Мистецька школа №2, КЗ “ПСМНЗ “Мистецька школа №3».
Чисельність працівників відповідно до штатних розписів на 01.01.2021 рік по закладам культури м. Павлограда становить 313,5 одиниць, з них 2 заслужених працівника культури України, 1 заслужений діяч мистецтв України.
Фінансування галузі культури загального фонду на 2020 рік склало 30 440,0 тис. грн., спеціальний фонд — 6 254,9 тис. грн. З метою підтримки матеріально-технічної бази закладів культури м. Павлограда з міського бюджету використано кошти :
— на виготовлення проєктно-кошторисної документації для капітального ремонту даху КЗ ПСМНЗ «Мистецька школа №1» — 19,0 тис.грн;
— на виготовлення проєктно-кошторисної документації по переходу на альтернативний вид опалення КЗ «Павлоградська міська централізована бібліотечна система» — 33,0 тис.грн;
— придбання літератури та періодичних видань КЗ «Павлоградська міська централізована бібліотечна система» на суму 60,0 тис.грн.
— на часткове виконання робіт за проектом реконструкції будівлі КЗ «Павлоградський драматичний театр ім.Б.Є.Захави» — 124,0 тис.грн;
— придбання комп’ютерів, кондиціонерів для театру ім. Б.Є.Захави, Міського культурно-дозвільницького центру, Павлоградського історико-краєзнавчого музею – 142,1 тис.грн.
Відповідно до завдань Програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки на міські заходи виділені кошти в сумі 1 028,7 тис. гривень. За звітний період закладами культури було надано платних послуг на суму 1 713,2 тис. грн.
Аналіз ефективності бюджетних програм за 2020 рік по галузі культури (1014030 «Забезпечення діяльності бібліотек, 1014040 «Забезпечення діяльності музеїв і виставок», 1014060 «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів», 1011100 «Надання спеціальної освіти мистецькими школами», 1014010 «Фінансова підтримка театрів», 1014082 «Інші заходи в галузі культури і мистецтва», 1017321 «Будівництво освітніх установ та закладів», 1017324 «Будівництво установ та закладів культури») становить середній результат оцінки 221,9 балів (висока ефективність).

У 2020 році Павлоград продовжував працювати в рамках Програми Ради Європи “Інтеркультурні міста”, яка на сьогодні об’єднує 141 місто світу, 6 з яких входять в українську мережу (Луцьк, Суми, Павлоград, Мелітополь, Вінниця та Одеса). У зв’язку з карантином робота проводилася в онлайн — режимі.
Протягом липня-вересня представники м. Павлограда взяли участь у 3-х онлайн- вебінарах з ІСС Компетентності в рамках реалізації міжконтинентального проекту «Впровадження та залучення культурного розмаїття на міжнародному рівні» за підтримки Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» і методичного супроводу експерта Ради Європи, координатора національної мережі інтеркультурних міст Ксенії Хованової-Рубікондо.
У цьому році було реалізовано спільний грант з Радою Європи, в результаті якого були проведені: гутірка «Вплив економічної кризи після COVID-19 на життя національностей та внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території м. Павлограда» та 4 тренінги з ICC Компетенції. В рамках цього гранту було надруковано 3000 буклетів «Інтеркультурні міста. Мистецтво змішування» та роздані 6 містам української мережі.
Ще одним із пріоритетних напрямків відділу культури є робота у напрямку релігії та захисту прав національних меншин.
У місті налічується 32 релігійні спільноти. Представники духовенства постійно приймають участь у міських соціально-культурних проектах.
Сферою культури протягом 2020 року проведено майже 300 заходів. У зв’язку з пандемією, відбулося переформатування роботи закладів культури. Розроблені та впроваджені онлайн форми роботи з навчання та організації змістовного дозвілля павлоградців, майже 50% заходів різного напрямку та формату проведені в режимі онлайн.
Протягом 2020року було проведено:
— 200 державних, календарних свят, культурно-мистецьких заходів;
— 40 міських та відкритих фестивалів, конкурсів (з них 6 дитячих), серед яких: “Пісенний ланцюжок єдності 2020”, “Різдвяна зірочка”, “Різдвяна галявина”, конкурс малюнків «Добро рятує світ», фестиваль молодих інвалідів “Поклик серця та душі” та інш., відбіркові тури яких проводяться в онлайн-режимі, а церемонія нагородження – малими формами або «просто неба» з дотриманням вимог режиму карантину;
— майже 80 культурних заходів історико-патріотичного напрямку (День Соборності України, День Героїв Небесної Сотні, День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, День Конституції України та День Незалежності України, День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, День захисника України тощо).
У цьому році традиційно відбулися свята «просто неба»: різдвяний фестиваль «Різдвяна коляда», Масляна, святкування Дня міста, День Святого Миколая (відкриття головної ялинки міста). На жаль, у зв’язку з карантином були скасовані свято Писанки і народно-обрядове свято Івана Купала, але вони відбулися в онлайн-форматі.
Скориставшись послабленнями карантинних вимог, вдалося провести традиційний фестиваль шахтарської авторської та популярної пісні “Мелодії шахтарської душі”, конкурсна програма якого відбулася в онлайн форматі, на гала-концерт та нагородження були запрошені представники від переможців. У цьому році у фестивалі прийняло участь більше 60 учасників з 8 міст та районів Павлоградської, Запорізької та Донецької областей.
У рамках заходів до Дня міста проведено міський конкурс відеороликів “Рідне місто в об’єктиві”, в якому прийняло участь 30 митців. Кращі з них отримали відзнаки та подарунки, а головне – вдячність та визнання земляків за увагу до історії рідного Павлограду. У міському конкурсі “Різдвяна галявина” в онлайн форматі прийняли участь всі загальноосвітні школи міста, позашкільних закладів, закладів культури. А привітання кращих відбулося під час відкриття головної ялинки міста. У ІV міському конкурсі літературної творчості «Герої рідної землі» прийняло участь 68 учасників. Відеоролики та фотоматеріали конкурсу були розміщені на сайті Центральної міської бібліотеки.
У 2020 році усіма видами культурних заходів та подій було охоплено (включаючи онлайн-режим – офіційні сторінки закладів культури) — понад 200 тисяч чоловік.
У цьому році творчі колективи міста відвідали більше 20 фестивалів-конкурсів різного рівня та здобули 120 нагород, з яких 5 — Гран- Прі.
Закладами культури створювалися сприятливі умови для розвитку культурних і творчих ініціатив. У КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр» працюють 40 клубних формувань, з них 26 колективи художньої творчості, 14 любительських об’єднань, клубів за інтересами, центрів, загальна чисельність учасників клубних формувань 1167 чоловік. З них для дітей — 15 колективів. Серед аматорських колективів мають звання 6 “народних” та 9 “зразкових”.
Згідно рішень Павлоградської міської ради від 17.09.2020р. №1814-54/VII «Про надання згоди на прийняття до комунальної власності майна» та від 29.09.2020 р. №2298-72/VII «Про внесення змін до рішення Павлоградської міської ради від 17.09.2020р. №1814-54/VII «Про надання згоди на прийняття до комунальної власності майна» Палац культури Машинобудівників Павлоградського механічного заводу було передано з державної до комунальної власності м. Павлограда.
У трьох мистецьких школах м. Павлограда отримують спеціальну музичну освіту 880 вихованців. Правом безоплатного навчання користуються 160 дітей пільгових категорій. 100% звільненні від оплати за навчання – діти сироти (під опікою), діти з інвалідністю, діти з багатодітних сімей, діти чорнобильців, діти воїнів-інтернаціоналістів, діти з малозабезпечених сімей, діти загиблих бійців в АТО/ООС та діти, батьки яких є учасниками АТО/ООС без обмежень. 50% знижкою в оплаті за навчання користуються діти ВПО.
У 2020 році Павлоградський драматичний театр ім. Б.Є.Захави відкрив 46-й театральний сезон прем’єрною виставою «Повернення на круги своя» І. Друце. За цей період театр дав 51 виставу, на яких побувало 3612 глядачів (вистави відбувались згідно вимог карантину). На сьогодні у репертуарі театру близько 30 вистав.
Театр взяв участь у щорічному фестивалі конкурсі на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2020», представивши виставу «10 000 років до нашої ери» за однойменною п’єсою Юрія Васюка. Одну з нагород фестивалю, премію «Репутація і Пошана» отримав Олександр Дячков.
КЗ “Павлоградська міська централізована бібліотечна система” об’єднує 6 бібліотек, розташованих у мікрорайонах міста. До уваги майже 15тис. користувачів Павлоградської централізованої бібліотечної системи представлено книжковий фонд у кількості понад 135 тис.одиниць. Сьогодні бібліотеки – це не тільки видача книг, а це сучасні культурні простори для громад. Для зручності у роботі бібліотека має 40 комп’ютерів. При бібліотеках працює 20 клубів за інтересами. ЦБС має свій постійно діючий сайт та 12 блогів, що дає можливість висвітлювати роботу бібліотечної системи. У стінах бібліотек протягом року проводиться до 200 заходів, а це і літературні конкурси, зустрічі за покликом тощо. На базі бібліотек працює програма «Бібліопродленка», що дає можливість дітям готуватись до школи, програма «Бібліоняня», завдяки якій відвідувачі мають можливість залишити на годину дитину, з якою будуть працювати фахівці, доки батьки будуть вирішувати життєві питання.
На базі бібліотек за поточний рік були проведено 5 семінарів та тренінгів у рамках реалізації спільних проектів з організаціями МОМ, GIZ; 2 обласних семінари; 59 семінарів та тренінгів, організованих власне працівниками ЦБС для бібліотекарів, в рамках проекту «Університет ІІІ покоління» та інше.
У цьому році в Дніпропетровській області пройшов конкурс «Легенди Дніпропетровщини». Колектив Центральної дитячої бібліотеки взяв участь у конкурсі. Використовуючи краєзнавчі матеріали та соціальні медіа, підготував інформаційну довідку під назвою «Горвєтка». За результатами конкурсу, в якому прийняли участь майже 160 учасників, дитяча бібліотека увійшла в групу фіналістів. Також Центральна дитяча бібліотека у 2020 році стала переможцем обласного огляду-конкурсу «Моя креативна бібліотека» серед дитячих бібліотек Дніпропетровської області.
За 2020 рік всіма формами роботи Павлоградським історико-краєзнавчим музеєм було обслуговано 30,3 тис.чол. (кількість зменшилася у зв’язку з карантином). Проведено 283 екскурсії. У фонди музею надійшло від мешканців міста 500 експонатів основного фонду, загальна кількість предметів основного фонду — 51657 одиниць, науково — допоміжного — 3636 од. Загальна кількість-55293 од. Колективом музею, окрім історико-дослідницької діяльності, були організовані та проведені 6 стаціонарних, 7 пересувних виставок, 5 міні-виставок: «Спортивні досягнення на Павлоградщині»; «Від шапки до військового кашкету»; «Світ іграшки в мініатюрі»; «У витоків Конституції України»; «Еволюція посуду: від давнини до сьогодення»; «Сила мужності»; «Лялькова історія-жива традиція» та більше 20 різноманітних мистецьких заходів: вечір-зустріч «Вільні творять майбутнє» з учасниками та ветеранами АТО/ООС; майстер-клас з виготовлення троянди з шоколаду; вечір «Образ жінки-України в творах Т.Г.Шевченка»; театралізована екскурсія «Ніч в музеї-10. Жінка: Сила. Мужність. Кохання»; День художника України; екскурсія-захід з міні-виставою «Видатні кошові отамани Запорізької Січі».
У м. Павлограді 26 пам’яток історії, 11 пам’яток архітектури, які знаходяться на державному обліку. Ведеться робота по охороні, впорядкуванню та збереженню пам’яток, надається методична та практична допомога балансоутримувачам та власникам щодо здійснення охоронних заходів об’єктів культурної спадщини.
Протягом року діяла міська комісія з питань збереження, охорони та впорядкування пам’ятників історії та архітектури м. Павлоград. Міською комісією здійснено 4 об’їзди пам’ятників історії, пам’ятних знаків, братських кладовищ; проведено наради та надано відповідні доручення щодо пам’яткоохоронних заходів та впорядкування пам’ятників, визначено пріоритетні завдання для подальшої роботи зі збереження та утримання об’єктів культурної спадщини міста Павлоград.
Визначено балансову належність на 25 пам’яток історії та 11 пам’яток архітектури, грошову вартість 16 пам’яток історії, укладено охоронні договори на 22 пам’ятки історії та на 3 пам’ятники архітектури, здійснені заходи з землевідведення на 7 пам’яток архітектури, 2 пам’ятки архітектури мають інформаційні дошки.
Місто Павлоград включено до Списку історичних населених пунктів, тому у квітні 2020 року з ТОВ «Інститут Харківпроект» укладено договір на розроблення науково-проектної документації «Внесення змін до історико-архітектурного опорного плану та проекту зон охорони культурної спадщини м. Павлоград з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток та історичного ареалу м. Павлоград».

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • У Павлограді відзначили переможців міського конкурсу «Тендітний подих Землі»
  • Покладання квітів з нагоди 38 річниці аварії на Чорнобильській АЕС
  • Шановні земляки!
  • У Павлограді відзначили учасників та переможців міського фестивалю студентської творчості «Незламна весна»
  • Про скасування дозволу розміщення зовнішньої реклами у місті ФОП Добродькіній Г.В.
  • Дотритмання простих правил рятують життя!
  • Управління соціального захисту населення інформує
  • Відбулося засідання виконкому
  • Закінчився ІІІ етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»
  • Капітальний ремонт трубопроводу водопостачання по просп. Шахтобудівників в м. Павлоград» Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011704-a
  • Реконструкція трубопроводу водопостачання вул. Озерна в м. Павлоград». Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011724-a
  • У бою за Україну загинув наш земляк Духовенко Микола
  • Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на захисті тих, хто працює
  • Акутальні грантові пропозиції
  • Оголошення про вакантну посаду