Серед головних міжнародних партнерів міста Павлограда, які мають пріоритетами своєї діяльності в Україні сприяння розвитку місцевого самоврядування, є Представництво ЄС в Україні Рада Європи, Агенція США з міжнародного розвитку (USAID), Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН), програма Федеративної Республіки Німеччина (GIZ, KfW), Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), VNG International та її партнер PAX у рамках проекту «Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні», фінансованого Міністерством закордонних справ Нідерландів.
Протягом травня 2016 року відділом з питань залучення інвестицій, реалізації проектів та регуляторної політики спільно з відділами та управліннями Павлоградської міської ради розроблено та подано проекти для участі у 2 грантових програмах, які охоплюють 5 проектів по місту в сфері освіти, охорони здоров’я, житлового та комунального господарства. Основними заходами проектів є запровадження енергозберігаючих технологій.
В продовження співпраці з НЕФКО проводиться робота щодо впровадження 9 проектів на суму 474 490 евро, які включають заходи з термомодернізації 6 навчальних закладів, медичного закладу та реконструкцію мережі зовнішнього освітлення.
З метою подальшої співпраці в програмі кредитування Північної Екологічної Фінансової Корпорації «НЕФКО» «Чисте виробництво», в цьому році, приймає участь Комунальне підприємство «Павлоградське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Павлоградської міської ради. Запропоновано реконструкція системи аерації на каналізаційних очисних спорудах та реконструкція 20 каналізаційно-насосних станцій з переводом їх на роботу в автоматичному режимі з диспетчеризацією. Метою реалізації даних проектів є підвищення якості біологічної очистки стічних вод, покращення екологічного стану водного об’єкту – р. Самари та скорочення споживання електроенергії. Дані проекти будуть реалізовані в рамках Угоди Мерів та співробітництва з GIZ.
Також, КП «Павлоградтеплоенерго» приймає активну участь у залученні коштів іноземних інвесторів для реформування системи теплозабезпечення міста. Так, проект реконструкції теплопостачання МКР 40 років Жовтня отримав позитивний відгук після подання його на розгляд у рамках програми DEMOUkrainaDH від НЕФКО.
Місто Павлоград зарахований до міст-партнерів DEMOUkrainaDH.
Вартість проекту становить близько 700 тис.євро. В рамках проекту планується побудувати автономну котельню на житлові будинки по вул. Т.Федорової, перепідключити котельню 4-ї міської лікарні на отримання теплоносія від котельні 5-го МКР і побудувати сучасну резервну котельню 4-ї міської лікарні з приготуванням гарячої води за допомогою сонячних колекторів, а також встановлення індивідуального теплового пункту в житловому будинку по вул. Ленінградська, За.
За рахунок максимального наближення джерела теплопостачання до споживачів і використання предізоляційних труб отримаємо значне скорочення прямих річних втрат теплової енергії та скорочення витрат паливно-енергетичних ресурсів.
18 лютого 2016 року VNG International та її партнер PAX відвідали міську раду міста Павлоград з метою обговорення можливої співпраці у рамках проекту «Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні», фінансованого Міністерством закордонних справ Нідерландів.
Та нещодавно, місто отримало підтвердження, що Павлоградську міську раду обрано для участі у дворічному проекті, метою якого є сприяння розвитку прозорого, підзвітного та відповідального місцевого управління та всеохоплюючих місцевих політичних процесів у східній Україні. Для досягнення цієї мети проект спрямований на місцеві органи управління та місцеву громаду.
Також, місто Павлоград протягом останніх років є активним учасником Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Одним із напрямків його реалізації є впровадження заходів, спрямованих на скорочення споживання енергоресурсів та зменшення викидів СО2 у місті.
Проект USAID готовий підтримати м.Павлоград в реалізації енергоефективних заходів в будівлях бюджетної сфери міста, енергоаудити яких розроблені в рамках програми ДТЕК «Енергоефективні школи», та надати місту технічну підтримку в підготовці технічно-економічного обґрунтування та проекту бізнес-плану в форматі НЕФКО для подальшого отримання пільгового кредиту від НЕФКО за програмою «Енергозбереження».
На сьогоднішній день Павлоград зарекомендував себе, як надійний партнер, який зможе і в майбутньому на гідному рівні втілювати проекти.