Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Звіт відділу культури Павлоградської міської ради за 2022 рік

Февраль 28th, 2023 Відділ культури Вывести на печать

Робота галузі культури міста у 2022 році здійснювалася у напрямку реалізації “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2021-2025 роки” та вимог воєнного стану, тієї ситуації, яка повністю переформатувала діяльність закладів.
Об’єднуючи зусилля всіх працівників закладів культури, з перших днів повномасштабної війни сфера культури долучилася до волонтерської діяльності та до організації допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Заклади культури перетворилися на осередки для надання гуманітарної допомоги, стали волонтерськими хабами, в яких розпочали плетіння маскувальних сіток для ЗСУ та збір продуктів речей для внутрішньо переміщених осіб, творчі працівники виїжджають до місць проживання дітей ВПО та виступають з концертними програмами у госпіталях.
На початку війни в закладах культури приймали родини ВПО; заклади, які мають підвальні приміщення, стали укриттям для населення під час повітряних тривог. Сьогодні 2 приміщення Міського культурно-дозвільницького центру є пунктами незламності.
У зв’язку з введенням воєнного стану фінансування галузі культури зменшилося, так у 2022 році було затверджено у розмірі 40 млн 229,9 тис.грн, фактично використано — 38 млн 426,9 тис.грн:
загальний фонд у розмірі 36 млн 551,1 тис.грн
спеціальний фонд у розмірі 1 млн 875,7 тис.грн

Зменшилося і фінансування календарних заходів “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2021-2025 роки” , яке у 2022 році склало 507,2 тис. гривень.
Звичайно, війна та простій позначилися і на роботі з надання платних послуг, тому у 2022 році закладами культури було отримано платних послуг у сумі – 1693,33тис. грн., а саме:
3,5 тис.грн – вхідні квитки від екскурсії в музеї;
17,1 тис.грн – оренда приміщення та обладнання клубних закладів;
14,04 тис.грн – надання послуг закладами ЦБС;
174,4 тис.грн – вхідні квітки на вистави в театрі;
1484,29 тис.грн – батьківська плата за навчання в Павлоградській школі мистецтв.
У 2022 році витрати на нарахування заробітної плати складають 31 млн. 653,1 тис. грн., комунальні платежі становлять 3 млн 712,3 тис. грн., 996,1 тис. грн. використано на укріплення матеріально-технічної бази:
— Павлоградська школа мистецтв – 427,2 тис.грн: придбано та встановлено двері та вікна, придбано апаратуру, генератор (49,0 тис.грн загального фонду, 378,2 тис.грн – спец.фонду)
— Міський культурно-дозвільницький центр: придбано 3 генератора на суму 294,8тис.грн; облаштовано укриття та проведено ремонтні роботи (кімната на першому поверсі) на суму 274,1 тис.грн. У рамках Програми «Інтеркультурні міста» МКДЦ отримав гуманітарну допомогу – генератор від м. Монреаль (Канада).
Павлоградський історико-краєзнавчий музей отримав гуманітарну допомогу від німецького музею Мuseum Berlin-Karlshorst (осушувач повітря, бактерицидна лампа для дотримання нормативного та стабільного режиму температури, вологості повітря в фондах музею; генератор, павербанки, ліхтарики, жорсткі диски для збереження інформації) та від Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради – 20 листів USB.
Протягом 2022 року продовжувалася активна робота у напрямку реалізації проектів, спрямованих на психоемоційну підтримку дітей ВПО та їх родин, на психоемоційне розвантаження юних мешканців міста в умовах війни:
— проєкт «Від серця до серця» у рамках Програми «Інтеркультурні міста»;
— українсько-англійський проєкт «Освіта в умовах надзвичайних ситуацій» у співпраці з благодійним фондом «За майбутнє України» та за підтримки британської організації StreetChild;
— проєкт «Подолання стереотипів» Центру розвитку «Демократія через культуру» спільно та за підтримки Муніципалітету Ботчирка (Швеція);
— проєкт «Дитяча посмішка» за фінансової підтримки «ДТЕК Енерго» тощо.

У зв’язку з ситуацією в країні заклади культури змушені були змінити і формат проведення державних та міських заходів, більшість заходів проводились в онлайн-режимі або офлайн-режимі, але з обмеженим відвідуванням учасників та глядачів, з дотриманням всіх правил безпеки.
Так, впродовж 2022 року було організовано та проведено 32 заходи, приурочених до державних свят, 7 фестивалів, конкурсів, які, перш за все, спрямовані на підтримку традицій української землі, підняття патріотичного духу та національної гідності: відкритий новорічно-різдвяний фестиваль «Різдвяна зірочка», міський щорічний конкурс «Творче досягнення року», відкритий міський фестиваль пісні, поезії та малюнків «Саланг-2022», конкурс малюнків «Я малюю мир» до Міжнародного дня захисту дітей, конкурс «Моє оповідання про рідну Україну» до Дня Незалежності, конкурс літературної творчості «Герої рідної землі» до Дня захисників та захисниць України, фестиваль творчості осіб з інвалідністю «Поклик серця та душі».

Творчими колективами МКДЦ впродовж звітного періоду було проведено 168 мистецьких заходів, які відвідало 4759 відвідувачів, з них близько 20 заходів проведено онлайн в соцмережах, які переглянули понад 8000 осіб. Творчі колективи МКДЦ взяли участь у 30 фестивалях-конкурсах різного рівня та здобули 64 нагороди:
— Зразковий театр пісні «Колисаночки», Зразковий вокальний ансамбль «Співочі мальви», народний аматорський вокальний гурт народної пісні «Горлиця» – 12 конкурсів та фестивалів, з яких привезли 43 призових місця;
— Зразковий танцювальний театр «Форточка» – 5 конкурсів та фестивалів, з яких привезли 5 призових місць. Колективом було підготовлено відеопроєкт «Я пам’ятаю перший день війни» та виставу «Догори дригом води не напитися»;
— Танцювально-спортивний клуб «Антарес» — 5 конкурсів, з яких привезли 9 призових місць;
— Зразковий вокальний ансамбль «Барвінок» — 2 конкурси, з яких привезли 2 перемоги;
— Зразковий клуб акробатичного рок-н-ролу «ВОСТОРГ» — World Cup RR JUV (м.Бухарест, Угорщина) — 1 місце; World Cup RR JUV (Вилач, Австрія) – 1 місце; World Cup RR JUV м.Краков, Польша – 3 місце; World Cup RR JUV (м.Любляни- Доброва, Словенія) – 2 місце.
Не зважаючи на війну, науковими співробітниками Павлоградського історико-краєзнавчого музею було проведено 244 екскурсії, 46 заходів, 19 виставок для мешканців міста та ВПО, знято 7 роликів для ПТРК, 10 роликів для «Павлоград офіційний», зроблено понад 150 публікацій на офіційній сторінці музею в «Фейсбук», де було зібрано більше 300 000 переглядів. А це говорить про потребу людей та прагнення до історії своєї землі в часи випробувань для України.
Починаючи з квітня 2022 року акторами Павлоградського драматичного театру ім.Б.Захави було проведено 35 вистав, більше 20 вистав для дітей внутрішньо-переміщених осіб у пунктах для біженців, 45 концертів у госпіталях міста для поранених бійців. Відбулася прем’єра вистави «Старий мотлох» А. Загребельного та проведені новорічні вистави для дітей «Новорічні подарунки».
У Павлоградській школі мистецтв навчаються 700 учнів (у зв’язку з виїздом великої кількості дітей за кордон, відповідно до рішення сесії Павлоградської міської ради було зменшено контингент учнів в 2022-2023 навчальному році), з них 147 дітей пільгових категорій. На навчання до школи прийнято 23 дітей з внутрішньо переміщених сімей. Навчальний рік було розпочато в дистанційному режимі, з грудня місяця – в змішаному (498 учнів – на змішаному навчанні, 202 учні – онлайн).
Розмір батьківської плати не підвищувався і залишився на рівні минулого навчального року. У закладі продовжують діяти пільги для дітей пільгових категорій у розмірі 100% та за рішенням міської ради встановлені додаткові пільги за рахунок міського бюджету у розмірі 50%.
За цей період учні активно брали участь у 60 фестивалях-конкурсах різного рівня і ставали переможцями: 260 перемог, з них 5 Гран-прі. Протягом року викладачі школи прийняли участь та здобули перемогу у 5 Міжнародних, Всеукраїнських фестивалях-конкурсах — 11 переможців, з них 6 Гран-прі.
Павлоградською міською централізованою бібліотечною системою було обслуговано 19364 відвідувача, проведено 963 заходи, 133 майстер-класи. Колективом було організовано міську акцію «Подаруй дитині книгу», під час якої було зібрано 60 книг та передано дітям та родинам ВПО. Також взяли участь у патріотичній акції «Подаруй серце воїну». Було проведено більше 20 патріотичних майстер – класів і Ангелів-охоронців створених дитячими руками передали нашим воїнам.
У Центральній міській бібліотеці відкрився клуб «Балачки», який сьогодні успішно продовжує збирати багато охочих павлоградців та гостей міста вивчати українську мову та культуру нашого народу. Саме мовному питанню сьогодні велика увага приділяється в усіх закладах культури: зустрічі «Українське коло», онлайн-проєкти «Прокачай українську!», «Намистинки рідної мови», цільова програма «Вмикай українську!», самоосвіта працівників через різноманітні онлайн-платформи тощо.
Читачі ЦБС брали участь у різноманітних конкурсах і одержували перемоги:
• у конкурсі із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих», який проходив в усіх куточках України, навіть в областях, де ведуться активні бойові дії. І з 1054 учасників перемогу здобула павлоградка Петренко Софія;
• у Всеукраїнському онлайн-марафоні читання туркменських казок, оголошеного Національною бібліотекою України для дітей за підтримки Посольства Туркменістану в Україні, читачі ЦДБ Лузянін Даниїл, Кохан Катерина, Третяк Софія, Третяк Уляна отримали дипломи за підписом Надзвичайного та Повноважного Посла Туркменістану в Україні Тойли Атаєва та Генерального директора Національної бібліотеки України для
дітей, президента Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY Алли Гордієнко;
• у обласному конкурсі творчих робіт “Дніпропетровщино моя, ти – зірка величі країни!”, який проводила Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей. Читачі ЦДБ стали кращими серед 50 – ти конкурсантів в номінаціях: малюнок за темою Конкурсу – Юнакова Маріанна та відео презентація рідного краю «Я люблю тебе, земле моя» — Коценко Ростислав;
• у Міжнародному конкурсі дитячої листівки «Дітям світу – сонце й мир» до Всесвітнього дня дитини. Почесне журі визначило переможців та встановило додаткові відзнаки. Читачі ЦДБ: Мальцева П. — отримала ГРАН — ПРІ конкурсу, Тауріна А. — отримала відзнаку Національноі спілки художників України в номінації «Креативне мислення»;
• колектив Дитячої бібліотеки став переможцем в онлайн–конкурсі «Найкраща бібліотечна фотозона» від Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді. В нагороду фахівці бібліотеки отримали відзнаку та дитячу гру

Однією з головних цілей Програми також є забезпечення належної реалізації державної політики у сфері охорони культурної спадщини, посилення пам’яткоохоронної діяльності в місті, створення відповідних умов для збереження об’єктів культурної спадщини — пам’ятників історії та архітектури місцевого значення.
У м. Павлограді налічується 52 об’єкти культурної спадщини, з них на державному обліку перебувають: 26 пам’яток історії, 11 пам’яток архітектури.
Станом на 01 січня 2023 року визначено балансову належність на 25 пам’яток історії та 11 пам’яток архітектури, грошову вартість 16 пам’яток історії, укладено охоронні договори на 20 пам’яток історії та 7 пам’яток архітектури, розроблені паспорти на 20 пам’яток історії та 2 пам’ятки архітектури, здійснені заходи з землевідведення 8 пам’яток архітектури. На жаль, у зв’язку з відсутністю фінансування, окрім благоустрою території біля пам’ятників і пам’ятних знаків тощо, робота з проведення ремонтних робіт на об’єктах не проводилася.

Отже, не зважаючи на те, що війна обмежила традиційну діяльність галузі культури, але і спонукала її до змін, враховуючи ситуацію в країні. Працівниками галузі впроваджуються нові форми роботи для об’єднання громади та підняття духу нації. Багато культурних ініціатив сьогодні сфокусувалися на пріоритетних завданнях чи проєктах – це, насамперед, надання психологічної підтримки та проведення заходів з психоемоційного розвантаження мешканців міста та ВПО, підтримка бойового духу наших захисників, популяризація української культури та мистецтва тощо.

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Надання учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни допомоги для занять фізичною культурою та спортом
  • Обережно — метапневмовірус!
  • Звіт про виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік
  • Орієнтовний план роботи з актуалізації Концепції інтегрованого розвитку м Павлоград на 2021-2027 роки та розробки проєкту Плану заходів з її реалізації у 2025-2027 роках
  • Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 25.12.2024 №1939/0/3-24 «Про порядок відшкодування компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян міста Павлоград приміським залізничним транспортом на 2025 рік»
  • Конкурс малюнків «Галерея єдності» до Дня Соборності України під хештегом#Діти_єднають_Україну_Павлоград
  • День Соборності України у Павлограді
  • Шановні павлоградці!
  • Виконком від 16.01.2025 р
  • Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акту
  • Оголошення про наявність вакантних посад
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.09.2022 року № 966 « Про створення та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту м. Павлограда»
  • До уваги землевласників та землекористувачів!
  • Про здійснення організаційних заходів щодо реєстрації права комунальної власності