Тривалий період високої температури повітря, встановлення сухої спекотної погоди стали причиною зростання кількості випадків горіння сухої трави, санкціонованих і, особливо, стихійних сміттєзвалищ, неконтрольованого випалювання сухої рослинності, що створює загрозу виникнення масштабних пожеж, забруднення навколишнього природного середовища і завдає шкоди життю та здоров’ю населення.
З початку настання пожеже небезпечного періоду в Дніпропетровській області зафіксовано близько 800 випадків пожеж в природних екосистемах. В Павлограді за 8 місяців 2015 року виникло 18 пожеж, пов’язаних з горінням сухої трави, сміття, очерету та лісової підстилки.
В останні дні серпня в місті спостерігається задимлення та неприємний запах, причиною чого стало горіння сухої трави та очерету
— 25.08.2015 року о 15.40 сухої трави та очерету на відкритої території на
площі 3 га біля вул. Слов’янська м. Павлограда;
— 26.08 2015року о 15.26 сухої трави та очерету на відкритої території на площі 3 га біля вул. Т. Федорової та провулку Дальнього.
— 22 та 27 серпня горіння сухої трави в Парку 1 Травня на площі 2га
Пожежу та загрозу розповсюдження вогню ліквідовано. Загиблих та травмованих немає.
Відповідно до попередження Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології на період з 27 по 31 серпня 2015 р. оголошено ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ – очікується надзвичайно висока (5 класу) пожежна небезпека.
Вищезазначені осередки пожеж виникли на землях Привовчанської сільської ради, але міська влада спільно з Павлоградським міськрайонним управлінням ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області вживає максимально можливі заходи для попередження виникнення пожеж, оперативного їх виявлення, локалізації та ліквідації наслідків.
Проте необхідно звернути увагу населення міста на те, що причиною виникнення таких пожеж, від яких ми ж самі і потерпаємо, є необережно кинутий недопалок, можливі осередки непогашених багать, або навмисні підпали. Вкотре акцентуємо увагу на величезну кількість сміття, яке вивозиться і викидається обабіч доріг, в лісі, в місцях відпочинку, на галявинах. Звичайно під час пожеж загоряється і це сміття, при горінні якого виділяється неприємний дим, сморід та отруйні речовини.
Від кожного з нас залежить в якому місті ми будемо жити і яким повітрям дихати.
Пора вже кожному з нас змінювати свою свідомість і відношення до себе, до свого міста, до людей, які нас оточують і до навколишнього середовища.
Пожежу легше попередити, ніж ліквідувати.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення
Павлоградської міської ради