Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

І знову про гриби

Сентябрь 24th, 2012 Новини Вывести на печать

Кожного літа та осені з настанням теплої, дощової погоди, починається сезон, так званого «тихого полювання» — збирання грибів. І кожного року , практично в усіх областях України в цей період, трапляються випадки отруєнь дикорослими грибами. Не є винятком наша область і наше місто.
В цьому році в Дніпропетровській області зареєстровано 23 випадки отруєнь дикорослими грибами, з них три випадки – смертельні. До КЗ «Павлоградська міська лікарня №4 ДОР» з підозрою на отруєння грибами потрапляють і мешканці нашого міста. На щастя ні один випадок не був офіціально підтверджений, тобто в нашому місті на сьогоднішній день випадків отруєнь грибами немає.
Щоб запобігти виникненню таких випадків відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Павлоградської міської ради звертається до населення міста та району з попередженням, застереженням, проханням: не вживати в їжу дикорослі гриби.
Отруєння грибами — це дуже важке отруєння, воно важко піддається лікуванню, дає ускладнення і має високий процент смертності.
Основною причиною отруєнь грибами є вживання в їжу отруйних грибів. Найнебезпечнішим серед отруйних грибів є бліда поганка. Її часто плутають з зеленою сироїжкою та печерицями. Про отруйність блідої поганки відомо багатьом, але мало хто знає, що отруйними є також її спори. Вітром вони заносяться на їстівні гриби, ягоди, траву, що росте поблизу. Отруїтися можна, з’ївши половинку цього гриба. Смертність при цьому достигає 100%.
Отруїтися можна і їстівними грибами, оскільки у грибів є властивість акумулювати, тобто втягувати в себе, як губка, хімічні речовини, ядохімікати, радіонукліди і т. і.
Особливо небезпечними є гриби для дітей. Кожного року до відділень токсикології привозять дітей з важкими отруєннями грибами, причому грибами їстівними і правильно, грамотно приготовленими. Причина в тому, що гриби самі по собі є дуже важким продуктом для органів травлення навіть дорослої людини, а дитячий організм їх зовсім не приймає. Тому, щоб вберегти своїх дітей, виключіть гриби з раціону дітей. А якщо вже так сталося, що дитина їла гриби, і після цього їй стало погано, не займайтеся самолікуванням, і не чекайте, що все пройде само собою, звертайтеся до лікарні!
Симптоми отруєння грибами — нудота, блювота, біль в животі, пронос, з’являються через 1-4 години залежно від виду грибів, від віку та стану здоров’я потерпілого, від кількості з’їдених грибів. Смерть може настати через 5-10 днів. При перших ознаках отруєння необхідно визвати швидку медичну допомогу. А до її приїзду – промити шлунок.

Профілактика отруєнь грибами
— збирайте тільки ті гриби, які ви добре знаєте;
— не беріть старих та пошкоджених грибів;
— ніколи не вживайте в їжу незнайомих грибів;
— не збирайте грибів поблизу транспортних магістралей, великих промислових зон, атомних і теплових електростанцій, на промислових пустирях, на колишніх смітниках , поблизу кладовищ;
— не збирайте грибів, якщо серед них, чи поблизу росте бліда поганка;
— пам’ятайте, що серед пластинчатих грибів найчастіше бувають отруйні;
— не робіть домашню заготівлю з грибів – це може призвести до захворювання ботулізмом;
— сушіть тільки певні види грибів, такі як білий гриб, підосичник, підберезовик, маслюк, моховик, зморшок, трюфель білий;
— не купуйте дикорослі гриби на стихійних ринках;
— не слід куштувати сирі гриби на смак;
— не довіряйте сумнівним методам перевірки грибів на отруйність.
— враховуючи важку техногенно-екологічну обстановку на всій Україні бажано зовсім відмовитися від вживання дикорослих грибів.

Збирання грибів – це заняття дуже захоплююче і не можна заборонити ходити в ліс та одержувати задоволення від збирання грибів , але
ПАМ’ЯТАЙТЕ:
гриби, навіть їстівні, несуть небезпеку, вони не є продуктом першої життєвої необхідності, без них можна обійтися, без них можна прожити!
Не ризикуйте своїм здоров’ям та життям і здоров’ям та життям своїх рідних!
Відділ з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення
Павлоградської міської ради

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Оголошення про наявність вакантних посад
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.09.2022 року № 966 « Про створення та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту м. Павлограда»
  • До уваги землевласників та землекористувачів!
  • Про здійснення організаційних заходів щодо реєстрації права комунальної власності
  • Про затвердження обґрунтування підстави здійснення закупівлі
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 25.10.2023р. № 1649 «Про створення координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Павлоградському міськвиконкомі»
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Звіт про виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік
  • Про стан роботи щодо профілактики злочинності у м. Павлограді
  • Про погодження на видалення дерев
  • Про погодження на видалення дерев
  • Виконком від 10.01.2025 р
  • Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю
  • Про затвердження Положення про організацію роботи дрібнороздрібної торгівлі та об’єктів сфери розваг на території Павлоградської міської територіальної громади
  • Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акту