Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Новини Дніпропетровщини 15.06.2012

Июнь 15th, 2012 Новини Вывести на печать

ПРЕС-РЕЛІЗ м. Дніпропетровськ 15 червня 2012 року
Губернатор Олександр Вілкул привітав молодих майстринь народного мистецтва Дніпропетровщини з одержанням Президентської стипендії

Губернатор Олександр Вілкул привітав чотирьох майстринь народного мистецтва Дніпропетровської області з отриманням Президентської стипендії. Зокрема, Світлану Біленко, Наталію Бородіну-Рудовол, Наталію Ніколенко та Анастасію Справедливу. Загалом стипендії Президента України Віктора Федоровича Януковича призначені 80 майстрам народного мистецтва з різних областей України.
«Президент України Віктор Янукович високо оцінив роботу майстринь народного мистецтва Дніпропетровської області. Чотири видатні майстрині нашого регіону отримали Президентські стипендії. Дніпропетровщина пишається їх досягненнями. Це є результатом таланту, професійності, відданої праці задля розвитку народного мистецтва. А для підростаючого покоління це приклад шанобливого ставлення до української культури», – сказав голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Президентські стипендії отримали:
Світлана Біленко, 1984 року народження – майстер декоративного розпису із Петриківського району;
Наталія Бородіна-Рудовол, 1978 року народження – майстер декоративного розпису із Петриківського району;
Наталія Ніколенко, 1986 року народження – майстер декоративного розпису із м. Дніпропетровська;
Анастасія Справедлива, 1992 року народження – майстер художньої вишивки із Новомосковського регіону.

Довідка
Відповідно до Указу Президента України від 27 вересня 2011 року засновано 80 стипендій для молодих майстрів народного мистецтва. На здобуття стипендії може бути висунуто майстра віком від 14 до 35 років, творчість якого сприяє розвитку традиційного народного мистецтва. Розмір щомісячної стипендії для учнів професійно–технічних навчальних закладів становить 600 гривень, для студентів вищих навчальних закладів I – II рівня — 800 гривень на місяць, а для студентів вищих навчальних закладів III – IV рівня акредитації — 1000 гривень на місяць.

ПРЕС-РЕЛІЗ Дніпропетровськ, 15 червня 2012 року
Олександр Вілкул: «Дніпропетровська область за сприяння обласної влади та особисто народного депутата України Юрія Самойленка отримає медичний препарат «Глівек» на суму 8 млн грн, який призначений для лікування пацієнтів з діагнозом мієлоїдна лейкемія»

За ініціативи губернатора Олександра Вілкула та народного депутата України Юрія Самойленка відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Дніпропетровською облдержадміністрацією, українським представництвом фармацевтичної компанії «Новартіс Фарма Сервісез АГ» та всеукраїнською громадською організацією «Свобода руху для щасливого дитинства»
У рамках співпраці Дніпропетровська область у якості гуманітарної допомоги від компанії «Новартіс» отримає медичний препарат «Глівек» на загальну суму 8 млн грн, який призначений для лікування пацієнтів з діагнозом мієлоїдна лейкемія.
«На Дніпропетровщині в рамках виконання Соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича особлива увага приділяється медичній допомозі пацієнтам, які потребують постійного забезпечення життєво необхідними препаратами. Мета підписаного Меморандуму – об’єднання зусиль та спільна співпраця між обласною владою, громадською організацією та фармацевтичною компанією у сфері покращення медичного забезпечення пацієнтів з діагнозом мієлоїдна лейкемія, які мешкають у Дніпропетровській області», — сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Станом на 10 червня 2012 року у Дніпропетровській області на диспансерному обліку знаходяться 140 пацієнтів із діагнозом мієлоїдна лейкемія, 41 з яких потребує лікування дороговартісними препаратами ”Глівек” або ”Тасігна” (у середньому 1,3-1,5 тис грн на одного хворого на добу). Решта пацієнтів за клінічними показаннями отримують лікування іншими медичними препаратами.
«Лікування препаратом «Глівек» є досить ефективним, оскільки нормалізує функціонування кровотворної системи пацієнтів та подовжує життя на десятиріччя. Якість життя таких пацієнтів нічим не відрізняється від життя здорових людей. Тому завдання влади у повній мірі забезпечити таких пацієнтів необхідними препаратами», — сказала начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.
Щорічний приріст хворих, які потребують лікування препаратами ”Глівек” та ”Тасігна”, в середньому складає 5 осіб.
До 2012 року пацієнти з діагнозом мієлоїдна лейкемія забезпечувалися необхідними медичними препаратами за рахунок надходжень від Міністерства охорони здоров’я України та гуманітарної допомоги. За дорученням голови облдержадміністрації у 2012 році вперше із обласного бюджету у рамках обласної міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації на 2002–2012 роки» та обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року були виділені кошти у сумі 2,7 млн грн на придбання сучасних препаратів для лікування хронічного мієлоїдного лейкозу.
З урахуванням гуманітарної допомоги від корпорації «Новартіс» на суму 6 млн грн, яка вже була отримана у 2012 році, а також повторної гуманітарної допомоги у розмірі 8 млн грн та надходжень від Міністерства охорони здоров’я України, на Дніпропетровщині будуть впроваджені дієві заходи щодо безперебійного забезпечення життєво необхідними препаратами пацієнтів з діагнозом мієлоїдний лейкоз.
«Підписання Меморандуму про співпрацю між Дніпропетровською облдержадміністрацією, компанією «Новартіс» та громадською організацією «Свобода руху для щасливого дитинства» створює можливість плідної масштабної співпраці, головна мета якої – підвищення ефективності лікування та профілактики багатьох захворювань. Хочу висловити подяку керівництву компанії «Новартіс Фарма Сервісез АГ» за готовність до співпраці та підтримку моїх ініціатив, спрямованих на покращення соціального захисту мешканців Дніпропетровщини», — сказав народний депутат України Юрій Самойленко.
Таким чином, усі хворі, які потребують лікування препаратом «Глівек», протягом року 100% будуть забезпечені необхідними ліками.
Довідка:
Хронічна мієлоїдна лейкемія − це онкологічне захворювання крові, що має набутий характер та обумовлене хромосомною аномалією.

ПРЕС-РЕЛІЗ Дніпропетровськ, 15 червня 2012 року

На Дніпропетровщині вперше на території СНД провели унікальну операцію зі стовідсоткового відновлення слуху на два вуха

Дніпропетровщина – єдина область в Україні, де реалізується повний комплекс лікування людей з порушенням слуху. У Дніпропетровську вперше на території СНД в обласній клінічній лікарні ім. І. Мечникова провели операцію, в результаті якої пацієнтка отримає слух на два вуха.
На Дніпропетровщині за підтримки губернатора Олександра Вілкула здійснюються системні заходи з надання медичної допомоги пацієнтам з порушенням слуху. Так, з 2010 року на покращення та відновлення слуху у дітей, які потребують лікування, з обласного бюджету виділено близько 12 млн грн.
Цього року буде закуплено 235 цифрових слухових апаратів. З 2010 року 40 дітей отримали слух, завдяки встановленню кохлеарних імплантів. В цьому році придбано ще 13 імплантів. Таким чином, всі діти з порушеннями слуху отримують безкоштовне лікування. Так, в 2011 році було вилікувано 157 дітей, в 2012 допомога надається 213 дітям.
В Дніпропетровській області працюють досвідчені спеціалісти, які роблять операції по відновленню слуху з використанням новітніх технологій. Також спеціальну підготовку пройшли лікарі-реабілітологи: сурдологи, логопеди, дефектологи.
«За підтримки губернатора Олександра Вілкула придбані кохлеарні імпланти нового покоління. Хворим дітям відновлюють слух. В цьому році вже прооперовано три пацієнти та планується провести ще 10 операцій», — сказала начальник Головного управління охорони здоров`я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.
Висока якість лікування та професіоналізм дніпропетровських медиків сприяли тому, що саме Дніпропетровщина стала єдиним регіоном в Україні, де була проведена унікальна операція зі стовідсоткового відновлення слуху. Наразі такі операції проводяться лише у Франції, Англії та Польші.
Французька фірма «Neurelec» подарувала Дніпропетровській області кохлеарний стерео-імплант нового покоління вартістю 30 тис. євро. Такий імплант надає слух одразу на два вуха.
Операція була проведена мешканці СМТ Царичанка Ірині Твердохліб.
«В 4 роки я отримала інвалідність. Зараз без апарата нічого не чую. Я вдячна Олександру Вілкулу за те, що на Дніпропетровщині створені всі умови для лікування хвороб, пов`язаних з порушенням слуху. Я вдячна професору Березнюку, який взявся мене оперувати», — сказала пацієнтка Ірина Твердохліб.
Операцію проводили професор обласної клінічної лікарні ім. І. Мечникова Володимир Березнюк та професор Кристофер Вінсен – лікар Університетської клініки Лілля (Франція).
«Я проводжу близько 100 операцій з вживляння імплантів на рік у клініці в Ліллі. Знаю також, як надається медична допомога в країнах Сходу. Я був у Словакії, Польші. Дружні контакти з дніпропетровськими медиками та розвинута система медичної допомоги Дніпропетровщини сприяли тому, що ця операція проходить саме в Україні, у Дніпропетровську», — сказав професор Крістофер Вінсент.
Володимир Березнюк зауважив, що складність операції полягає в тому, що при встановленні такого кохлеарного імпланту треба створити тунель для того, щоб протягти електрод з одного вуха в інше. Цією частиною операції займався професор Крістофер Вінсен.
Через пів року після вживляння кохлеарного імпланту до людини повертається 80% слуху, за рік людина чує на 100%.
«Це початок проведення операцій такого рівня на Дніпропетровщині. Ще до кінця цього року буде проведена операція з повного відновлення слуху ще одному пацієнту на кошти, виділені з обласного бюджету», — сказала начальник Головного управління охорони здоров`я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

ПРЕС-РЕЛІЗ Дніпропетровськ, 15 червня 2012 року
Олександр Вілкул: «Дніпропетровська область за сприяння обласної влади та особисто народного депутата України Юрія Самойленка отримає медичний препарат «Глівек» на суму 8 млн грн, який призначений для лікування пацієнтів з діагнозом мієлоїдна лейкемія»

За ініціативи губернатора Олександра Вілкула та народного депутата України Юрія Самойленка відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Дніпропетровською облдержадміністрацією, українським представництвом фармацевтичної компанії «Новартіс Фарма Сервісез АГ» та всеукраїнською громадською організацією «Свобода руху для щасливого дитинства»
У рамках співпраці Дніпропетровська область у якості гуманітарної допомоги від компанії «Новартіс» отримає медичний препарат «Глівек» на загальну суму 8 млн грн, який призначений для лікування пацієнтів з діагнозом мієлоїдна лейкемія.
«На Дніпропетровщині в рамках виконання Соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича особлива увага приділяється медичній допомозі пацієнтам, які потребують постійного забезпечення життєво необхідними препаратами. Мета підписаного Меморандуму – об’єднання зусиль та спільна співпраця між обласною владою, громадською організацією та фармацевтичною компанією у сфері покращення медичного забезпечення пацієнтів з діагнозом мієлоїдна лейкемія, які мешкають у Дніпропетровській області», — сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Станом на 10 червня 2012 року у Дніпропетровській області на диспансерному обліку знаходяться 140 пацієнтів із діагнозом мієлоїдна лейкемія, 41 з яких потребує лікування дороговартісними препаратами ”Глівек” або ”Тасігна” (у середньому 1,3-1,5 тис грн на одного хворого на добу). Решта пацієнтів за клінічними показаннями отримують лікування іншими медичними препаратами.
«Лікування препаратом «Глівек» є досить ефективним, оскільки нормалізує функціонування кровотворної системи пацієнтів та подовжує життя на десятиріччя. Якість життя таких пацієнтів нічим не відрізняється від життя здорових людей. Тому завдання влади у повній мірі забезпечити таких пацієнтів необхідними препаратами», — сказала начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.
Щорічний приріст хворих, які потребують лікування препаратами ”Глівек” та ”Тасігна”, в середньому складає 5 осіб.
До 2012 року пацієнти з діагнозом мієлоїдна лейкемія забезпечувалися необхідними медичними препаратами за рахунок надходжень від Міністерства охорони здоров’я України та гуманітарної допомоги. За дорученням голови облдержадміністрації у 2012 році вперше із обласного бюджету у рамках обласної міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації на 2002–2012 роки» та обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року були виділені кошти у сумі 2,7 млн грн на придбання сучасних препаратів для лікування хронічного мієлоїдного лейкозу.
З урахуванням гуманітарної допомоги від корпорації «Новартіс» на суму 6 млн грн, яка вже була отримана у 2012 році, а також повторної гуманітарної допомоги у розмірі 8 млн грн та надходжень від Міністерства охорони здоров’я України, на Дніпропетровщині будуть впроваджені дієві заходи щодо безперебійного забезпечення життєво необхідними препаратами пацієнтів з діагнозом мієлоїдний лейкоз.
«Підписання Меморандуму про співпрацю між Дніпропетровською облдержадміністрацією, компанією «Новартіс» та громадською організацією «Свобода руху для щасливого дитинства» створює можливість плідної масштабної співпраці, головна мета якої – підвищення ефективності лікування та профілактики багатьох захворювань. Хочу висловити подяку керівництву компанії «Новартіс Фарма Сервісез АГ» за готовність до співпраці та підтримку моїх ініціатив, спрямованих на покращення соціального захисту мешканців Дніпропетровщини», — сказав народний депутат України Юрій Самойленко.
Таким чином, усі хворі, які потребують лікування препаратом «Глівек», протягом року 100% будуть забезпечені необхідними ліками.
Довідка:
Хронічна мієлоїдна лейкемія − це онкологічне захворювання крові, що має набутий характер та обумовлене хромосомною аномалією.

ПРЕС-РЕЛІЗ Дніпропетровськ, 15 червня 2012 року

Олександр Вілкул привітав медиків Дніпропетровщини з професійним святом

Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав медиків Дніпропетровщини з професійним святом. В урочистому заході з нагоди Дня медика також взяли участь заступник голови Дніпропетровської обласної ради Анатолій Адамський, начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург, головні лікарі та медичні працівники закладів охорони здоров’я області.
У Дніпропетровській області працює близько 14 тисяч лікарів та 30 тисяч середнього медичного персоналу. З нагоди професійного свята губернатор Олександр Вілкул вручив кращим медикам Дніпропетровщини державні нагороди й обласні заохочувальні відзнаки.
«Успішну роботу медичної галузі Дніпропетровщини забезпечують висококваліфіковані, професійні медичні працівники. Центральна і регіональна влада створює належні умови для роботи медиків з метою підвищення якості надання медичних послуг жителям регіону. Так, на Дніпропетровщині збільшено фінансування медичної галузі. Завдяки цьому закуповується нове сучасне обладнання та техніка, покращується робота служби швидкої медичної допомоги, підвищується заробітна плата медичним працівникам, тривають ремонтні роботи та реконструкція приміщень медичних установ», — сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Під час зустрічі були підбиті підсумки роботи медичної галузі регіону. Так, на Дніпропетровщині збільшено фінансування медичних закладів. У 2012 році з обласного, районних та міських бюджетів на лікувальні установи Дніпропетровської області було виділено 3 млрд 457 млн грн, що на 12,2% більше, ніж у 2011 році та на 20% більше, ніж у 2010 році.
У 2012 році у стаціонарних закладах вторинного рівня (міських та районних лікарнях) у два рази збільшено фінансування на медикаменти та харчування: на медикаменти — 91,7 млн грн (2011 рік — 43,4 млн грн), на харчування – 51,7 млн грн (2011 рік — 24,1 млн грн).
Окрім того, у 2012 році Дніпропетровщина отримала з державного бюджету 82 млн грн на придбання лікувально-діагностичного обладнання та автотранспорту для закладів первинної медико-санітарної допомоги (амбулаторій загальної практики – сімейної медицини) та 68,3 млн грн – на нарахування доплати за обсяг та якість виконаної роботи для медичних працівників.
Для створення належних умов праці медичних працівників тривають ремонти і реконструкції приміщень Центрів первинної медико-санітарної допомоги, оснащення їх новим сучасним обладнанням та технікою, забезпечення новими автомобілями.
Так, якщо у 2011 році для медичних закладів первинної допомоги було закуплено обладнання на загальну суму 1,25 млн грн, то лише за 5 місяців 2012 року ця сума збільшилася у 2,5 рази і склала 3,22 млн грн. У тому числі придбано 26 автомобілів для амбулаторій загальної практики.
У 2012 році медичним працівникам Центрів первинної медико-санітарної допомоги області підвищена заробітна плата з урахуванням обсягу та якості виконаної роботи. Наразі таке підвищення заробітної плати відбулося у 39 з 53 Центрів. У червні-липні планується нарахування надбавок медичним працівникам решти 14 Центрів. Тож у серпні 2012 року всі медпрацівники закладів первинної медико-санітарної допомоги області отримають збільшену заробітну плату.
Наприклад, якщо раніше заробітна плата дільничного лікаря-терапевта вищої категорії, за яким прикріплено 2696 осіб, з урахуванням надбавок за вислугу років та безперервний стаж роботи, складала 3074 грн, то після нарахування надбавки за обсяг виконаної роботи ця сума збільшилася на 1921 грн і складає 4995 грн.
Крім того, за дорученням губернатора Олександра Вілкула в усіх районах та містах області реалізуються регіональна програма «місцевих стимулів». За 4 місяці 2012 року на ці цілі вже профінансовано видатків на суму 2,1 млн грн.
Програма «місцевих стимулів» передбачає забезпечення медичних працівників первинної ланки пільговим проїздом у громадському транспорті, безкоштовним мобільним зв’язком, житлом, спеціалізованим автотранспортом, комп’ютерною технікою, оплатою комунальних послуг за службове житло, грошовими надбавками тощо. Наприклад, працівники Центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровська отримують щомісячні грошові надбавки у розмірі 500 грн.
Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині проводиться системна робота з підвищення ефективності роботи швидкої медичної допомоги. У 2011 році придбано 13 сучасних автомобілів швидкої допомоги, у 2012 році заплановано придбання ще 76 карет «швидкої» марок Пежо та Форд. В усіх відділеннях «швидкої допомоги» встановлені архіватори мови, 100% автомобілів «швидкої» обладнані GPS-навігацією. Окрім цього, з початку 2012 року збільшено фінансування на медикаменти на один виклик «швидкої» допомоги більше, як у 8 разів — з 3 грн до 25 грн і надалі ця сума буде збільшуватись.
У рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», ініційованого Президентом України Віктором Януковичем, на Дніпропетровщині створюється сучасна система перинатальної допомоги, яка передбачає роботу двох сучасних перинатальних центрів — у Дніпропетровську та Кривому Розі.
Міжрайонний перинатальний центр у Кривому Розі, розрахований на 3 тис пологів на рік, був відкритий у грудні 2011 року. З моменту відкриття у центрі вже проведено 1200 пологів (з них 69% — з ускладненнями). У червні 2012 року відкриється регіональний перинатальний центр у Дніпропетровську, розрахований на 4 тис пологів на рік. За кошти державного та обласного бюджетів для цього перинатального центру закуплено 397 одиниць нового сучасного медичного обладнання, а план підвищення кваліфікації медичних працівників перинатального центру виконано на 100% — підвищено кваліфікацію 65 лікарям та 44 молодшим медичним спеціалістам.
Олександр Вілкул побажав медичним працівникам здоров’я, благополуччя та нових професійних здобутків.

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження