Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Корисна інформація

Інструменти впливу на правопорушників задля убезпечення суспільства

Сентябрь 10th, 2021 Новини Вывести на печать

Пробація відноситься до процесу виконання в суспільстві покарань і заходів, передбачених законом і призначених правопорушникові. Вона включає широке коло дій та заходів виховного впливу, таких як нагляд, контроль і надання допомоги, метою яких є залучення засудженого до громадського життя, а також забезпечення безпеки суспільства. Пробація не означає можливість дати правопорушнику уникнути покарання. Це просто більш перспективна і логічна схема виконання цього покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства. Важливо, що в результаті пробації до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки, створює сім’ю. Крім того, ця система більш економна порівняно з витратами на забезпечення тюремного ув’язнення.

Пробація в Україні розвивається з урахуванням європейських стандартів, сучасних інструментів роботи з правопорушниками та кращих міжнародних практик застосування альтернативних санкцій (альтернативних ув’язненню видів покарань).

Робота з правопорушником проводиться не навмання, а базується на проведенні науково розробленого дослідження його кримінальної історії, особистості та способу його життя (оцінка ризиків і потреб). Виявляються проблемні аспекти, що у комплексі ймовірно зумовили вчинення ним злочину (приміром, відсутність освіти, роботи та законних джерел доходів, складна ситуація в родині, вплив оточення, різного роду залежності, спосіб мислення та інші психологічні особливості тощо).

Разом із суб’єктом пробації складається план індивідуальної роботи і вже на основі наявних потреб визначаються відповідні заходи. Головна мета такої роботи – мотивувати осіб, які вчинили правопорушення, до змін на краще та готовності жити без порушень закону. Однак працівник пробації не може надавати суб’єкту пробації весь спектр консультацій. Саме тому важливим аспектом успішної пробації є залучення відповідних спеціалістів: психолога відділу, волонтерів пробації, організацій, які відносяться до наявного Банку ресурсів певної громади, необхідних для проведення такої роботи.

В умовах пробації психологічна допомога – безпосередня робота з суб’єктами пробації, спрямована на розв’язання психологічних проблем (пов’язаних із труднощами в міжособистісних стосунках або глибинними особистісними проблемами), які порушують нормальну життєдіяльність людини.

У кожного клієнта пробації є власні (індивідуальні) потреби та проблеми, самостійно вирішити які він не в змозі. Волонтери – це люди, які успішно подолали схожі проблеми, або мають професійні знання для їх вирішення, і готові безкоштовно ділитися цим досвідом і знаннями. Тому волонтерами пробації можуть бути люди різного соціального статусу, з різним світоглядом та рівнем освіченості.

Крім того, Законом України «Про пробацію» введено новий інструмент роботи із засудженими – пробаційні програми, які призначаються за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням, та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити (програми психологічної корекції та програми соціальної адаптації, спрямовані на усунення негативних факторів, що впливали та можуть в подальшому впливати на поведінку правопорушника). Нині розроблено, низку пробаційних програм для повнолітніх та неповнолітніх суб’єктів пробації, а саме:

«Попередження вживання психоактивних речовин», «Подолання агресивної поведінки», «Зміна прокримінального мислення»,  «Формування життєвих навичок».

Лише спільними зусиллями усіх зацікавлених сторін (державних і недержавних органів та установ спільно з громадою) можна підтримати людину у складних життєвих обставинах та підвищити безпеку в громаді.

І наостанок, для самого засудженого пробація – це шанс на справедливе покарання, можливості змінитися, зберегти при цьому родинні зв’язки, роботу, житло. А для тих, хто відбув покарання і вийшов із місць позбавлення або обмеження волі, пробація – це підтримка в період адаптації. 


































Електронна черга для запису в управлінні соціального захисту населення м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • «Поточний ремонт дороги по пров. Бірюзовий (від вул. Олександра Довженка до пров. Троїцький) в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2025-04-30-003501-a
  • Збережи довкілля — не пали суху траву
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Дмитра Яворницького (від вул. Дніпровська до будинку №319) в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: ID:UA-2025-04-30-005839-a.
  • Про надання ФОП Прісюк І.В. дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті
  • Про надання ФОП Дмитровій Я.Ю. дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті
  • Про хід виконання міської програми «Про відзначення та заохочення громадян, яким присвоєно звання «Почесний громадянин міста Павлограда» та які нагороджені іншими відзнаками міського голови на 2023-2027 роки» у 2024 році
  • Виконком від 25.04.2025 р
  • ЗВІТ про періодичне відстеження результативності регуляторного акта рішення Павлоградської міської ради від 20.03.2018 № 1120/35-VІІ «Про затвердження Правил благоустрою території міста Павлоград»
  • Шановні прикордонники, ветерани прикордонної служби!
  • Підсумки проведення Днів сталої енергії в Павлограді
  • Виконком від 23.04.2025 р
  • Про затвердження Порядку використання у 2025 році Субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (Головному управлінню Національної поліції в Дніпропетровській області)
  • Про затвердження Порядку використання у 2025 році Субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (6 Державному пожежно-рятувальному загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області)
  • Про затвердження Порядку використання у 2025 році Субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (Лугансько-Павлоградському зональному відділу Військової служби правопорядку)
  • Про надання малолітній дитині статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів