«Метеорологічна димка» — задимлення
Останнім часом на території Дніпропетровської області і в м. Павлограді спостерігається задимлення, що стало причиною соціального напруження серед населення.
Згідно з інформацією Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області задимлення є наслідком окремих пожеж на території суміжних областей та природного явища «метеорологічної димки», що виникає внаслідок підвищення вологості та зменшення температури атмосферного повітря.
Інформація про аварії на промислових об’єктах з викидом небезпечних речовин, зокрема на ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», яка розповсюджується у соціальних мережах, є такою, що не відповідає дійсності.
Основною причиною задимлення нашого міста, яке спостерігається вночі та вранці, особливо в безвітряну погоду, є горіння сухої трави, очерету та сміття, як на території міста, так і на землях Павлоградської районної ради, що прилягають до меж м. Павлограда. Протягом серпня та перших днів вересня цього року в Павлограді, як і на території всієї України спостерігалася надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. Внаслідок чого зросла кількість осередків загоряння. Майже кожного дня фіксувалися декілька випадків горіння сухої трави та очерету на великих площах. Найбільшу загрозу та вплив на стан навколишнього середовища та повітря становить горіння очерету, сухої трави та тління торфовищ на колишніх лиманах, на землях Привовчанської сільської ради, в районі вулиць Лиманська та Т. Федорової.
Повідомляємо, що результати проведених лабораторних досліджень від 03.09.2015 року відповідно до протоколів №389 та №391 «Дослідження повітря населених міст» свідчать про те, що концентрація сірки діоксину перевищувала гігієнічні нормативи в атмосферному повітрі в житловому кварталі по вулиці Ленінградська, 10, зокрема вміст сірки діоксину в досліджених пробах склав 0,74 мг/м³, при допустимому 0,5 мг/м³.
Відповідно РД – 52.04.186-89 «Руководство по контролю загрязнения атмосферы» не зафіксовано перевищень гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин 03.09.2015року в мікрорайоні ПМЗ (вул. Кравченко, 6а), мікрорайоні ПЗТО (вул. Войнової, 10) також не зафіксовано перевищень гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин 06.09.2015 року в усіх житлових кварталах мікрорайонів 40 років жовтня, ПМЗ, ПЗТО.
Міська влада вживає максимально можливі заходи для оперативної ліквідації всіх осередків загорянь та задимленості міста. Але щоб не допустити виникнення побутових, лісових, торф’яних пожеж та забруднення повітря — утримуйтеся від випалювання рослинних залишків бур’янів, чагарників, сміття та дотримуйтеся пожежної безпеки.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення
Павлоградської міської ради