На Дніпропетровщині показники виробництва чавуну та прокату за 9 місяців 2012 року збільшилися більше ніж на 9% порівняно із аналогічним періодом 2011 року
«На підприємствах гірничо-металургійного комплексу Дніпропетровщини триває модернізація обладнання та впровадження енергозберігаючих технологій, особлива увага приділяється екологічній складовій виробництва. Ці масштабні проекти реалізуються у рамках Програми реформ нашого Президента Віктора Федоровича Януковича та Комплексної стратегії розвитку регіону на Дніпропетровщині і спрямовані на підвищення показників промислового виробництва та покращення якості продукції. Такий системний підхід забезпечує Дніпропетровщині провідні позиції в галузі, а підприємствам регіону – високі показники промислового виробництва», — сказав Олександр Вілкул.
За 9 місяців поточного року виробництво прокату в Дніпропетровській області зросло на 9,8%, а чавуну – на 9,4% порівняно із аналогічним періодом 2011 року.
Активне зростання виробництва прокату та чавуну обумовлене зростанням виробництва цих видів продукції на ПАТ «АрселорМіттал КР» (прокат + 12,7%, чавун + 19,1%), ВАТ «ДМК ім. Дзержинського» (прокат + 8,4 %).
Також на Дніпропетровщині за 9 місяців 2012 року порівняно із аналогічним періодом 2011 року зросли обсяги виробництва:
● агломерату: + 14,2%;
● обкотишів: + 10,4%;
● сталі: + 7,7%;
● труб: + 7,5%.
Незмінно високі показники трубопрокатного виробництва демонструють ЗАТ «НВО Труболіт» (за 9 місяців 2012 ріст обсягів виробництва складає + 21,1% відповідно до аналогічного періоду минулого року), ТОВ «Інтерпайп НікоТюб» (+ 18,3%), ВАТ «Інтерпайп НмТЗ» (+ 15,7%), ВАТ «Інтерпайп НТЗ» та ПрАТ «Сернтавіс ПР.Юкр.» (+ 08,5 %).
Найкраща медична сестра України працює у Дніпропетровській області
За підтримки Міністерства охорони здоров’я України в м.Тернопіль відбувся VІ Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап – Професіонал», у якому взяли участь переможниці обласних конкурсів на кращу медичну сестру 2011 року з усієї країни. Перемогу в цьому конкурсі отримала Ганна Суп – медична сестра з Дніпродзержинська. Переможницю конкурсу привітав губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул.
Конкурс складався із 3 етапів. У першому етапі конкурсантки презентували свою область та медичний заклад, у якому вони працюють. У другому етапі медичні сестри мали змогу продемонструвати свої теоретичні знання та практичні навички в галузі терапії, педіатрії та хірургії. Третій етап конкурсу пройшов під гаслом «Талановита людина талановита в усьому», де всі конкурсантки мали змогу продемонструвати свої творчі здібності.
За результатами оцінок журі, перше місце в VІ Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності медичних сестер «Ескулап – Професіонал» зайняла конкурсантка з Дніпропетровщини – Ганна Суп, яка працює медичною сестрою у відділенні реанімації та інтенсивної терапії Дніпродзержинської міської лікарні швидкої медичної допомоги. Друге місце в конкурсі посіла медсестра з Волині, третє – конкурсантка з Одеси.
«Учасниці Всеукраїнського конкурсу медичних сестер «Ескулап – Професіонал» склали гідну конкуренцію одна одній, адже всі вони — це справжні професіонали в своїй галузі. Кожна з них отримала перемогу спочатку в міському, а потім й в обласному конкурсі на кращу медичну сестру, тому змагання були цікавими та пізнавальними», — сказала переможниця VІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності медичних сестер «Ескулап – Професіонал», медична сестра Дніпродзержинської міської лікарні швидкої медичної допомоги Ганна Суп.
Також вона відзначила, що на Дніпропетровщині в рамках модернізації охорони здоров’я створюються належні умови для роботи медичних працівників, що суттєво підвищує якість надання медичних послуг жителям області та підвищує фаховий рівень медичних працівників.
«Як медик хочу зазначити, що в рамках модернізації охорони здоров’я суттєво підвищується якість медичного обслуговування населення та покращуються умови праці медиків – збільшені заробітні плати, робляться ремонти приміщень медичних закладів, закуповуються нові автомобілі та сучасне медичне обладнання. Окрім цього, на Дніпропетровщині ведеться системна робота з підвищення кваліфікації та фахової підготовки медичного персоналу, а також застосовується успішний досвід зарубіжних колег у модернізації галузі охорони здоров’я. Все це сприяє професійному розвитку медиків нашого регіону», — сказала переможниця VІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності медичних сестер «Ескулап – Професіонал», медична сестра Дніпродзержинської міської лікарні швидкої медичної допомоги Ганна Суп.
Нагадаємо, що в листопаді поточного року відбудеться конкурс на кращу медичну сестру Дніпропетровщини вже 2012 року, в якому візьмуть участь переможниці міських конкурсів «Краща медична сестра».
Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул привітав олімпійську чемпіонку Яну Дементьєву зі званням кращої спортсменки місяця в Україні
Губернатор Олександр Вілкул привітав олімпійську чемпіонку Яну Дементьєву зі званням кращої спортсменки України в вересні 2012 року. Тренером місяця визнаний її особистий наставник Володимир Морозов.
За підсумками вересня 2012 року Національний олімпійський комітет України визнав олімпійську чемпіонку з академічного веслування Яну Дементьєву кращою спортсменкою місяця. Кращим тренером названо Володимира Михайловича Морозова – старшого тренера збірної з академічного веслування та особистого наставника Яни Дементьєвої.
Після перемоги на останніх Олімпійських іграх в Лондоні вже у вересні цього року в італійському місті Варезе разом із подругами по квартету Ольгою Гурковською, Наталією Довгодько та Катериною Тарасенко найдосвідченіша українська веслувальниця Яна Дементьєва захистила титул чемпіонки Європи
«Дніпропетровщина – це потужний спортивний центр в Україні. Спортсмени нашого регіону неодноразово досягали високих результатів і встановлювали нові світові рекорди. Своїми успіхами вони популяризують серед жителів здоровий спосіб життя і заняття спортом, роблять вагомий внесок у формування міжнародного іміджу України та Дніпропетровщини. Обласна влада підтримує розвиток спорту в регіоні та створює умови для розкриття потенціалу наших спортсменів. Для цього в області реалізується цільова комплексна програма розвитку фізичної культури та спорту», — сказав губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул.
У 2012 році з ініціативи губернатора Олександра Вілкула обласна влада виділила 4,6 млн грн на розвиток олімпійських видів спорту, 6,7 млн грн виділені на діяльність обласної школи вищої спортивної майстерності, 23 млн грн – на діяльність Дніпропетровського вищого училища фізичної культури та спорту.
В Дніпропетровській області активно розширюється спортивна інфраструктура. За два з половиною роки на Дніпропетровщині введено в експлуатацію понад 500 спортивних об’єктів. У Дніпропетровському Молодіжному парку відпочинку та дозвілля побудовано сучасну Льодову арену, перший у місті скейт-парк та облаштовано футбольне поле зі штучним покриттям. За ініціативи губернатора Олександра Вілкула спортивний стадіон «Трудові резерви» передано Кабінетом Міністрів України на баланс Дніпропетровського вищого училища фізичної культури. У Кривому Розі відкрито сучасний спортивний комплекс «Північне сяйво» з двома басейнами (для дітей і для дорослих) та до кінця 2012 року буде відкрито нову сучасну льодову арену. Під керівництвом губернатора проводиться реконструкція стадіону ДЮСШ № 3 «Спартак». У містах та районах області облаштовано 4 нових футбольних поля зі штучним покриттям, 2 стадіони в селах Гаврилівка та Братське Покровського району, 5 скейтодромів, понад 20 сучасних спортивних майданчиків для ігрових видів спорту, понад 100 майданчиків з тренажерним обладнанням та понад 300 спортивно-дитячих майданчиків, з яких 201 придбано за рахунок коштів обласної субвенції на загальну суму 11 млн грн.
Для провідних спортсменів області за рахунок коштів державного бюджету придбано 19 нових сучасних спортивних човнів з веслування академічного. На Дніпропетровщині створюються всі належні умови для того, щоб спортсмени мали можливість якісно тренуватись та вдосконалювати свою спортивну майстерність.
Довідка
Дементьєва Яна почала займатись академічним веслуванням у м. Харкові. Учениця Дніпропетровської обласної школи вищої спортивної майстерності представляє спортивний клуб «Дзержинка» (м.Дніпродзержинськ) та фізкультурно-спортивне товариство «Україна», виступає за збройні сили України.
За свою спортивну кар’єру ставала: Олімпійською чемпіонкою (2012 р.), чемпіонкою світу (2009 р.), срібною призеркою чемпіонату світу (2010 р.), чотириразовою чемпіонкою Європи (2009, 2010, 2011, 2012 рр.), володаркою Кубку світу (2012р.).
Олександр Вілкул: «На Дніпропетровщині усі дитсадки міст обласного підпорядкування забезпечені системами доочистки води»
У рамках регіональної програми «Питна вода Дніпропетровщини», що ініційована губернатором Олександром Вілкулом, в усіх 75 дитсадках 6 міст обласного підпорядкування (Марганець – 8, Нікополь – 18, Орджонікідзе – 11, Павлоград – 20, Синельникове – 10, Тернівка – 8) встановлені системи доочистки води. До кінця 2012 року буде завершено встановлення таких систем в усіх дитсадках міста Дніпропетровськ.
«Обласна влада приділяє значну увагу здоров’ю дітей. Відтепер вихованці 75 дошкільних закладів 6 міст області споживатимуть чисту воду, яка відповідає високим нормам і стандартам. Тож на сьогодні в Дніпропетровській області всі дитсадки міст обласного підпорядкування забезпечені системами доочистки води. До кінця 2012 року буде завершено встановлення таких систем в усіх дитсадках міста Дніпропетровськ. Встановлення систем доочистки води в дошкільних закладах є складовою комплексної роботи обласної влади по забезпеченню чистою питною водою закладів соціальної сфери – дитсадків, шкіл та лікарень Дніпропетровщини. У першу чергу ми встановлюємо системи доочистки води в дошкільних закладах промислових міст з великим екологічним навантаженням. Наступний крок – це школи та лікарні», – сказав губернатор Олександр Вілкул.
У 2011 році в рамках регіональної програми «Питна вода Дніпропетровщини» за завданням губернатора системи доочистки питної води були встановлені в усіх дитсадках промислових міст, зокрема, Кривого Рогу (148), Жовтих Вод (12), Дніпродзержинська (40), Новомосковська (8), Першотравенська (8), а також у 134 дошкільних закладах Дніпропетровська.
Окрім цього, у 2011 році встановлено 21 систему доочистки питної води в закладах соціальної сфери сільських районів. У тому числі в Апостолівському районі встановлено 2 системи доочистки (1 в дитячому садку та 1 в школі), у Верхньодніпровському районі – 5 систем доочистки в дитсадках, у Криворізькому районі – 14 систем (7 – у дитячих садках, 5 – у школах та 2 – у лікарні).
Всього до 2015 року в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону системи доочистки води планується встановити в усіх школах, дитсадках і лікарнях.
В рамках регіонального проекту «Краща Жінка Придніпров’я» губернатор Олександр Вілкул відзначив 45 видатних жінок Дніпропетровщини
Губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул відзначив 45 видатних жінок області в рамках проекту «Краща Жінка Придніпров’я». Ними стали працівниці культури, вчителі, лікарі, спортсменки, представниці жіночих громадських організацій, які зробили вагомий внесок у розвиток регіону. Переможниць конкурсу визначила Координаційна рада «Жінки Придніпров’я»
Кандидаток на звання «Краща жінка Придніпров׳я» Координаційній раді представили органи місцевої влади кожного міста і району області. Претенденток на почесне звання визначали за їх досягненнями у різних сферах життя, зокрема, розвитку освіти, спорту, медицини, спонсорську діяльність, участь у підготовці регіональних цільових програм та проектів, у співпраці з відповідними структурними підрозділами облдержадміністрації, громадськими організаціями, благодійними фондами.
«Сьогодні цілі сфери життєдіяльності в регіоні та Україні годі й уявити без жінок. Це насамперед освіта і охорона здоров’я, державне управління і сфера торгівлі, легка і харчова промисловості. Тисячі жінок прославляють Дніпропетровщину й Україну, роблячи неоціненний внесок у розвиток науки, культури та спорту. Сьогодні ми відзначаємо ті звершення жінок регіону, які стали складовою успіху області та усієї України. При облдержадміністрації навесні цього року створено Координаційну раду «Жінки Придніпров’я», яка є майданчиком ефективного діалогу громадських організацій жінок регіону та обласної влади. Основними завданнями цієї співпраці є участь у формуванні регіональної політики щодо досягнення гендерної рівності, підтримки сім’ї та здорового способу життя, а також у розвитку нашого регіону», — сказав голова Дніпропетровської обласної ради Олександр Вілкул.
Координаційна рада «Жінки Придніпров’я» була створена навесні в 2012 році за підтримки губернатора Олександра Вілкула. До складу жіночого руху увійшли 62 активістки, якими стали державні службовці, депутати, керівники навчальних закладів, підприємств, громадських організацій, благодійних фондів, матері-виховательки дитячих будинків сімейного типу, приватні підприємці, видатні спортсменки.
Для залучення найактивніших жительок регіону, учасниці руху створили проект «Краща Жінка Придніпров’я», метою якого є підвищення статусу жінок в суспільстві, їх ролі у політичній, економічній, культурній, соціальній сферах; захист прав та підтримка сімей. Діяльність Координаційної ради «Жінки Придніпров’я» розподіляється на секції з питань гендерної рівності, за здоровий спосіб життя, підтримки сім’ї, жінка-лідер, яскрава індивідуальність. Організаційні структури координаційної ради охоплюють всі міста і райони області.
Активістки жіночого руху постійно організовують та підтримують благодійні акції для дітей, сімей, які потребують особливої уваги, жінок, соціально незахищених категорій (ветеранів, пенсіонерів та інвалідів). Допомагають органам місцевої влади проводити соціальні акції у Міжнародний день сім’ї, День Матері та Міжнародний день захисту дітей.
У рамках Комплексної стратегії розвитку регіону під керівництвом Олександра Вілкула на Дніпропетровщині створюються сучасні й комфортні умови для народження, виховання та навчання дітей, підтримки сімей, які потребують уваги з боку держави.
В області в рамках національного проекту «Нова якість життя — охорона материнства й дитинства», який реалізується за підтримки Глави нашої держави, створена перша в Україні цілісна регіональна система сучасної перинатальної допомоги для матерів і новонароджених. В її основі — два сучасних перинатальних центри в Дніпропетровську і Кривому Розі із новітнім обладнанням. Завдяки сучасним реанімобілям, забезпечене транспортування новонароджених вагою від 500 грам.
За 2010-2011 роки відкрито 59 дошкільних закладів і близько 200 додаткових груп при діючих дитсадках, що становить більше шести тисяч нових місць. У цьому році буде відкрито ще 32 заклади та створено більше 100 додаткових груп у діючих дитсадках. Губернатор Олександр Вілкул поставив завдання перед керівниками міст і районів повністю вирішити це питання, щоб кожен малюк області був забезпечений місцем в дитсадку. Це дозволить мамам працевлаштуватися й швидше інтегруватися в соціум, реалізуючи себе в професійній діяльності.
Усі діти із студентських сімей Дніпропетровщини на 100% забезпечені безкоштовним відвідуванням садка. Із 1 вересня 2012 року запущено проект «3-D дитячий садок», завдяки якому батьки через Інтернет за допомогою 3-D екскурсій можуть вибрати відповідний садок для своєї дитини. У найближчому майбутньому ця система в електронному вигляді буде автоматично реєструвати дитину для запису в дитсадок, що дозволить мінімізувати корупційну складову.
Сім’ї, в яких народжується трійня, отримують фінансову допомогу від обласної влади у розмірі 50 тисяч гривень. Всього на Дніпропетровщині проживає 27 таких сімей, з яких чотири трійні народилися в 2012 році.
Одним з найважливіших питань сімейного благополуччя є забезпечення жителів області власним житлом. Починаючи з 2010 року, на Дніпропетровщині видано 520 квартир працівникам бюджетної сфери, переважно медикам і педагогам, більшість з яких жінки. До кінця року квартири отримають ще 75 сімей медиків і військовослужбовців.
4 жовтня 2012 року в Дніпропетровську Президент України Віктор Янукович та губернатор Олександр Вілкул відкрили новий будинок на 63 квартири, який побудований в рамках реалізації Соціальної Ініціативи Глави нашої держави «Доступне житло».
Це перший будинок нового мікрорайону доступного житла, який буде побудований на житловому масиві «Лівобережний-3». Протягом 2 років там буде побудовано ще 15 п’ятиповерхових будинків на більш ніж 1 тис квартир. Вартість квадратного метра в новому будинку на третину дешевша середньоринкової. Зниження вартості вдалося досягти за рахунок того, що за кошти регіонального бюджету був розроблений проект мікрорайону, була безкоштовно виділена земельна ділянка під забудову та підведені до неї необхідні комунікації та мережі.
«Такий підхід у поєднанні з програмою здешевленого іпотечного кредитування під 3% річних на 15 років, яка реалізується в рамках Соціальної Ініціативи нашого Президента Віктора Федоровича Януковича можливість тисячам сімей Дніпропетровської області здійснити свою мрію про власне житло», — сказав Олександр Вілкул.
У регіоні спільно з Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» реалізується масштабний проект «Родина для Дитина». Губернатор Олександр Вілкул поставив завдання щороку влаштовувати в сімейні форми виховання 20% дітей, які виховуються в інтернатах.
У рамках проекту трохи більше ніж за рік у сімейні форми виховання (дитбудинки сімейного типу, прийомні сім’ї, тощо) влаштовано 773 вихованці державних інтернатних закладів. Завдяки розвитку сімейних форм виховання з 1 січня 2010 року кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в інтернатах області скорочено майже вдвічі — з 2,5 тис до 1,3 тис. При цьому на сьогодні в області функціонує 83 дитбудинків сімейного типу та 345 прийомних сімей, в яких виховується 1,2 тис дітей. Таким чином, за 5-7 років всі вихованці інтернатів області будуть переведені в сімейні форми виховання.
Більше 92 тис жителів Дніпропетровщини вже отримали рецепти на лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби за зниженими цінами
На Дніпропетровщині триває реєстрація пацієнтів, які мають серцево-судинні захворювання, для отримання рецептів на придбання лікарських засобів за зниженими цінами. Наразі більше 92 тис мешканців області вже отримали необхідні рецепти.
«Реалізація пілотного проекту з регулювання цін на лікарські засоби для осіб із гіпертонічною хворобою сприятиме більш ефективному лікуванню серцево-судинних захворювань, адже саме доступність медичних препаратів є важливою складовою цього процесу», — сказала начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.
Всеукраїнський пілотний проект із впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для громадян з гіпертонічною хворобою реалізується в рамках Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича та передбачає два етапи зниження ціни на гіпотензивні препарати.
Перший етап реалізується на Дніпропетровщині із червня 2012 року та передбачає встановлення граничного рівня оптово-збутових цін на лікарські засоби для лікування гіпертонії, надбавки на які не перевищуватимуть 10% вартості препарату для оптової торгівлі та 25% — для роздрібної.
На Дніпропетровщині з метою контролю за впровадженням заходів щодо регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою була створена спеціальна Робоча група, члени якої проводять постійний контроль за наявністю в аптечних мережах необхідних препаратів для лікування серцево-судинних захворювань та їх націнкою.
Другий етап проекту полягає в тому, що пацієнти за рецептом від лікаря будуть отримувати в аптеках препарати за зниженими цінами, а різниця в ціні буде компенсована аптекам за державний кошт.
Для цього в усіх амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини Дніпропетровської області впроваджено реєстр пацієнтів, які мають серцево-судинні захворювання.
Окрім цього, на Дніпропетровщині з метою своєчасного виявлення та профілактики гіпертонічної хвороби серед населення організовано понад 360 пунктів щоденного вимірювання артеріального тиску.
Пункти розташовані в місцях найбільшого скупчення людей: в приміщеннях сільських та селищних рад, органів виконавчої влади, поштових відділеннях, торгівельних центрах, магазинах, супермаркетах, на ринках. На сьогоднішній день в них пройшли обстеження понад 42,7 тис мешканців області. У разі необхідності людям з підвищеним артеріальним тиском були надані направлення на додаткове обстеження.