Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Звіт відділу культури Павлоградської міської ради за 2012 рік

Март 13th, 2013 Відділ культури Вывести на печать

Відділ культури Павлоградської міської ради здійснює свою діяльність на підставі положення про відділ, затвердженого рішенням міської ради від 06.07.2010 року № 1284-66/V “Міської програми розвитку культури м. Павлограда на 2010-2012 роки”, яка була прийнята на 55 сесії V скликання.
За підсумками виконання бюджету за 2012 рік на фінансування галузі з місцевого бюджету було виділено 11269,6 тис.грн.:
— На покращення матеріально-технічної бази закладів культури –
204,4 тис.грн.;
— На проведення міських заходів, фестивалів, конкурсів було
використано — 168,8 тис.грн.;
— На оплату праці 6767,2 тис.грн., нарахування на заробітну
плату 2429,8 тис.грн.;
— Оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 1003,5 тис.грн.;
— Субсидії та поточні трансферти підприємствам – 999,0 тис.грн.
— Капітальні видатки – 290,4 тис.грн.
Крім того, протягом року здійснювались надходження на
спеціальні рахунки закладів культури у вигляді плати за послуги в сумі 720,8 тис. грн, благодійних внесків та коштів на виконання окремих доручень в сумі 731,1 тис. грн.
Діяльність галузі у 2012 році здійснювали заклади культури: комунальна бюджетна установа “Міський культурно-дозвільницький центр (з 1 квітня 2007 року об’єднав 5 Будинків культури міста), комунальний заклад Павлоградський театр ім. Б. Захави, комунальний заклад “Павлоградська міська централізована бібліотечна система” (2 міські бібліотеки та 5 філій), комунальний заклад “Павлоградський історико-краєзнавчий музей”, комунальний заклад “Початковий спеціалізований музичний навчальний заклад “Дитячі музичні школи № 1,2,3”.
З метою реалізації “Програми розвитку культури м. Павлограда на 2010-2012 роки”, у 2012 році пріоритетними напрямками діяльності визначені :
 забезпечення мешканців міста якісним культурним продуктом;
 розвиток платних послуг та соціального партнерства;
 подальше впровадженню енергозберігаючих технологій у закладах культури;
 зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури;
 впровадження сучасних форм організації змістовного дозвілля, підтримка юних обдарувань;
 розширення туристичних маршрутів з історії міста Павлограда;
 активізація роботи щодо залучення кількості різновікових верств населення до культурно- освітньої діяльності;
 капітальний ремонт пам’ятника архітектури ХІХ ст. — будівлі театру ім. Б.Захави;
 розширення сучасного спектру послуг на базі бібліотечних закладів;
 створення умов для популяризації класичного мистецтва “Дитячими музичними школами” серед різних верств населення міста.
За 2012 рік була збережена мережа закладів культури м. Павлограда.

Заходи, які були проведені на території
м. Павлограда
За 2012 рік у місті Павлограді було організовані та проведені культурно-мистецькі заходи, відкриті та міські фестивалі, конкурси, концерти, творчі вечори, заходи для ветеранів і людей похилого віку:
— 250 державних, календарних свят, культурно-мистецьких заходів;
— 20 міських та відкритих фестивалів, виставок-ярмарків, конкурсів, серед яких: міський фестиваль класичної музики, “Пісенний Дивоцвіт”, Фестиваль дружби, “Мелодії шахтарської душі”, “Павлоград збирає друзів”, фестиваль ветеранської пісні, “Різдвяна зірочка”, “Зимові візерунки”, “Чорнобильські мотиви”, “Творче досягнення року”, фестиваль молодих інвалідів “Поклик серця та душі”, вперше був проведений творчий конкурс професійної майстерності викладачів дитячих музичних шкіл м. Павлограда “Натхнення Ліри” в та інш.;
— 25 культурних заходів історико-патріотичного напрямку;
— 37 заходів з організації дозвілля дітей та молоді (з травня по серпень щосуботи у дитячому парку проходили дитячі ігрові програми вихідного дня);
— цикл із 14 міських заходів, присвячених вшануванню ветеранів війни та праці з нагоди 67 річниці Перемоги;
— цикл із 26 заходів, присвячених святкуванню Дня міста
У 2012 році близько 3,5 тис. вихованців дитячих творчих та аматорських колективів взяли участь у 30 всеукраїнських, обласних та Міжнародних фестивалях-конкурсах. У театрі ім. Б.Захави відбулося 3 прем’єри — І.Карпенко-Карого “Мартин Боруля”, В.Тендрякова “Весенние перевертыши”, К.Сергієнко-В.Копилова “Стая”. У 2012 році було охоплено учасників святкових подій — майже 350 тисяч чоловік.

Головними подіями року стали :
— “зразковий” ансамбль танцю “Юність” (керівник Кириченко Н.М.) отримали Гран-Прі у VIII Міжнародному фестивалі дитячої творчості “Сузір’я гір” (Словаччина);
— “зразковий” театр сучасного мистецтва “Ніколь” (керівник Меркулова О.М.) отримав Гран-Прі фестивалю виконавського мистецтва “Берег надежды”, а також зайняв 1 місце у молодшій категорії у Всеукраїнському конкурсі “Міні-Міс України”;
— вихованці КЗ “Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад “Дитяча музична школа №1” — Шевчук Дмитро та Кисельова Кароліна стали лауреатами обласного конкурсу “Світоч Придніпров’я”;
— вокальний ансамбль “Співучі мальви” (керівник Логінова М.В.) став володарем Гран-Прі Міжнародного фестивалю-конкурсу “Grand Music” (м. Свідниця, Польща);
— “зразковий” клуб з акробатичного рок-н-ролу “Восторг” (керівник Тітова О.В.) став володарем кубку світу з акробатичного рок-н-ролу світової першості (Польща) та переможцями Кубка України (м.Київ);
— “народний” колектив “Фаетон” (керівник Мясоутов М.У.) став переможцем обласного фестивалю-конкурсу “Чорнобильські мотиви” у номінаціях “Краща пісня” і “Автор пісні”.

Визначні заходи 2012 року :
 15-річчя музею-філії поетеси Г.П.Світличної;
 50-річчя Павлоградського історико-краєзнавчого музею;
 65-річчя Дитячої музичної школи №1.

Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади
м. Павлограда
Профінансовані з міського бюджету у 2012р. на суму — 4512,35 тис. грн.
У 2012 році у дитячих музичних школах кількість викладачів склала 85 чоловік, які надавали спеціальну музичну освіту на таких відділах:
— КЗ “Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад “Дитяча музична школа № 1” — 5 відділів: фортепіанний, народний та духовий, струнних інструментів, теоретично-хоровий, художній та хореографічне відділення;
— КЗ “Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад “Дитяча музична школа №2” — 6 відділів : фортепіанний, струнно-смичковий, народний, клас сольного співу, відділ музично-теоретичних дисциплін, клас образотворчого мистецтва;
— У КЗ “Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад “Дитяча музична школа №3” — 3 відділи: фортепіанний (клас скрипки), народний (клас духових інструментів), музично-теоретичний (сольний спів).
У дитячих музичних школах з 1 вересня 2010-2011 навчального року навчалося 902 учня, а у 2011-2012 навчальному році — навчалося 905 вихованців.
Особливу увагу керівництво міста приділяє навчанню в дитячих музичних школах дітей пільгових категорій: сироти (під опікою), діти-інваліди, багатодітні, діти чорнобильців, діти “афганців”, з малозабезпечених сімей. У 2010-2011 навчальному році таких дітей навчалося 136 чоловік, а у 2011-2012 навчальному році їх кількість склала — 138 дитини.
За 2012 рік 253 вихованця стали призерами та переможцями всеукраїнських, Міжнародних фестивалів-конкурсів, це приблизно 60 конкурсів та фестивалів.
Клубні заклади м. Павлограда
У 2012 році у м. Павлограді здійснювали свою діяльність: КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр” та відомчий Палац культури Машинобудівників Павлоградського механічного заводу.
У 2012 році із міського бюджету було профінансовано на 3045,8 тис. грн., надійшло на спеціальний рахунок – 809,7 тис. грн.
В центрі працює 86 працівників з них 2 працівника мають почесне звання “Заслужений працівник культури України ” та 1 працівник нагороджений орденом Княгині Ольги ІІІ ступеню.
В КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр” працюють 23 клубні формування, з них для дітей — 11, загальна чисельність учасників клубних формувань — 856 чоловік (творчі колективи та клуби рок-гуртів, хіп-хоп гуртів, ветеранського руху та клуб по інтересам ветеранів «Червона гвоздика»). Серед колективів “Міського культурно-дозвільницького центру” 3 “народних” та 6 “зразкових”.
Ансамбль бального танцю “Грація”, театр сучасного мистецтва “Ніколь”, клуб акробатичного рок-н-ролу “Восторг” та вокальне тріо “Фаетон” у 2012 році звітували перед атестаційною комісією на підтвердження звання “зразковий” та “народний”, на присвоєння звання “народний” прозвітував вокальний ансамбль “Надія”, а на звання “зразковий” — танцювально-спортивний клуб “Алегро”.
За 2012 рік колективом КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр” було проведено більше 300 культурно-масових заходів.
Духового оркестру у м. Павлограді немає, але на наявні духові інструменти 20 одиниць.
У 2012 році клубну діяльність здійснював відомчий Палац культури Машинобудівників Павлоградського механічного заводу, у якому працює 16 працівників та діє 3 клубних формування хоровий колектив ветеранів “Подвиг”, хореографічний колектив “Енерджайзер”, ізостудія.
КЗ “Павлоградська міська централізована бібліотечна система”
На фінансування КЗ “Павлоградська міська централізована бібліотечна система” у 2012 році з міського бюджету було виділено 1899,9 тис. грн.
КЗ “Павлоградська міська централізована бібліотечна система” включає 2 міські бібліотеки — дитяча та центральна та 5 філій (розміщених у мікрорайонах міста). Книжковий фонд на 01.01.2013 року складає 170417 екземплярів (у 2011 році — 195668). З метою залучення читачів, фахівцями закладу проводяться виховні заходи. На базі бібліотек працює 13 клубів за інтересами, 11 років на базі Центральної міської бібліотеки працює Інтернет-центр, у 2012 році 4 міські бібліотеки стали переможцями конкурсу на організацію нових бібліотечних послуг з вільним доступом до інтернету в рамках програми “Бібліомост”.
За звітній період закладами Централізованої бібліотечної системи м. Павлограда придбано книг на суму 59,4 тис. грн., передплачено періодичних видань на суму — 18,7 тис. грн.
у 2011 році: книги — 40,6 тис. Грн.; періодичні видання — 23,2 тис. грн.
Театр ім. Б. Захави
Профінансований з міського бюджету на суму – 999,0 тис. грн.
Всього працівників – 24, із них 16 — художній та артистичний персонал
За 12 місяців 2012 року театр дав 64 вистави, які відвідали 14200 глядачів.
У жовтні відбулось відкриття 38 театрального сезону .
У звітному році відбулося 3 прем’єри — І.Карпенко-Карого “Мартин Боруля”, В.Тендрякова “Весенние перевертыши”, К.Сергієнко-В.Копилова “Стая”.
На сьогодні у репертуарі театру 12 вистав. Це храм мистецтва міста, який є його перлиною, центром виховання на кращих традиціях драматургії.
Головною проблемою залишається питання щодо фінансування капітального ремонту та реконструкції театру ім. Б.Захави — пам’ятника архітектури 19 ст.
КЗ “Павлоградський історико-краєзнавчий музей”
У 2012 році на фінансування ПІКМ з міського бюджету використано: 812,5 тис. грн.
Всього працівників – 23, із них 9 – наукові співробітники та екскурсоводи.
Фонд музею складається із 47,6 тис цінних експонатів, за 2012 рік до фондів музею надійшло 500 експонатів основного фонду. Також було відкрито 15 стаціонарних та 10 пересувних виставок.
У 2012 році в ПІКМ відбулася презентація книги “Війна та мир М.Кутузова” (автори Т.Ведмідь, Л.Губарєва, Є.Шальська), були надруковані 2 набори листівок “Павлоград. Старе місто”.
Пам’яткоохоронна робота
Протягом 2012 року відділом культури Павлоградської міської ради пам’яткоохоронна діяльність здійснювалась згідно «Міської програми по збереженню та охороні пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда на 2011 — 2015 роки». Станом на 01.01.2013 року у м. Павлограді 27 пам’яток історії та монументального мистецтва перебувають на державному обліку, 11 пам’ятників архітектури, занесених до Державного реєстру, 19 — щойновиявлених, рекомендованих для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, 11 поховань періоду ВВВ взято на державний облік та знаходяться під охороною держави, 2 пам’ятки археології.
За звітний період здійснено:
— 10 об’їздів пам’ятників історії, братських захоронень та могил воїнів, які загинули у роки ВВВ;
— проведено благоустрій та поточний ремонт 50 братських могил, 2 меморіалів, 5 пам’ятних місць та 25 пам’ятників загиблим у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.
Протягом 2012 року на заходи з ремонту, благоустрою та упорядкування з міського бюджету було використано 148,177 тис. грн.
Головними проблемними питаннями
галузі культури м. Павлограда залишаються:
 капітальний ремонт та реконструкція пам’ятника архітектури 19 століття — театру ім. Б.Є.Захави;
 поповнення бібліотечного фонду та комп’ютерізація, створення електронної бази даних закладів Павлоградської централізованої бібліотечної системи;
 оновлення бази музичних інструментів дитячих музичних шкіл;
 проведення капітальних ремонтів пам’ятників історії та братських кладовищ.

Начальник відділу культури І.М.Ломанова

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Оголошення про наявність вакантних посад
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.09.2022 року № 966 « Про створення та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту м. Павлограда»
  • До уваги землевласників та землекористувачів!
  • Про здійснення організаційних заходів щодо реєстрації права комунальної власності
  • Про затвердження обґрунтування підстави здійснення закупівлі
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 25.10.2023р. № 1649 «Про створення координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Павлоградському міськвиконкомі»
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Звіт про виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік
  • Про стан роботи щодо профілактики злочинності у м. Павлограді
  • Про погодження на видалення дерев
  • Про погодження на видалення дерев
  • Виконком від 10.01.2025 р
  • Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю
  • Про затвердження Положення про організацію роботи дрібнороздрібної торгівлі та об’єктів сфери розваг на території Павлоградської міської територіальної громади
  • Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акту