Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначені чотири види домашнього насильства:
Фізичне насильство в сім’ї — це навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім’ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного чи психічного здоров’я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності.
Сексуальне насильство в сім’ї — це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім’ї.
Психологічне насильство в сім’ї — це насильство, пов’язане з тиском одного члена сім’ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров’ю.
Економічне насильство в сім’ї — це навмисні дії одного члена сім’ї щодо іншого, спрямовані на те, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право. Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров’ю або навіть призвести до смерті постраждалого.
Якщо ви постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, або стали свідками такого насильства, доводимо до вашого відома, що у місті для забезпечення захисту прав таких осіб запроваджений механізм взаємодії суб’єктів, які надають якісні соціальні послуги постраждалим особам, розслідують факти домашнього насильства, здійснюють притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності.
Нижче наведені номера телефонів та адреси установ і організацій міста, до яких ви можете звертатися за допомогою при домашньому насильстві.
Щоб не залишитися сам на сам з проблемами у разі домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, запрошуємо вас отримати соціальну та психологічну допомогу в Спеціалізованій службі первинного соціально-психологічного консультування, створеній на базі Комунальної установи «Центр надання соціально-психологічних послуг» Павлоградської міської ради (керівник Рибалко Татьяна Іванівна тел. (095) 808-81-50, за адресою вул. Горького, 155, а також скористатися послугами кризової кімнати короткострокового перебування на базі громадської організації клуб «Імпульс» тел. (068)615-67-89