14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
«На Дніпропетровщині за ініціативи губернатора Олександра Вілкула реалізується низка програм з соціального захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи. На фінансування соціальних програм в цьому році до області надійшло понад 40 мільйонів гривень. Також для ефективної взаємодії та системного діалогу влади з громадськістю в жовтні цього року між облдержадміністрацією і громадською організацією «Союз Чорнобиль України» був підписаний Меморандум. Цей документ є важливим елементом діалогу та направлений на підвищення рівня соціального захисту чорнобильців», – зазначила заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.
320 тисяч гривень з обласного бюджету було виділено в цьому році на підтримку діяльності обласної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Дніпропетровської області, придбано мікроавтобус для пересування членів організації, за кошти обласного бюджету оздоровлено на морі більше 130 дітей-«чорнобильців».
За підтримки голови облдержадміністрації Олександра Вілкула було підготовлено та видано першу «Книгу пам’яті про учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС від Дніпропетровської області».
У квітні цього року до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії проведено зустріч керівництва області з активом громадських організацій та молоддю з врученням нагород та цінних подарунків. У заході взяли участь близько 200 чоловік.
За рахунок місцевих бюджетів та залучених коштів надано матеріальної допомоги вдовам, інвалідам, сім’ям чорнобильців. Загалом отримали допомогу 7 тисяч 562 людини на суму 1 мільйон 700 тисяч грн. Цього року 8 сімей чорнобильців отримали квартири в Дніпродзержинську, Дніпропетровську, Жовтих Водах, Кривому Розі та П’ятихатському районі. Також надано 4 автомобілі інвалідам-чорнобильцям та придбано 165 санаторно-курортних путівок для оздоровлення.
Довідка:
Внаслідок Чорнобильської катастрофи радіаційного забруднення зазнали 2 тисячі 293 населених пункти України, де проживало 2 мільйони 300 тисяч чоловік.
На ліквідацію аварії Дніпропетровщина залучила потужні матеріальні ресурси, науковий та технічний потенціал. 23 тисячі мешканців Дніпропетровської області стали учасниками ліквідації аварії та її наслідків. У той же час область прийняла з Чорнобильської зони та надала житло трьом тисячам сімей.
На цей час на території області мешкає 25 448 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них 2,7 тисячі інвалідів, 4,2 тисячі дітей та 1133 вдови, які підпадають під дію Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».