Двадцять шостого березня, о 22.20 вечора в не експлуатованій будівля басейну, що знаходиться в районі селища Полігон, від великого танення снігів обвалилася покрівля. Деякі павлоградці поспішили на платформу соціальної мережі Фейсбук, щоб висловити свої «фе» і «фу» на адресу місцевої влади. На думку користувачів соціальних мереж, винна в надзвичайній ситуації, звичайно ж, місцева влада. Чи так це? Давайте розбиратися.
Даний басейн був введений в експлуатацію в 1986 році, тобто 32 роки тому. Побудували його, як об’єкт соціальної сфери заводчани Павлоградського механічного заводу (ПМЗ). Кількома роками раніше в цьому ж районі відкрили спортивний комплекс і Палац культури Машинобудівників. Чотирнадцять років тому, коли на заводі справи пішли погано і не було сенсу витрачається ще й на соціальні об’єкти, завод закрив басейн. Підкреслимо, ще раз — 14 років тому! Всі ці роки, керівництво міста при різних міських головах (Метелиці І.С., Кукліні В.Ю., знову Метелиці І.С.) пропонувало заводу ПМЗ передати на баланс міста даний об’єкт, так як відчували його необхідність і значимість для здоров’я городян. Всі 14 років ПМЗ відмовляв місту в передачі.
У 2017 році якимось неймовірними зусиллями міського голови Анатолія Вершини і нинішнього складу депутатів місцевої ради, завод все-таки вмовили передати місту на баланс даний об’єкт. І, о, диво, 1 листопада 2017 року басейн перейшов у власність павлоградської громади! Підкреслю, п’ять місяців тому.
За цей час із старіючої будівлі вивезли кілька вантажівок сміття, провели обстеження, поставили туди сторожів, зробили паспорт БТІ. Читач запитає, невже не було паспорта? Він був. Тільки в ньому значилася площа менша, ніж насправді. У ньому не була врахована площа підвалу (там знаходиться технічне оснащення). А підвал становить ні багато — ні мало, 505 квадратів. Всього два поверхи будівлі і підвал (технічний поверх) затягли на 3 205 квадратів. Плюс до цього, до басейну було підведено електрику, зроблена нова щитова. Адже відомо, що ніякої ремонт не може початися без електрики.
На березневій сесії депутати виділили гроші на проведення технічної експертизи басейну. Комунальну власність неможливо почати реконструювати без технічного висновку експертів — оцінки технічного стану будівлі. До речі, зауважу, що пошук оцінювачів, згідно із законодавством, повинен проводитися через процедуру Прозорро, що, як розуміє читач, істотно затягує процес.
При передачі басейну сесія місцевих депутатів вирішила, що поставить його на баланс Комунального бюджетної установи «Фізкультурно — спортивний комплекс ім. В.М.Шкуренко». Поспілкувавшись з директором цієї установи Середюк Лідією Вікторівною, ми дізналися, що при падінні покрівлі ніхто не постраждав. В той момент в будівлі знаходився сторож, благо, що в іншому крилі. Лідія Вікторівна нам розповіла, що ще при першому огляді будівлі, «в ньому не було живого місця, все прогнило, покрилося грибком і цвіллю. Через дах було видно небо, а по люстрі текла вода ». Але все-таки місто пішло на такий крок і взяло об’єкт під своє управління. Зволікання ПМЗ (нагадаємо, протягом 14 років) і привели до такого сумного результату. На жаль, така ж доля може спіткати і інший об’єкт ПМЗ — ПК Машинобудівників.
Зараз, за словами керівника ФСК ім. Шкуренко, невідомо, чи варто будівлю ремонтувати або дешевше її знести, а на її місці побудувати новий об’єкт за сучасними технологіями. «Це повинна вирішити експертиза», — підкреслила Лідія Середюк. І додала: «Шкода, що завод так довго тягнув з передачею. Басейн міг би ще 10 років тому приносити користь павлоградцям. А тепер став головним болем Павлограда. Але я сподіваюся і вірю, що керівництво міста все-таки відкриє свій міський басейн! »
Анна Смирнова
За метеріалами газети «Західний Донбас»