6 березня — Всесвітній день боротьби зі сліпотою від глаукоми
25 лютого 2015 року в приміщенні КЗ «Павлоградскьий міський центр здоров’я» до Всесвітнього дня боротьби зі сліпотою від глаукоми було проведено прес-конференцію з участю головного позаштатного фахівця з офтальмології м. Павлограда Бойка Л.С.
Лікар повідомив журналістів, чому необхідно приділяти велику увагу ранній діагностиці такого захворювання очей як глаукома. Термін «глаукома» об’єднує велику групу захворювань очей, яка характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньо очного тиску з майбутнім розвитком дефектів поля зору, зниженням центрального зору та атрофією зорового нерву. Найчастіше хвороба розвивається непомітно. Порушення відтоку внутрішньоочної рідини – одна з найчастіших причин сліпоти.
Бойко Л.С. наголосив, що глаукома – це хвороба очей у хворому організмі. Факторами, які спричиняють її, є розлад нервової,серцево-судинної систем, ендокринні та спадкові захворювання. 40% пацієнтів з цією патологією дна ока складають люди, хворі на діабет.
Динаміка захворюваності на глаукому в Україні, як і в усьому світі, є невтішною. Щороку виявляється більше 25 тисяч нових випадків захворюваності на глаукому, яка серед причин сліпоти посідає друге місце.
У 2014 році до фахівців лікувально-профілактичних закладів міста звернулось 814 хворих на глаукому. З них у 22 хворих це захворювання діагностовано вперше. У Павлограді у лікарів-офтальмологів спостерігається 623 хворих на глаукому. Проліковано в умовах стаціонару 185 хворих, 17 прооперовано.
Бойко Л.С. розповів про сучасні методики лікування глаукоми, як консервативні, так і оперативні. Важливо своєчасно діагностувати захворювання на глаукому, щоб попередити погіршення зору та не допустити його втрату.
Лікар-офтальмолог порадив при виникненні таких ознак захворювання як затуманення очей, поява райдужних кіл навколо джерела світла, підвищена вологість очей, часта зміна окулярів та невдоволеність ними проконсультуватись у фахівця. З метою ранньої діагностики глаукоми необхідно вимірювати внутрішньоочний тиск один раз на рік в долікарських кабінетах амбулаторій центру первинної медико-санітарної допомоги та безпосередньо у лікарів-офтальмологів лікувальних закладів міста.
Лікар-офтальмолог запросив мешканців міста відвідати фахівців та отримати консультативну допомогу, особливо це стосується тих, хто має спадкові та хронічні захворювання та кому вже виповнилося 40 років. Хворим на глаукому порадив постійно та своєчасно відвідувати лікарів-офтальмологів лікувально-профілактичних закладів міста, для яких щотижня проводяться «Дні хворого на глаукому».
Міська лікарня №1 – кожного четверга, з 8.00 до 11.00,
Міська лікарня №4 – кожну середу, з 8.00 до 11.00.
У ці дні пацієнтам проводиться вимірювання внутрішньо очного тиску, а також інші обстеження.
Консультації головного позаштатного фахівця з офтальмології відділу охорони здоров’я Бойка Л.С. проводяться щосереди в офтальмологічному відділенні СМСЧ №15, з 9.00 до 14.00.
На сьогоднішній день екстрена офтальмологічна допомога надається цілодобово на базі офтальмологічного відділення СМСЧ №15 (селище ім..18 вересня).
Павлоградський міський центр здоров’я