У медичних закладах Дніпропетровщини більш ніж у тричі збільшилось фінансування на харчування та медикаменти для ветеранів війни
В рамках модернізації охорони здоров’я у медичних закладах Дніпропетровської області фінансування на харчування та медикаменти для ветеранів війни збільшилось більш ніж у тричі – з 9,6 млн грн у 2011 році до 30,3 млн грн у 2012 році, а фінансування одного ліжко дня у лікувальних закладах Дніпропетровщини для ветеранів наразі становить 75 грн.
«На Дніпропетровщині системно реалізуються заходи з підвищення якості надання медичних послуг ветеранам війни. У цьому році у медичних закладах Дніпропетровської області фінансування на харчування та медикаменти для цієї категорії населення збільшилось більше ніж у тричі. Крім того, для забезпечення необхідної якості лікування створені спеціальні виїзні бригади, що надають медичні послуги ветеранам у сільських районах, розширюється мережа медичної допомоги, проводяться заходи з оздоровлення ветеранів та інше», — сказала начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.
У 2012 році в рамках модернізації охорони здоров’я у медичних закладах Дніпропетровської області видатки на харчування та медикаменти для ветеранів війни зросли більш ніж утричі – з 9,6 млн грн до 30,3 млн грн (на медикаменти — з 5,2 млн грн до 15,9 млн грн, на продукти харчування – з 4,4 млн грн до 14,3 млн грн). Фінансування одного ліжко-дня у лікувальних закладах Дніпропетровщини для ветеранів становить 75 грн (40 грн на медикаменти та 35 грн на харчування).
На Дніпропетровщині розширюється мережа медичної допомоги для ветеранів. Так у 2012 році на базі Дніпродзержинської міської лікарні №5 був створений спеціалізований заклад (госпіталь) на 80 ліжок для лікування цієї категорії пацієнтів. Крім того, на Дніпропетровщині існує ще два спеціалізовані заклади: обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни на 210 ліжок та обласний госпіталь для ветеранів війни на 40 ліжок. Всього у складі медичних закладів Дніпропетровської області, включаючи ліжковий фонд трьох спеціалізованих госпіталів, функціонує 1264 ліжка для ветеранів. Це дає можливість обслуговувати більше 27 тис осіб на рік. Станом на липень 2012 року стаціонарне лікування отримали вже більше 9 тис пацієнтів.
Щорічно у лікувальних установах області усі ветерани проходять комплексні медичні огляди. Пацієнти, які з певних причин не можуть відвідувати медичні заклади, обслуговуються лікарями вдома. Так, з початку 2012 року здійснено 13,4 тис оглядів на дому, всім пацієнтам призначено необхідне лікування. Профілактичні огляди у медичних закладах пройшли 111,5 тис ветеранів.
Для надання необхідної медичної допомоги ветеранам війни, які проживають у сільській місцевості, створені спеціалізовані виїзні бригади (діагностичні, консультаційні та стоматологічні). Протягом 2012 року лікарськими бригадами було здійснено 56 виїздів до сільських районів, під час яких було обстежено 889 ветеранів війни (бригадами Обласної клінічної лікарні імені Мечникова здійснено 48 виїздів, оглянуто 354 ветерани; обласним госпіталем для інвалідів Великої Вітчизняної війни – 8 виїздів, оглянуто — 535 ветеранів).
На сьогодні ветерани війни Дніпропетровської області у повній мірі отримують як амбулаторне, так і санаторно-курортне лікування. У 2012 році 1375 ветеранів вже пройшли курс оздоровлення у санаторно-курортних закладах, з них 578 — у місцевих санаторіях.
У 2012 році майже 10 тис ветеранів отримали пільгові рецепти на суму 697 тис грн з обласного бюджету, за якими вони мають змогу безкоштовно отримувати ліки у територіальних аптечних закладах області.
Довідка
У 2012 році для забезпечення пільгового зубопротезування ветеранів війни з обласного бюджету передбачено 2,6 млн грн. З початку цього року 1110 осіб вже скористалися цією послугою на загальну суму 1,1 млн грн.
Окрім цього, у 2012 році 180 ветеранів отримали слухові протези на загальну суму 124,1 тис грн, 96 ветеранів забезпечені штучними кришталиками на суму 73,5 тис грн, 2 — електрокардіостимуляторами. Пільгове ендопротезування отримали 4 ветерани на суму 62,2 тис грн.
Абітурієнти, які досягли визначних успіхів у навчанні, мають можливість отримати додаткові бали при вступі до вишів
Абітурієнти, які досягли визначних успіхів у навчанні, мають можливість отримати додаткові бали у розмірі від 30 до 50 при вступі до вишів. Зокрема, це стосується призерів (учні, які нагороджені дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, призерів (учні, нагороджені дипломами І-ІІІ ступенів) ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Також це стосується й учасників Міжнародних олімпіад. До 20 додаткових балів можуть отримати абітурієнти, які вступають у той виш, в якому вони закінчили підготовчі курси.
«Всеукраїнські та Міжнародні олімпіади – це не просто майданчики для перевірки знань учнів, встановлення наукових і дружніх зв‘язків та обміну досвідом. Це реальний шанс отримати додаткові бали при вступі до вишів. І це заслужені бали. Адже такі учні своїми визначними успіхами й досягненнями у навчанні роблять великий внесок у розвиток свого регіону та країни»,- сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Додатковий бал нараховується у розмірі від 30 до 50 балів. Зокрема, учням, нагородженим дипломами І ступеня – 50 балів, ІІ ступеня – 40 балів, ІІІ ступеня – 30 балів.
Додатковий бал для таких абітурієнтів нараховується до основного конкурсного балу, за умови, якщо вони вступають на напрями, для яких профільним є вступне випробування з того предмета, з якого вони є призерами, у тому числі:
інформатика – при вступі на напрями «прикладна математика», «інформатика», «системний аналіз», «комп’ютерні науки», «комп’ютерна інженерія», «програмна інженерія»;
інформаційні технології – при вступі на напрями «прикладна математика», «інформатика», «системний аналіз», «комп’ютерні науки», «комп’ютерна інженерія», «програмна інженерія», «системна інженерія», «автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»;
трудове навчання – при вступі на напрями «технологічна освіта», «професійна освіта»;
основи економіки – при вступі на напрями (спеціальності) галузі знань «економіка та підприємництво» та напрями «міжнародні економічні відносини» і «міжнародний бізнес»;
основи правознавства – при вступі на напрями (спеціальності) галузі знань «право» та напрям «міжнародне право»;
історія – при вступі на напрями (спеціальності) «дошкільна освіта», «початкова освіта», «корекційна освіта» (за нозологіями), «соціальна педагогіка», «реклама і зв’язки з громадськістю (за видами діяльності)», «видавнича справа та редагування» та напрями (спеціальності) галузей знань «культура», «мистецтво», «гуманітарні науки», «соціально-політичні науки», «соціальне забезпечення»;
екологія – при вступі на напрями (спеціальності), для яких профільним визначено предмети «біологія», «хімія»;
педагогіка і психологія — при вступі на напрями (спеціальності) «психологія», «практична психологія» та напрями (спеціальності) галузей знань «педагогічна освіта».
Також абітурієнтам можуть зарахувати до 20 додаткових балів при вступі у той виш, в якому вони закінчили підготовчі курси (відділення, факультети довузівської підготовки) для навчання на природничо-математичних та інженерно-технічних напрямах підготовки.
Із 1 липня 2012 року близько 3 тис малозабезпечених сімей Дніпропетровщини отримуватимуть підвищені державні соціальні допомоги
Прожитковий мінімум для малозабезпечених сімей з 1 липня 2012 року збільшився в середньому на 20%, до якого буде призначатися державна соціальна допомога. Тому, у рамках Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича, згідно законодавства, проведено перерахунок державної соціальної допомоги. Тепер близько 3 тис малозабезпечених сімей Дніпропетровщини отримуватимуть підвищену соціальну допомогу, розмір якої збільшився в середньому на 367грн (з 1468грн до 1835грн). Питання щодо своєчасної виплати допомоги знаходиться на постійному контролі голови облдержадміністрації Олександра Вілкула.
«Перерахунок допомоги всім родини проведено в автоматичному режимі. Тобто, людям не потрібно приходити до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання, писати заяви на перерахунок та приносити документи. Усі виплати, збільшення яких передбачене у рамках Соціальних Ініціатив Президента України, перераховуються за допомогою спеціального програмного забезпечення. Губернатор Олександр Вілкул поставив завдання керівникам міст та районів області – забезпечити своєчасну виплату державної соціальної допомоги родинам», — сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.
Із 1 липня 2012 року підвищено рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема:
• для дітей рівень забезпечення підвищено з 50% до 75% прожиткового мінімуму затвердженого для дитини відповідного віку (тепер додаткова щомісячна доплата на дитину становить до 259,70грн);
• для інвалідів та пенсіонерів рівень забезпечення підвищено з 80 до 100% прожиткового мінімуму затвердженого для непрацездатних осіб (тепер додаткова щомісячна доплата на особу становить до 168грн.);
Таким чином розмір допомоги збільшився в середньому на 367грн (з 1468грн до 1835грн). Така допомога виплачується протягом 6 місяців з моменту призначення.
Для основних категорій населення також підвищені соціальні стандарти. Так, з 1 липня розмір прожиткового мінімуму у середньому на одну людину складає 1044 грн.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб тепер складає 1102 грн (станом на 1 липня 2011 року – 960 грн), дітей до 6 років – 844 грн (станом на 1 липня 2011 року – 832 грн), для дітей віком від 6 років до 18-ти років – 1144 (станом на 1 липня 2011 року – 997 грн), для людей, які втратили працездатність — 844 грн. (станом на 1 липня 2011 року – 764 грн.).
Із 1 липня 2012 року підвищено розмір державної допомоги при народженні дитини в середньому на 10,6%
У рамках Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича з 1 липня 2012 року підвищено розмір державної допомоги при народженні дитини в середньому на 10,6% у порівнянні з відповідним періодом минулого року .
Допомога при народженні дитини, яка народилася після 1 липня 2012 року, надається у таких розмірах:
• -на першу дитину – 27 тис 510 грн (24 тис 960 грн. у ІІІ кварталі 2011 року);
• -на другу дитину – 55 тис 20 грн.(49 тис 920 грн. у ІІІ кварталі 2011 року);
• -на третю і наступну дитину – 110 тис 40 грн (99 тис 840 грн у ІІ кварталі 2011 року).
«Соціальні Ініціативи нашого Президента Віктора Януковича – це реальні кроки к підвищенню соціальних стандартів життя українців та удосконаленню системи соціального захисту усіх категорій населення. Збільшення виплат сім’ям є практичною реалізацією Ініціатив Президента. Питання надання допомоги та соціального захисту населення знаходиться на особистому контролі губернатора Олександра Вілкула», — сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.
Також збільшуються соціальні допомоги на дітей одиноким матерям. З 1 липня максимальний розмір допомоги на дітей становить:
— віком до 6 років – 458,5 грн;
— від 6 до 18 років – 572 грн;
— від 18 до 23 років, які навчаються — 551 грн.
Окрім того, збільшується розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, так, починаючи з 1 липня 2012 року вона становить – 1 тис 834 грн (до 6 років) та 2 тис 288 грн. (від 6 до 18 років).
Також збільшується допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, зокрема, з 1 липня цього року допомога інвалідам з дитинства разом з надбавкою на догляд складає:
І групи (підгрупи А) – 1477 грн;
І групи (підгрупа В) – 1266 грн;
ІІ та ІІІ груп – 844 грн;
Для дітей-інвалідів з 1 липня 2012 року допомога разом з надбавкою становить:
— віком до 6 років – 1049,3 грн., а для тих, хто постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1344,7 грн.;
— віком від 6 до 18 років – 1162,8 грн., відповідно для постраждалих від Чорнобильської катастрофи –1458,2 грн.