Олександр Вілкул: «Для створення комфортних умов для малого та середнього бізнесу з працевлаштування робітників на Дніпропетровщині будуть створені Єдині реєстраційні офіси»
На Дніпропетровщині буде розпочато проект зі створення Єдиного реєстраційного офісу з легалізації трудових правовідносин. Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул під час розширеного засідання Ради підприємців Дніпропетровської області. Цей Офіс дозволить прискорити процедуру подання звітності для підприємців та спростити процес оформлення трудових правовідносин між приватними підприємцями і найманими працівниками.
Президент України Віктор Янукович однією з важливих задач влади визначив необхідність спрощення та скорочення кількості процедур, пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності, створення сприятливого клімату для розвитку підприємництва та легалізації трудових правовідносин в Україні. Вирішенню цих завдань було присвячене розширене засідання Ради підприємців Дніпропетровської області під головуванням губернатора Олександра Вілкула.
«У процесі реалізації своєї діяльності у підприємця виникає велика кількість проблем та нарікань на організацію роботи контролюючих органів. У тому числі, це стосується звітності та перевірок. Важливим питанням реалізації державної політики в Дніпропетровській області є створення комфортних умов з оформлення на роботу працівників для малого та середнього бізнесу. Одним з варіантів вирішення цього питання є створення Єдиного реєстраційного офісу, де будуть працювати спеціалісти відповідних контролюючих органів. Робота такого Єдиного реєстраційного офісу спростить процедуру та стане ще одним дієвим механізмом на шляху легалізації трудових відносин», — сказав Олександр Вілкул.
Причини, з яких підприємець не легалізує трудові правовідношення з найманим працівником несуть, у тому числі, й організаційний характер. Наразі підприємцю доводиться як мінімум три рази на місяць за рахунок свого робочого часу відвідувати державні установи, щоб здати звіти або отримати необхідні документи. За оцінкою експертів підприємець на питання, пов’язані з працевлаштування навіть одного робітника та поданням звітності, витрачає від 9 до 17 годин на місяць, проте як в Європі це займає не більше двох годин
Для створення Єдиного реєстраційного офісу з легалізації трудових правовідносин був підписаний відповідний Меморандум головою облдержадміністрації, керівництвом Ради підприємців Дніпропетровської області та керівниками контролюючих органів – Державної податкової служби у Дніпропетровській області, головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Дніпропетровського обласного центру зайнятості, Територіальної державної інспекції праці, Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Дніпропетровській області.
Єдиний реєстраційний офіс з легалізації трудових правовідносин, створення якого передбачає Меморандум, дозволить спростити процедуру реєстрації працівника та подальшої звітності. У такому Єдиному реєстраційному офісі у рамках своїх повноважень будуть вести прийом спеціалісти з центрів зайнятості, пенсійного фонду, податкової інспекції та ін. Завдяки цьому підприємець у форматі «єдиного вікна» зможе проводити реєстрацію нового працівника чи зняття з реєстрації трудових договорів, здавати звітність, отримувати чи повертати Довідку про трудові відносини. Це дозволить зберегти час підприємців та заохотити їх до легалізації трудових відносин.
Наразі йде розробка механізму створення в регіоні таких Єдиних реєстраційних офісів.
«Завдання регіональної влади – створити комфортні умови для розвитку підприємницької сфери. Орієнтованість на споживача адміністративних та дозвільних послуг лежить в основі Регіонального інформаційно-ресурсного центру «Відкрита влада» та 35 дозвільних центрів, створених у всіх містах та районах області. Тут, в облдержадміністрації, ми контролюємо терміни видачі дозвільних документів, у регіоні вже більше 80% таких документів видається достроково. Система влади переходить на режим забезпечення конкретного результату. Залучення інвестицій, розвиток інфраструктури, підвищення умов проживання громадян, створення умов для розвитку регіону і конкретні показники цього – головний критерій ефективності влади. І ми вибудовуємо конструктивний діалог для розуміння конкретних питань галузі безпосередньо з бізнесменами. Це важливий фактор розвитку підприємництва в регіоні», — сказав Олександр Вілкул.
Створення Єдиного реєстраційного центру з легалізації трудових правовідносин можливо здійснити на базі податкових сервісних служб, зазначив голова Державної податкової служби у Дніпропетровській області Вадим Куслій. Він наголосив: «Поряд з фіскальною складовою в процесі легалізації зайнятості ми маємо переходити до створення сприятливих умов для реєстрації трудових правовідносин. Саме це передбачає Меморандум, який ми підписали з обласною владою та підприємцями. І ми підтримуємо відповідну ініціативу Олександра Вілкула та Ради підприємців. Податкова служба зараз декларує створення сервісних служб для платників податків. В сервісних службах буде доступ для наших баз, що дасть можливість підприємцям отримувати чи здавати усі довідки в одному місці. Для наших колег з Пенсійного фонду та фондів соціального страхування ми також можемо передбачити робочі місця у таких сервісних центрах, аби виконати наміри, які передбачає підписаний Меморандум».
Марія Пустова: «Олександр Вілкул поставив завдання – до 15 травня 2012 року усі оздоровчі заклади Дніпропетровської області повинні отримати паспорти готовності»
За дорученням губернатора Олександра Вілкула заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова провела робочу нараду, щодо підготовки оздоровчої кампанії 2012 року. Як зазначила Марія Пустова, Олександр Вілкул поставив завдання – до 15 травня 2012 року усі оздоровчі заклади Дніпропетровської області повинні отримати паспорти готовності.
У нараді взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, члени обласної комісії з організації оздоровлення та відпочинку дітей; заступники міських голів та голів райдержадміністрацій з соціально-гуманітарних питань, керівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
«В області під керівництвом губернатора Олександра Вілкула реалізується регіональна Програма з оздоровлення та відпочинку дітей. У ній чітко визначені завдання та пріоритети, спрямовані на забезпечення якісного оздоровлення й відпочинку дітей та підтримку мережі дитячих закладів. Цього року Олександр Вілкул поставив завдання оздоровити близько 80% від загальної кількості школярів області. Це понад 217 тис дітей. У тому числі всі 85 тис 946 дітей, які потребують особливої соціальної підтримки, будуть оздоровлені. Для цього виділено фінансування в розмірі понад 35 мільйонів гривень», — сказала Марія Пустова.
За ініціативи губернатора цього року у рамках підготовки до оздоровчої кампанії 2012 року впроваджується нова практика: Олександр Вілкул поставив завдання головному управлінню освіти і науки, а також управлінню у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації за два тижні до початку оздоровчої кампанії представити публічний звіт готовності дитячих таборів області.
Із 1 червня 2012 року для дітей, які потребують соціальної підтримки держави, в селі Орлівщина Новомосковського району почне працювати Обласний санаторно-оздоровчий центр на базі колишнього табору імені Олександра Матросова. Центр будується відповідно до завдання, поставленого Президентом України Віктором Януковичем щодо створення належних умов оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги суспільства.
Цього року в області будуть працювати 956 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, з них 25 заміських, 931 з денним перебуванням. Крім того, планується оздоровлення дітей на базі 11 санаторіїв, які працюють протягом року.
Довідка:
За підсумками оздоровчої кампанії 2011 року на державному рівні Дніпропетровська область увійшла до трійки лідерів за основними показниками: кількість дітей, кількість установ і якість послуг.
Влітку 2011 року було охоплено оздоровленням та відпочинком 208 тис 179 дітей шкільного віку (у 2010 – 17 тис 7430 дітей), що становить 73,5% від загальної чисельності дітей шкільного віку, у тому числі 85 тис 946 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
Марія Пустова: «Олександр Вілкул поставив завдання – до 15 травня 2012 року усі оздоровчі заклади Дніпропетровської області повинні отримати паспорти готовності»
За дорученням губернатора Олександра Вілкула заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова провела робочу нараду, щодо підготовки оздоровчої кампанії 2012 року. Як зазначила Марія Пустова, Олександр Вілкул поставив завдання – до 15 травня 2012 року усі оздоровчі заклади Дніпропетровської області повинні отримати паспорти готовності.
У нараді взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, члени обласної комісії з організації оздоровлення та відпочинку дітей; заступники міських голів та голів райдержадміністрацій з соціально-гуманітарних питань, керівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
«В області під керівництвом губернатора Олександра Вілкула реалізується регіональна Програма з оздоровлення та відпочинку дітей. У ній чітко визначені завдання та пріоритети, спрямовані на забезпечення якісного оздоровлення й відпочинку дітей та підтримку мережі дитячих закладів. Цього року Олександр Вілкул поставив завдання оздоровити близько 80% від загальної кількості школярів області. Це понад 217 тис дітей. У тому числі всі 85 тис 946 дітей, які потребують особливої соціальної підтримки, будуть оздоровлені. Для цього виділено фінансування в розмірі понад 35 мільйонів гривень», — сказала Марія Пустова.
За ініціативи губернатора цього року у рамках підготовки до оздоровчої кампанії 2012 року впроваджується нова практика: Олександр Вілкул поставив завдання головному управлінню освіти і науки, а також управлінню у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації за два тижні до початку оздоровчої кампанії представити публічний звіт готовності дитячих таборів області.
Із 1 червня 2012 року для дітей, які потребують соціальної підтримки держави, в селі Орлівщина Новомосковського району почне працювати Обласний санаторно-оздоровчий центр на базі колишнього табору імені Олександра Матросова. Центр будується відповідно до завдання, поставленого Президентом України Віктором Януковичем щодо створення належних умов оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги суспільства.
Цього року в області будуть працювати 956 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, з них 25 заміських, 931 з денним перебуванням. Крім того, планується оздоровлення дітей на базі 11 санаторіїв, які працюють протягом року.
Довідка:
За підсумками оздоровчої кампанії 2011 року на державному рівні Дніпропетровська область увійшла до трійки лідерів за основними показниками: кількість дітей, кількість установ і якість послуг.
Влітку 2011 року було охоплено оздоровленням та відпочинком 208 тис 179 дітей шкільного віку (у 2010 – 17 тис 7430 дітей), що становить 73,5% від загальної чисельності дітей шкільного віку, у тому числі 85 тис 946 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
Олександр Вілкул: «До кінця 2012 році планується підняти середній рівень оплати праці у Дніпропетровській області на 20% до рівня 3 тис 350 грн»
Губернатор Олександр Вілкул взяв участь у розширеному засіданні Міжгалузевої ради профспілок області. Учасниками засідання було відзначено високі темпи розвитку Дніпропетровської області. Зокрема, в регіоні середня заробітна плата в лютому 2012 року складала 2 тис 965 грн. Це майже на 20% більше, ніж рік тому (у лютому 2011 року – 2 тис 475 грн) і на 46% більше, ніж два роки тому (у лютому 2010 року – 2 тис 033 грн). За рік у 2,6 рази збільшилася кількість підприємств, на яких середньомісячна заробітна плата перевищує 3 тис грн. Олександр Вілкул сказав, що до кінця 2012 року планується підняти середній рівень оплати праці в області на 20% у порівнянні з 2011 роком до рівня 3 тис 350 грн.
«У рамках підписаної регіональної тристоронньої угоди про соціальне партнерство влада, бізнес і профспілкові організації об’єднали свої зусилля з розвитку економіки, забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, ліквідації заборгованості з їх виплати і підвищення рівня охорони та безпеки праці. Результатом цього є стабільний розвиток Дніпропетровської області», – сказав губернатор.
У базових галузях Дніпропетровщини вже перевищено планку заробітної плати в 4 тис гривень, а на багатьох підприємствах і більше 5 тис гривень на місяць.
Обсяг заборгованості з виплати заробітної плати в області з 2010 року зменшено з 89 млн грн до 14,3 млн грн. Таким чином, за два роки заборгованість скорочена більш ніж в 6 разів. А по економічно активним підприємствам – в 12 разів (з 52 млн грн до 4,3 млн грн).
«Створення нових робочих місць – це одна з ознак розвитку регіону. За два роки в області створено більше 100 тис нових робочих місць. Тільки за перші 2 місяці цього року в області створено ще понад 11 тисяч нових робочих місць, я поставив завдання в 2012 році всього створити не менше 70 тисяч», – сказав Олександр Вілкул.
Особлива увага в області приділяється детінізації трудових відносин. Завдяки ефективній роботі робочих груп з питань легалізації заробітної плати в минулому році в області легалізовано понад 8,5 тис робочих місць. Завдяки цьому до бюджету додатково надійшло 3,3 млн грн, а до Пенсійного Фонду України – 1,7 млн грн. У 2012 році робота цих груп продовжується.
У рамках Комплексної стратегії розвитку області в регіоні реалізуються програми, що спрямовані на модернізацію виробництва та поліпшення умов праці.
У 2010-2011 роках на екологічні проекти в регіоні було направлено понад 1,5 млрд грн. Завдяки цьому за два роки рівень профзахворювань на підприємствах області зменшився на 29% – з 971 випадку у 2011 році проти 1 тис 365 випадків у 2009 році.
«Динаміка зростання національної та регіональної економіки дає можливості для підвищення соціальних стандартів. Ключові напрями і кроки по реалізації цього визначені в Соціальних Ініціативах нашого Президента Віктора Федоровича Януковича. Вони стосуються і комплексних змін у підходах до оплати праці. Доходи працюючої людини повинні стати офіційними, а рівень доходів – таким, щоб працююча людина могла забезпечити потреби свої і своєї родини. І це спільне завдання влади, профспілок і роботодавців», — сказав губернатор Олександр Вілкул.
Довідка:
Регіональна угода про соціальне партнерство облдержадміністрації, профспілок області та об’єднань роботодавців була підписана 15 березня 2011 року. Угода була укладена з метою забезпечення ефективного розвитку економіки області та соціального захисту найманих працівників, а також з метою узгодження інтересів трудящих, власників й уповноважених ними органів при регулюванні виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, досягнення стабільності та злагоди в суспільстві. Також Угода спрямована на захист вітчизняного виробника і споживчого ринку області, відродження і розвиток професійно-технічної освіти.
Дніпропетровська обласна тристороння соціально-економічна рада (надалі – Рада) є тристороннім органом, що складається з представників сторін соціального партнерства – виконавчої влади області, об’єднань роботодавців і профспілкових об’єднань області. Основним завдання Ради є сприяння узгодженню позицій сторін соціального діалогу щодо шляхів розвитку соціально-економічних і трудових відносин в області.
Рада відповідно до покладених завдань, вносить пропозиції щодо проекту Регіональної угоди, організації та проведення консультацій при її укладанні, аналізує її виконання.
Регіональна угода укладається відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди», Закону України «Про організації роботодавців», Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та Закону України «Про соціальний діалог» між органом обласної виконавчої влади в особі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, об’єднаннями (організаціями) роботодавців та профспілковими організаціями області в особі Спільного представницького органу профспілкових організацій області.
Олександр Вілкул провів засідання Громадської Ради при облдержадміністрації
Губернатор Олександр Вілкул провів засідання Громадської Ради при облдержадміністрації, яке було присвячене реалізації в Дніпропетровській області Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича.
У роботі засідання взяли участь голова обласної ради Євген Удод, заступники голови облдержадміністрації Надія Подоплєлова та Марія Пустова, начальники управлінь облдержадміністрації, члени Громадської Ради, представники громадських рад міст та районів області, представники засобів масової інформації.
«Соціальні Ініціативи Президента України виводять державну політику на новий рівень. Їх зміст консолідує учасників політичного процесу, створюючи платформу для конструктивного діалогу в інтересах країни», — сказав Олександр Вілкул та додав, що: «Громадська Рада — це головний партнер влади в інформуванні населення про її ініціативи, а також у вивченні думки людей щодо соціально-економічних змін у регіоні і державних реформ».
Як зазначила на нараді голова Громадської Ради Лариса Бабич, за рік своєї роботи члени ради провели в області цілу низку консультацій, засідань, прес-конференцій. Заходи були присвячені обговоренню пенсійної, земельної, податкової реформ, реалізації Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровської області, тощо. Також для жителів області Громадська Рада проводила консультації з питань модернізації системи охорони здоров’я області, енергозбереження, захисту природного навколишнього середовища, розвитку дорожньої і транспортної інфраструктури.
«Дуже важливо, що обласна влада завжди відкрита до діалогу з громадськими організаціями та вважає їх партнерами. Адже це є запорукою розвитку громадянського суспільства» — сказала Лариса Бабич. Вона додала, що Громадська Рада при облдержадміністрації має чіткий план роботи на 2012 рік. Зокрема, це інформування населення про Соціальні Ініціативи Президента України, про стан виконання державних і регіональних програм у освітній галузі, про розвиток підприємництва, про розвиток сімейних форм виховання та інше.
Довідка:
Громадська Рада при Дніпропетровській облдержадміністрації – постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, який створений у березні 2010 року.
До складу Громадської Ради входить 25 представників інститутів громадянського суспільства. Рада складається з 22 профільних комітетів, до яких увійшло близько 150 представників громадських організацій.
Громадські ради також працюють при 22 райдержадміністраціях та 10 виконавчих комітетах міських рад області.
Олександр Вілкул доручив начальникам управлінь облдержадміністрації посилити роботу з громадськими організаціями Дніпропетровської області
Начальники управлінь облдержадміністрації мають посилити роботу з громадськими організаціями Дніпропетровської області. Таке завдання поставив губернатор Олександр Вілкул під час засідання Громадської Ради при облдержадміністрації.
«Громадська Рада – це важливий майданчик для комунікацій між владою та суспільством. Владі треба задавати актуальні питання. І ми відкриті до діалогу та спільного вирішення цих питань», — сказав Олександр Вілкул.
Зокрема, губернатор доручив розробити план дій, заходи якого сприятимуть розвитку громадянського суспільства. Цей план має включати в себе проведення громадських слухань, «круглих столів», семінарів з представниками громадськості.
«Співпраця влади з представниками громадськості – це важливий крок у розвитку громадянського суспільства. Громадськість має більш активно брати участь у формуванні та реалізації державної політики. Адже ми маємо спільну мету – покращення якості життя мешканців нашої області», — сказав Олександр Вілкул.
Губернатор також підкреслив, що також необхідно посилити роботу з вивчення громадської думки щодо соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку країни й регіону.
Довідка:
Громадська Рада при Дніпропетровській облдержадміністрації – постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, який створений у березні 2010 року.
До складу Громадської Ради входить 25 представників інститутів громадянського суспільства. Рада складається з 22 профільних комітетів, до яких увійшло близько 150 представників громадських організацій.
Громадські ради також працюють при 22 райдержадміністраціях та 10 виконавчих комітетах міських рад області.
На виконання завдання Президента України Віктора Януковича з першого квітня мешканці Дніпропетровщини отримуватимуть підвищені соціальні виплати
З першого квітня 2012 року підвищено соціальні виплати. Так, підвищену допомогу отримають родини, у яких після 1 квітня народиться дитина. Також підвищилась допомога жінкам по вагітності та пологах, збільшився розмір соціальної допомоги самотнім матерям, зріс розмір допомоги дітям, які знаходяться під опікою чи піклуванням, збільшилась допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, підвищився прожитковий мінімум.
«За завданням нашого президента Віктора Федоровича Януковича відбувається підвищення соціальних стандартів. Держава своїми кроками повертає повагу та довіру громадян до соціальної політики», — сказав начальник головне управління праці та соціального захисту населення ОДА Володимир Семенюк.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» з першого квітня підвищено соціальні стандарти.
Так, з ІІ кварталу 2012 року збільшуються розміри допомоги родинам при народженні дитини.
Починаючи з 1 квітня, розміри допомоги становлять:
— на першу дитину – 27330 грн. (на 540 грн. більш ніж на початок року);
— на другу дитину – 54660 грн.(на 1080 грн. більше);
— на третю і наступну дитину – 109320 грн. (на 2160 грн. більше чим у І кварталі).
Розмір допомоги визначається на момент народження дитини і підвищення її розміру з 1 квітня не стосується вже призначеної допомоги та тієї, яка вже виплачується, призначена допомога підвищенню та перерахунку не підлягає.
Протягом І кварталу допомогу при народженні дитини призначено 8,7 тис. сімей, з них перша дитина народилася в кожній другій родині (51%), друга дитина – в 3 213 родинах (37%), а в 1134 сім’ях (12%) – це вже третя або наступна дитина.
З першого квітня максимальний розмір допомоги на дітей одиноким матерям становить:
— віком до 6 років – 455,5 грн.;
— від 6 до 18 років – 567 грн.;
— від 18 до 23 років, які навчаються — 547 грн.
Якщо мінімальний розмір допомоги по догляду за дитиною до трьох років залишається без змін — 130 гривень, то максимальний розмір підвищено з 1 квітня до 1094 грн і у подальшому буде збільшуватися разом з підвищенням прожиткового мінімуму.
На сьогодні догляд за дитиною до трьох років в області здійснюють 92 тис. матерів (батьків), з них 21,3 тис. (23%) одержують допомогу у підвищеному розмірі з урахуванням доходів та майнового стану родини.
З першого квітня зростає рівень забезпечення прожиткового мінімуму для малозабезпечених сімей, а саме:
— для дітей віком до 6-ти років з 446,50 грн. до 455,50грн.
— для дітей віком від 6-ти до 18-ти років з 556,0грн. до 567,0грн.
— для непрацездатних та інвалідів з 657,6грн. до 670,0грн..
Окрім того, у 2012 році зростає розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. Так, починаючи з квітня 2012 року максимальний розмір допомоги становить – 1822 грн. проти 1786 грн (дітям до 6 років) та 2268 грн проти 2224грн (дітям від 6 до 18 років).
У ІІ кварталі 2012 року також збільшується допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.
Так, розмір допомоги для інвалідів з дитинства та дітям-інвалідам І групи збільшено з 1438,50 грн до 1466,5 грн, а розмір допомоги інвалідам з дитинства ІІ та ІІІ групи збільшено з 822грн до 838грн.
Всі види соціальної допомоги перераховано в автоматизованому режимі.