Одним із важливих напрямків роботи служби у справах дітей є реалізація права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім’ї.
В місті на обліку перебуває 319 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них 312 дітей реалізували право на виховання в сім’ї.
Найбільш захищеною формою влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, є усиновлення.
Традиційно вважається, що усиновлення – це юридичний процес, під час якого рішенням суду створюються нові, постійні відносини між батьками та дитиною. І полягає він у передачі батьківських прав від однієї родини до іншої.
В місті Павлоград протягом 2016 року громадянами України усиновлено 7 дітей. Всього на обліку перебуває 59 дітей, які підлягають усиновленню. Ці діти виховуються та утримуються в прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу.
В порівнянні з минулими роками в цьому році збільшилась кількість громадян, які бажають усиновити дітей віком до 6 років, здорових та які не мають братів і сестер.
На сьогоднішній день на обліку в службі у справах дітей Павлоградської міської ради перебуває 19 кандидатів в усиновлювачі.
Громадяни України, які бажають усиновити дитину, можуть звернутися з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем проживання.
До заяви додають такі документи: копія паспорта, що посвідчує особу, довідка про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби, копія свідоцтва про шлюб, висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за відповідною формою, довідка про відсутність судимості для кожного заявника, копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.
Згідно ст. 212 Сімейного Кодексу України усиновлювачами не можуть бути особи, які обмежені у дієздатності або визнані недієздатними, були позбавлені батьківських прав, перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері, зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами, не мають постійного місця проживання та постійного доходу, були засуджені за злочини проти життя і здоров»я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності та інше.
Усиновити можна тільки дитину, яка має чітко визначений статус “дитина-сирота” чи “дитина, позбавлена батьківського піклування”. Брати та сестри не можуть бути роз’єднані при їх усиновленні.
При дотриманні всіх умов, встановлених законодавством, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні гармонійні умови для життя дитини, суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.
Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішення суду про усиновлення. З моменту здійснення усиновлення усиновлювач набуває права та обов’язків щодо дитини, яку він усиновив, у тому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини.
Особі, яка усиновила дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, держава гарантує:
— отримання грошової допомоги при усиновленні дитини у розмірі, як при
народженні першої дитини;
— надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
віку;
— надання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.
Усиновлена дитина зберігає права, які вона мала до усиновлення: на пенсію, інші соціальні виплати, а також на відшкодування у зв’язку з втратою годувальника.
Сьогодні в державних закладах виховується та утримується 7 павлоградських дітей, які чекають на своїх батьків.
Кожна така дитина пройшла свій шлях і опинилася в дитячому закладі не з власного бажання. Хтось із них залишився насамоті через смерть батьків, а у когось батьки не змогли опікуватися потребами дитини. Наголошуємо: кожна дитина без батьків – це провина дорослих. Тому і допомоги діти чекають від дорослих.
Нещодавно залишився сиротою привітна і дуже ввічлива дитина -одинадцятирічний Олександр.
Він мріє стати водієм. Любить конструювати. Має організаторські здібності. Працьовитий та відповідальний. Братів, сестер та близьких родичів хлопчик не має. Він сподівається на зустріч з батьками, які подарують йому своє батьківське тепло, турботу і любов.
Усі небайдужі, хто бажає взяти Олександра на виховання в свою сім’ю, можуть звернутися до служби у справах дітей Павлоградської міської ради за адресою: м.Павлоград, вул.Соборна, 42-а або за тел. 20-03-10.
Ми сподіваємося, що серед павлоградців є люди, які здатні допомогти дітям. Ваша сім’я зможе прийняти дитину, котра змінить Ваше життя на краще. Діти чекають на Вас!