Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Звіт відділу культури Павлоградської міської ради за 2021рік

Февраль 21st, 2022 Відділ культури Вывести на печать

Протягом 2021 року відділ культури Павлоградської міської ради здійснював свою діяльність на підставі положення про відділ, затвердженого рішенням міської ради від 27.09.2021 року № 386-13/VІII, “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2021-2025 роки”.
Згідно рішення від 27.09.2021 року №385-13/VIII «Про затвердження Переліку закладів культури базової мережі м. Павлограда в новій редакції» та у зв’язку з приєднанням Мистецької школи №1 та Мистецької школи №2 до Мистецької школи №3 мережа закладів культури Павлограда змінилася та свою діяльність здійснювали 5 закладів культури: комунальна бюджетна установа “Міський культурно-дозвільницький центр», комунальний заклад «Павлоградський драматичний театр ім. Б. Захави», комунальний заклад “Павлоградська міська централізована бібліотечна система”, комунальний заклад “Павлоградський історико-краєзнавчий музей”, комунальний заклад «Павлоградська школа мистецтв».
Пріоритетними напрямками діяльності відділу у 2021 році були:
 збереження та зміцнення діючих закладів культури міста;
 впровадження культурно-мистецьких заходів, проектів згідно Програми;
 формування позитивного міжнародного іміджу та зміцнення міжкультурних зв’язків;
 участь у проектах та семінарах в рамках програми “Інтеркультурні міста”;
 реалізація державної політики у галузі культури та охорони культурної спадщини; туризму, релігій та національностей.

Фінансування галузі культури на 2021рік склало: по загальному фонду 38 743 074,00грн., по спеціальному фонду – 4 154773,00 грн. За звітний період надійшло коштів від платних послуг- 2 037 692,00 грн.
Для укріплення матеріально-технічної бази закладів культури м. Павлограда були проведені наступні заходи:
— на утримання Павлоградського драматичного театру ім. Б.Є.Захави (оплата заробітної плати та електроенергії) – 3484,2тис.грн.;
— на придбання предметів по закладам культури (радіомікрофон та телевізор) КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр”- 64,9тис.грн.;
— на підписку періодичних видань та придбання книг для Павлоградської міської централізованої бібліотечної системи — 80,0 тис.грн., та придбання обладнання для 3Dкінотеатру в сумі- 28,9 тис.грн;
— на придбання піаніно для КЗ “Павлоградська школа мистецтв” — 25,0тис.грн.;
— на капітальний ремонт покрівлі КЗ “Павлоградська школа мистецтв” — 182,0тис.грн.;
— на виготовлення проектно-кошторисної документації ремонту фундаменту будівлі КЗ “Павлоградська школа мистецтв” -25,3тис. грн.;
— на виготовлення проектно-кошторисної документації ремонту покрівлі будівлі Машинобудівників – 49,0тис. грн.;
— на виготовлення проектно-кошторисної документації ремонту стіни будівлі Шахтобудівників — 49,7 тис.грн.;
— виготовлення проектно-кошторисної документації та реконструкція виставкової зали №5 в “Павлоградський історико-краєзнавчий музей” – 1414,2тис.грн.;
— придбання засобів індивідуального захисту спрямованих на запобігання коронавірусної хвороби COVID 19 – 18,8 тис.грн.
Відповідно до завдань Програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2021-2025 роки на міські заходи, фестивалі, конкурси, державні свята витрачено кошти в сумі — 1 280, 3тис.грн.
Протягом 2021 року були організовані та проведені наступні культурно-мистецькі заходи:
— 300 державних, календарних свят, культурно-мистецьких заходів (в тому числі в онлайн-режимі); .
— 15 міських та відкритих фестивалів, конкурсів, серед яких: відкритий різдвяний фестиваль миру, творчості та єдності «Різдвяна коляда», відкритий міський фестиваль «Саланг»,відкритий онлайн фестиваль шахтарської авторської та популярної пісні “Мелодії шахтарської душі”; міський фестиваль відеороликів «Рідне місто в об’єктиві» до 237-ї річниці м. Павлограда, міський народно-обрядовий фестиваль «Павлоградський оберіг» та ін.;
— майже 80 культурних заходів історико-патріотичного напрямку (День Соборності України, День Героїв Небесної Сотні, День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, День Конституції України та День Незалежності України, День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, День захисника України, 206-річниця від дня народження Т.Г. Шевченка, День Перемоги, День Захисту Дітей, День Конституції тощо).
— свята та фестивалі «просто неба»: вшанування обдарованих дітей «Академія досягнень», заходи пам’яті, народно-обрядове свято Івана Купала, особливо яскравим було святкування Дня міста з фестивалями та конкурсами: «Казкусик», «Краще подвір’я», традиційний фестиваль-ярмарок «Павлоград збирає друзів», «Павлоградський оберіг», конкурс відеороликів «Рідне місто в об’єктиві» тощо.
Вихованці дитячих творчих та аматорських колективів, учні дитячих музичних шкіл взяли участь більш, ніж в 50 Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських фестивалях, конкурсах, турнірах, в тому числі в онлайн-форматі під час карантину.

Протягом 2021 року закладами культури створювалися сприятливі умови для розвитку культурних і творчих ініціатив.
У КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр» працювали 40 клубних формувань, з них 28 колективи художньої творчості, 12 любительських об’єднань, клубів за інтересами, центрів.У 2021 році творчі колективи МКДЦ відвідали 45 фестивалів-конкурсів різного рівня та здобули 214 нагород, з яких 11 — Гран-прі, було проведено 698 заходів, до яких входять традиційні щорічні фестивалі «Мелодії шахтарської душі», «Зимові візерунки», «Поклик серця та душі» та багато інших, святкові урочистості до пам’ятних дат, професійних свят, державних свят, поетичних зустрічей, концертних програм, фольклорно-обрядових свят, міських новорічних та різдвяних свят, які відвідали 118 935 глядачів. Творчі колективи побували: зразковий ансамбль танцю «Юність» в місті Полтава на фестивалі «Етнокультурна мозаїка», де здобули 2(два) Гран-Прі за два окремі номери -«Калинова родина» і «Танці танцювати». Вихованці зразкового клубу акробатичного рок-н-ролу «Восторг» вибороли срібло (ІІ місце) в Кубку Світу з акробатичного рок-н-ролу в номінації «діти», що проходив у Словенії в м. Любляни. Зразковий ансамбль танцю «Юність» взяв участь у IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі імені Павла Вірського, який проходив у місті Київ, вихованці зайняли ІІ місце в номінації «Сучасний український танець (стилізація народного танцю)», в якій взяло участь більше 120 колективів з усієї України.
У КЗ «Павлоградська школа мистецтв» навчається 880 учнів на 5 відділах. У 2021 році учні КЗ «Павлоградська школа мистецтв» неодноразово ставали переможцями чисельних конкурсів різних рівнів, у тому числі Міжнародних та Всеукраїнських (переможці — 174 учні та 19 колективів), регіональних та обласних (переможці — 11 учні) та міських (переможці — 40 учнів та 3 колективи). У Всеукраїнському конкурсі «Охорона праці очима дітей», що відбувся за підтримки усіх ШУ Павлограда брали участь 39 учнів класу образотворчого мистецтва школи — дітей з шахтарських родин.
КЗ «Павлоградський драматичний театр імені Б.Є.Захави» проведено 67 вистав, які відвідало 3 829 глядачів; відбулося три прем’єри : «По-модньому» М.Старицького, «NORA» Г.Ібсена, та «Маленький принц» Екзюпері, відновлена вистава для дітей «Лісові пригоди». Протягом 2021року театр брав участь у міських заходах; безкоштовно відвідували вистави театру люди похилого віку з геріатричного відділення, інваліди, ветерани, діти навчально-реабілітаційного центру (діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування), малозабезпечені верстви населення, переселенці із зони бойових дій, учасники ООС.
Центральна міська бібліотека у 2021 році стала переможцем проєкту Агентства ООН у справах біженців (бюджет в рамках проєкту -13,9 тис. грн.). 21 червня біля фасаду Центральної міської бібліотеки ім. Г.П. Світличної відбулась акція до Дня біженця «Ми солідарні». Акція відбулась у партнерстві з Агентством ООН у справах біженців за участю ініціативної групи матерів-переселенців м. Павлоград, лікарів школи «Мамочка» та небайдужих павлоградців. Читачі Центральної дитячої бібліотеки стали переможцями відкритого міського конкурсу читців «Горить зоря її поезії над краєм», який був організований Департаментом культури Луцької міської ради в рамках Програми «Інтеркультурні міста».
Павлоградський історико-краєзнавчий музей проводив нові форми роботи, а саме, проведення театралізованої екскурсії — виставки «Ніч в музеї –11», «Культура кожного народу неповторна і своя», показ пересувних виставок : «Афганістан : подвиг, біль, пам’ять» присвячена 32 річниці виведення військ з Афганістану, «Вітрила її долі» до 150-річчя від дня народження Лесі Українки, «Старовинний Павлоград», «Як народжується краса»,»Космічна ера», «Павлоградські повені»,»Конституція як символ незалежності України», «Історія павлоградської родини купців Балабанів» до Дня міста та інші. Музей став переможцем конкурсів з проектами: «Павлоград- місто історичне і туристичне» і » Територія можливостей». Також у групі КЗ»Павлоградський історико- краєзнавчий музей» у соціальній мережі , науковими співробітниками були викладені 267 статей, відеопривітань, відеофільмів.
Павлоград продовжує працювати в рамках Програми Ради Європи “Інтеркультурні міста”, яка на сьогодні об’єднує 153 міста світу, 6 з яких входять в українську мережу (Луцьк, Суми, Павлоград, Мелітополь, Вінниця та Одеса). Протягом року були організовані та проведені онлайн-конференції до Дня Соборності України та до Міжнародного дня ромів; представники м. Павлограда брали участь у V Форумі української мережі інтеркультурних міст «Медіа в інтеркультурній взаємодії. Стратегії і практики довіри: візії медійної безпеки» (м. Мелітополь), а також відвідали найяскравіший та найсмачніший Х щорічний фестиваль Мелітопольщини «Черешнево».
Також одним із актуальних та пріоритетних питань, які координує відділ культури є забезпечення належної реалізації державної політики у сфері охорони культурної спадщини та збереження і охорона пам’ятників історії та архітектури м.Павлограда. У м. Павлограді 26 пам’яток історіїіз них 17 — занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та 11 пам’яток архітектури, які знаходяться на державному обліку. Протягом 2021 року проводилася плідна робота щодо забезпечення належного рівня збереження, охорони та впорядкування об’єктів культурної спадщини. Діяла міська комісія з питань збереження, охорони та впорядкування пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда, якою були здійснені об’їзди пам’ятників та надані доручення відповідним управлінням та відділам. Було визначено балансову належність на 25 пам’яток історії, грошову вартість 16 об’єктів, укладено охоронні договори на 20 пам’яток історії. Основними балансоутримувачами пам’яток історії є комунальні підприємства “Затишне місто” та “Спеціалізована агенція “Ритуал”.

Начальник відділу культури Олена ШКАТУЛА

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Привітання міського голови Анатолія ВЕРШИНИ з Великоднем
  • Виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за січень – квітень 2024 року
  • Оголошення закупівлі
  • Виконком від 01.05.2024 р.
  • Запрошуємо до участі у міському дитячому фотоконкурсі «Ми- українці!», присвяченому Міжнародному дню захисту дітей
  • У бою за Україну загинув наш земляк Гіда Анатолій
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Хуторська (від буд. № 54 до кінцевої зупинки автобусів) в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-30-008359-a
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Богуна Івана в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-30-007078-a
  • Про скликання позачергової 51 сесії міської ради VІІІ скликання
  • Про приведення у відповідність вимогам Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» об’єктів культурної спадщини
  • Порядок денний на травень 2024 р.
  • Про визначення місця дислокації пересувних тимчасових споруд для виставки-ярмарку виробів, зроблених власноруч
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Про перейменування об’єктів топонімії м. Павлограда
  • У бою за Україну загинув наш земляк Макаренко Владіслав