Компенсація шахтарям
м. Павлоград – центр Західнодонбаського вугільного басейну. Основним підрозділом в структурі промисловості міста є вуглебудівна галузь, головний трудовий потенціал якої — шахтарі.
Держава сприяє підвищенню престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті і розв’язанні соціально-побутових проблем шахтарів.
Центральні органи виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики у вугільній і гірничодобувній промисловості разом з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, розробляють в межах визначених законодавством повноважень соціальні програми підтримки кожного шахтаря.
В структурі Управління праці та соціального захисту населення м.Павлограда функціонує відділ компенсаційних виплат, який керуючись ст.. 43, 48 Гірничого закону України та постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 №887 (із змінами) «Про затвердження Порядку надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням», щомісячно проводить нарахування та виплату компенсації особам, відповідно до названої постанови, а саме:
— пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах (крім підприємства «Дніпрошахтобуд»): на підземних роботах — не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше 7 років 6 місяців — для жінок; на роботах, пов’язаних із підземними умовами — не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше 12 років 6 місяців — для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках — не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше 15 років — для жінок, або загальний пільговий стаж для чоловіків – 20 років, для жінок 15 років, а також мають загальний пільговий стаж на підземних роботах та/або роботах, пов»язаних з підземними умовами, та/або роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт – не менше ніж 20 років для чоловіків і менше 15 років – для жінок.
— членам сімей (вдовам) працівників, які загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, та які отримують пенсію у зв»язку із втратою годувальника, а також померлих пенсіонерів, які за життя мали таке право.
Для отримання компенсації особам, які мають на неї право, необхідно звернутися до управління з наступним комплектом документів, відповідно по категоріям:
— заява на отримання компенсації;
— копію трудової книжки (шахтарський стаж);
— копію пенсійного посвідчення;
— копії посвідчень інвалідів та ветеранів війни і праці;
-довідку про перебування на обліку в центрі зайнятості (непрацевлаштованих працівників);
— копію паспорта (1,2 стор. та прописка);
— копію ідентифікаційного коду;
— довідку з КП «Міський інформаційно-розрахунковий аналітичний центр» про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами;
— довідку з банку про відкриття розрахункового рахунку на виплату компенсації (назва банку, № рахунка);
— швидкозшивач;
2. Перелік документів на надання компенсації членам сімей (вдовам) померлих пенсіонерів, які за життя мали таке право, та які отримують пенсію у зв’язку із втратою годувальника, але проживають у будинках з центральним опаленням:
— оригінал і копію паспорта (1,2 стр. та реєстрація місця проживання);
— оригінал і копію ідентифікаційного коду;
— оригінал і копію пенсійного посвідчення;
— оригінал і копію свідоцтва про смерть;
— копію трудової книжки (померлого пенсіонера);
— копію акта про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом за формою Н-1.
— довідку з банку про відкриття рахунку на виплату компенсації;
— довідку з Єдиного вікна «Про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами»;
— швидкозшивач.
Оригінали і копії платіжних квитанцій про фактичну оплату спожитих за попередній місяць електроенергії, природного газу і послуг з центрального опалення житла, що подаються щомісяця по 24 число наступного періоду.
Додатково повідомляємо, що законодавчими актами не передбачена виплата компенсації особам, які перебувають на обліку в управлінні для ії отримання та проживають у будинках, обладнаних автономним опаленням або здійснили демонтаж центрального опалення.
У разі зміни адреси проживання, одержувач компенсації повинен повідомити спеціаліста відділу компенсаційних виплат управління праці та соцзахисту населення.
З метою отримання компенсації, просимо звернутися до управління для врегулювання питання ії подальшого отримання.
Звертатися за адресою:
м.Павлоград, вул. К.Маркса 47, каб. 22
Режим роботи відділу:
Прийом документів з 10 по 24 число
Понеділок –четвер з 8.00 – 15.00
п’ятниця з 8.00 – 12.00.
Обідня перерва з 12.00 – 13.00
Довідки за телефоном: 6-33-44