Світ у якому живемо швидко змінюється. Процес інформатизації та глобалізації охоплює не тільки країни світу але й саму людину простого громадянина міста Павлограда. Адже глобальний вплив різних культур народів повинен, як в математиці додатися один до одного створивши одну єдину суму культурну спільність.
Тому співіснування різних культур в нашому місті завжди показувало і показує обличчя нашого регіону і самого міста.
З історії нам відомо що заселення нашого краю було мультинаціональне, як килим, що тчеться різнокольоровими нитками і сіяє всіма барвами веселки, таким було місто з самого початку заснування. І українські козаки, і єврейські та вірменські підприємці, і польські та німецькі інженери та робітники, і українські та російські селяни та ремісники і роми зі своєрідною культурою.
Всі ці народи контактуючи між собою і створили національне полікультурне обличчя нашого міста.
Кожен народ, що проживає в місті залишив свою ідентичність у вигляді мови,пісні, художнього слова.
5 листопада у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї пройшла зустріч заступника міського голови Тихонова В.М. з представниками громадських організацій, національних меншин, школярами та студентами. Темою заходу стало обговорення проблема викладання в школах мовами національних меншин та бажання створення школи ромів.
«Неможливо бути сучасною людиною не усвідомлюючи себе, як толерантна полікультурна особистість. Керівництво міста, реалізуючи завдання Президента України В.Ф. Януковича, створює необхідні умови для підтримки й розвитку національних меншин та середовища для співіснування різних культур не заважаючи розвиватися одна одній. У Павлограді активно діють громадська організація ромів (а це понад 300 чоловік), іудейська організація (близько 600 чол.), конгрес азербайджанців об’єднав до 300 чоловік, в місті проживає близько 20 тисяч росіян та чимало представників інших культур та народів. В нашому місті є школи як з українською так і з російською мовами навчання. Кожен з батьків має можливість вибрати, якою мовою буде навчатись його дитина.» — зазначив у своїй промові заступник міського голови В.М. Тихонов.
З’ясувалось, що питання щодо створення школи ромів потребує додаткового обговорення й до цієї проблеми було вирішено повернутися додатково.
Сучасний павлоградець готовий до спілкування і діалогу з представниками різних країн, різних етносів, з людьми, які відрізняються не лише кольором шкіри чи мовою, а і звичками, традиціями, щоденними ритуалами.