15 травня 2014 року в пологовому будинку проведено круглий стіл в рамках Всесвітнього Дня пам’яті померлих від СНІДу.
У роботі круглого столу взяли участь: лікар акушер – гінеколог пологового будинку Савченко Т.С., завідуючий шкірвендиспансера міської лікарні № 1 Боровик М.І. та голова громадської організації клуб «Імпульс» Лупова О.З.
Міжнародний день пам’яті людей, які померли від СНІДу, є однією з найпотужніших компаній з мобілізації широких верст населення з метою підвищення інформованості населення з ВІЛ-інфекції.
Савченко Т.С. повідомила про результати виконання державної програми профілактики передачі ВІЛ — інфекції від матері до новонародженої дитини. Щоб народити здорову дитину та попередити ВІЛ-інфікування під час пологів, ВІЛ-інфікована вагітна в ранньому терміні повинна стати на облік у лікаря акушера-гінеколога, своєчасно пройти тестування на ВІЛ- інфекцію та в разі позитивного статусу – в обов’язковому порядку пройти курс антиретровірусного лікування їй самій та новонародженому малюку.
Боровик М.І. говорив про те, що за останні 10 років збільшилась кількість інфікування ВІЛ-інфекцією статевим шляхом, і в 2014 році становить 58,7%. Це свідчить про те, що ВІЛ-інфекція розповсюджується не тільки серед груп ризику, а й серед «благополучних» верств населення.
Фахівець порадив: щоб запобігти інфікуванню, необхідно вести здоровий спосіб життя, обрати безпечну поведінку та використовувати індивідуальні засоби захисту.
Лупова О.З. повідомила, що за результатами діяльності як державних, так і громадських організацій в сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІДу Україна вперше досягла значного поступу: вперше зафіксовано зниження кількості виявлення нових випадків СНІДу на 7% та зниження смертності від СНІДу – на 10%. Це свідчить про те, що програми лікування ВІЛ/СНІДу є ефективними та призупиняють епідемію ВІЛ/СНІДу. Це ключ до подолання епідемії в Україні. Лупова О.З. говорила про запровадження прихильності до замісної терапії у ін’єкційних наркоманів, щоб запобігти інфікування на ВІЛ- інфекцію, так як відсоток ВІЛ-інфікування ін’єкційним шляхом у наркоманів досить високий.
Лікарі ще раз наголосили, що єдиним реальним заходом, за допомогою якого людство має можливість боротися зі СНІДом, є безпечна поведінка та здоровий спосіб життя.
Безкоштовне консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію можна пройти
у центрі профілактики ВІЛ/СНІДу: м. Павлоград, вул Шевченка, 63, тел.. 6-29-62.
Консультативну допомогу ви можете отримати у громадській організації «Імпульс», вул. Шевченка, 102, тел. 20-96-21.
У м. Дніпропетровськ можна звернутись за такими адресами: вул. Бехтєрєва, 1 — комунальний заклад Дніпропетровський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», тел. 756-86-04; вул. Канатна, 17 – комунальний заклад «Дніпропетровська клінічна лікарня № 21 ім. Є.Г. Попкової» ДОР», міський СНІД центр, тел. 770-61-26
Павлоградський міський центр здоров’я