Народні традиції в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї
Народні традиції відзначення двох великих релігійних свят — Вербної Неділі та Великодня, надзвичайно яскраві та колоритні. Вони й досі частково збереглися в усіх куточках нашої держави. Тож наш музей долучився до збереження та популяризації давнього ремесла — традиційного розпису писанки, кожна з яких може стати прикрасою Великоднього кошика. Писанкарство – це особливий майстер-клас, в якому може приймати участь вся сім’я: процес створення писанки однаково захоплює як дітей, так дорослих. В давнину, писанкарство було невід’ємною частиною життя кожної родини напередодні Великодня. Зараз писанкарство виступає більше як вид декоративно-ужиткового мистецтва, писанки вже не несуть для більшості сучасників того сакрального змісту, який вкладали в них наші пращури. Саме тому під час майстер-класу співробітники музею знайомлять відвідувачів з історією писанки, пов’язаними з нею традиціями та звичаями.
Долучились до майстер-класів з розпису писанок представників місцевої преси, відвідувачі Центральної дитячої бібліотеки, діти робітників КНП «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР, учні гімназії №2, ліцеїв №9,12,17. Кожен створив свій символічний і неповторний візерунок. Також наукові співробітники розповіли про найдавніше свято, традиції святкування Великодня, історію писанкарства на території Палоградщини кін. ХІХ — поч. ХХ ст. та символіку писанок.
Продовжуються у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї і майстер-класи з глини. У творчій, дружній, атмосфері учні ліцею №9 власноруч створили глиняний виріб – іграшку «бичок».
До нових зустрічей в музеї! З вірою у перемогу!