27 листопада 2013 року у Павлоградському міському центрі здоров’я проведено круглий стіл в рамках Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, який в усьому світі відзначається 1 грудня.
В обговоренні проблеми розповсюдженості та шляхів протидії поширенню Віл/інфекції та інших соціально-небезпечних хвороб взяли участь:
Савченко Т.С. – лікар акушер-гінеколог пологового будинку,
Лупова О.З. – завідуюча «Клінікою, дружньою до молоді», голова правління громадської організації «Клуб «Імпульс», Іскендеров Р.І. – лікар-дерматовенеролог шкіряно-венерологічного диспансеру міської лікарні №1, Пасіцельський Р.М. – лікар-нарколог наркологічного відділення № 3 обласного наркологічного диспансера.
Учасники круглого столу наголосили журналістам регіональних засобів масової інформації, про те, що метою проведення заходів з нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом є підвищення поінформованості населення з питань попередження розповсюдження ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб. Фахівці повідомили, що шляхи зараження розподілилися наступним чином: парентеральний – 32,2%, статевий шлях – 51,3%, шлях зараження від матері до дитини – 15,7%. Статевий шлях інфікування дуже непокоїть фахівців, тому що епідемія вийшла за межі маргінальних прошарків суспільства, загрожує кожній особі, яка веде ризиковану сексуальну поведінку.
Завдяки впровадженню ефективного профілактичного лікування ВІЛ- позитивних вагітних та народжених ними дітей, ризик передачі вірусу знижує ймовірність передачі вірусу від матері до дитини, — наголосила акушер-гінеколог пологового будинку Савченко Т.С. та закликала вагітних своєчасно ставати на диспансерний облік та визначити свій Віл-статус.
Проводиться робота щодо розширення доступу ВІЛ-позитивних осіб до антиретровірусної терапії (АРТ), яка суттєво підтримує імунну систему та продовжує якісне життя людей з ВІЛ.
Фахівці підкреслили, що здоровий спосіб життя та безпечна поведінка – єдиний спосіб захисту від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб, тому в силах кожної людини захистити себе від цих захворювань.
Важливо пройти обстеження на ВІЛ для визначення свого ВІЛ-статусу. Особливо це актуально для осіб з груп ризику (наркомани, особи, що мають неупорядковані незахищені статеві стосунки, особи, яким останнім часом наносили татуювання тощо).
Людям, які живуть з ВІЛ, важливо своєчасно звертатись за допомогою до медичних працівників, громадських організацій для отримання необхідної медичної допомоги, соціальної та психологічної підтримки.
Студенти-волонтери медичного училища Вілюков Діма та Погоніна Даша розповіли журналістам про інформаційно-освітню роз’яснювальну роботу з питань пропаганди здорового способу життя, профілактики ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, наркоманії та захворювань, що передаються статевим шляхом, яку волонтерський загін «Панацея» (керівник Пасіцельська Г.М.) вже багато років проводить серед учнів професійного ліцею, технікуму та старшокласників навчальних закладів міста за методом «рівний – рівному».
Павлоградський міський центр здоров’я