Щорічно у другу неділю жовтня люди, котрі задовольняють естетичні потреби суспільства відзначають своє професійне свято — День художника.
Свято в українському офіційному календарі з’явилось не так давно — у 1998 році.Тодішній президент, Леонід Кучма, підтримав ініціативу Спілки художників України і підписав Указ «Про день художника».
Українські майстри образотворчого мистецтва створили чимало шедеврів, котрі стали частиною золотого фонду світвого культурного спадку. Є чим гордитись і Павлограду.
Роботи Павлоградських художників відомі не лише в нашій області . Їх картини побували на виставках у Бедянську, Новоград — Волинську та у столиці України. І були високо оцінені.
Творче об’єднання «Кольори», що діє в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї, об’єднує понад 20 художників міста та району. Серед них як добре відомі митці (Борис Повишев, Анатолій Савченко, Євген Бігунов, Анатолій Средняк) так і молоді початківці. Наймолодшому художнику, що входить в творче об’єднання «Кольори» всього лише 15 років — це Наташа Лушина.
В тематиці картин павлоградських художників переважає пейзаж та види міста. Щоправда, молоді художники намагаються творити щось із області фентезі.
На полотнах митців відображаються також і основні події із життя міста та країни. Як розповіла керівник творчого об’єднання «Кольори» Тетяна Ведмідь, тема 200-річчя Т.Г.Шевченка, 230-річчя міста та 20-річчя об’єднання «Кольори» теж залишиться в історії в картинах павлоградських майстрів.