У житті кожної людини велику роль відіграє сім’я і шлюб. Розлучення при цьому може стати не тільки переломним моментом в особистому житті, але і причиною змін в соціальному становищі.
Останнім часом підвищився вік українців, які беруть шлюб. Так, середній вік жінок, які брали перший шлюб у 2012 році – 24 роки, середній вік чоловіків – 26-27 років (у 1989 році цей показник становив 22 роки в жінок та 24 роки – у чоловіків). Така тенденція пояснюється бажанням молоді здобути освіту та опанувати професію ще до вступу у шлюб. При цьому загалом українці беруть шлюби раніше, ніж європейці. А близько 10-12% молодих пар надають перевагу «громадянському шлюбу».
В цілому по Україні спостерігається збільшення кількості шлюбів та значне зменшення кількості розлучень (за кількістю розлучень у світі Україна на третьому місці, Росія займає перше, а Білорусія друге місце). Цього року українці розлучалися вдвічі рідше, ніж минулого року. Павлоград не є виключенням. Лише протягом січня –липня 2013 року взяли шлюб 351 пара, в той час як зареєстровано 88 розірвань шлюбу.
Кожна родина, це окрема держава зі своїми законами та правилами. Нажаль інколи в родинах не все так спокійно та добре, як хотілося б. Бувають періоди, коли у родині зникають злагода та взаємоповага, виникають проблеми з вихованням дітей, міжособистісні та внутрішньоособистісні конфлікти, які вимагають термінового вирішення.
У таких випадках на допомогу завжди готові прийти фахівці із соціальної роботи Павлоградського міського центру соціальних служб. На базі ПМЦСССДМ для молодих сімей, які виховують малолітніх та неповнолітніх дітей функціонує телефон довіри (05632) 6-27-29, за яким кожного дня з 08.00 до 17.00 години можна звертатись з будь — яких питань.