Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Новини Дніпропетровщини 16.07.2012

Июль 16th, 2012 Новини Вывести на печать

Олександр Вілкул презентував документальний фільм про історію розвитку Дніпропетровщини і Кривого Рогу «Маленька гаряча батьківщина», продюсером якого виступив

У Кривому Розі презентовано документальний фільм «Маленька гаряча батьківщина», присвячений історії розвитку Дніпропетровщини і Кривбасу. Фільм складається з п’яти серій, які розповідають про різні періоди становлення та розвитку Кривбасу, від часів Олександра Поля і до наших днів. Генеральний продюсер фільму – губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, режисер – Олексій Зотіков, провідний історик, сценарист, автор багатьох історико-краєзнавчих телепроектів. Презентація пройшла в Криворізькому національному університеті. В ній взяли участь викладачі і студенти вузів міста, науково-технічна інтелігенція, представники громадських організацій.
«Для мене велика радість і висока честь напередодні святкування Дня працівників металургійної і гірничодобувної промисловості відкрити презентацію фільму, який присвячений історії Дніпропетровщини і Кривбасу. Руда і метал, що видобуваються багатьма поколіннями криворожан, прославили наш регіон. У цієї слави є велика історія, про яку розповідають 5 серій фільму «Маленька гаряча батьківщина». Зйомки фільму охоплюють понад 100 років. Вони об’єднують в єдине ціле і покоління жителів міста, і десятиліття, і навіть багато країн. В основі процвітання Криворізького басейну лежить особиста ініціатива двох людей – нашого земляка блискучого підприємця і благодійника Олександра Поля, ім’я якого має велике значення і для розвитку Дніпропетровщини, і для розвитку Криворіжжя, великого французького інженера і підприємця Полена Франсуа Толабо. Ці люди удвох створили диво під назвою Криворізький рудний басейн. Вони створили акціонерне товариство криворізьких залізних руд, на фундаменті якого Кривбас розвивається досі впродовж 130 років», — сказав генеральний продюсер фільму губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул.
Над фільмом про Кривбас творча група працювала близько року.
Режисер фільму — Олексій Зотіков, історик за фахом, розпочинав свій творчий шлях з роботи на кіностудії «Київнаукфільм», де був одним із творців відомого документального телесеріалу «Невідома Україна». Відтоді він зробив собі ім’я як автор багатьох висококласних історико-краєзнавчих телепроектів, що виходили на «УТ-1», «1+1», «Тет», «Інтер» та інших вітчизняних, а також зарубіжних телеканалах.
«Коли я запросив Олексія Зотікова до роботи над документальним фільмом, який присвячено історії Дніпропетровщини і Кривбасу, я попросив його зробити невідомі факти з історії нашого міста й регіону відомими. Тому що історія є важливою складовою нашого регіонального патріотизму, невичерпним джерелом нашої енергії», — сказав Олександр Вілкул.
Підсумок цієї роботи — це п’ять серій, які розповідають про різні періоди становлення та розвитку Дніпропетровщини і Кривбасу, від часів Олександра Поля і до наших днів. Фільм «Маленька гаряча батьківщина» вже тепер можна назвати явищем у краєзнавстві, у дослідженні історії Дніпропетровської області і Кривого Рогу.
«Історія про спільний проект Олександра Поля і Полена Франсуа Толабо лише одна грань тодішніх взаємовідносин України з представниками бізнесу й науки інших країн. Але було багато й інших сторінок. Зокрема, в історії Дніпропетровщини і Кривбасу досить масштабною була співпраця з Бельгією, про що розповідається у наступних серіях цього фільму. Два місяці тому я був у Брюсселі. Ми презентували потенціал Дніпропетровської області – те, що ми зараз маємо. Під час поїздки нас дуже тепло приймали в Брюсселі, тому що Україну, а саме Кривбас, і Бельгію об’єднує спільна історія. Науково-технічний поштовх розвитку нашому регіону дали багато в чому бельгійські фахівці гірничорудної справи. І там, в Бельгії, Кривбас досі називають «Нова Бельгія». Історичні зв’язки пронизують наші регіони. Симбіоз націй, технологій, симбіоз людських енергій створили Кривбас та всю Дніпропетровщину, якими зараз пишається Україна і яких поважає весь світ», — сказав Олександр Вілкул.
Криворожани подякували губернатору за створення унікального фільму.
«Відсьогодні наше місто, одне з небагатьох в Україні, яке має в своєму розпорядженні справжню документальну кіноепопею. Від імені жителів Кривбасу дякую Олександру Юрійовичу Вілкулу, авторам і знімальній групі цього чудового фільму. Переконаний, глядачі гідно оцінять проведену роботу зі створення цієї стрічки», — сказав перший заступник Криворізького міського голови Костянтин Павлов.
Як повідомлялося раніше, це вже третя багатосерійна документальна стрічка про історію Дніпропетровщини, яка була створена і побачила світ під генеральним продюсерством Олександра Вілкула. Раніше були зняті 10-ти серійна стрічка «Жива пам’ять регіону», яка розповідає про сто останніх років Катеринославщини та Дніпропетровщини, а також фільм «Гірке зернятко Перемоги» — про героїзм, який виявили жителі Дніпропетровщини в роки Великої Вітчизняної війни.

Олександр Вілкул: «Реконструкція парку імені Комсомолу України у Кривому Розі – це ще один вагомий приклад ефективного соціального партнерства обласної влади та бізнесу»
Реконструкція парку імені Комсомолу України у Кривому Розі – це ще один вагомий приклад ефективного соціального партнерства обласної влади та бізнесу. Про це сказав голова облдержадміністрації Олександр Вілкул, відкриваючи парк. Реконструкція була проведена в рамках губернаторської програми соціального партнерства між обласною владою та ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат». Вартість реконструкції складає 4 млн грн.
Участь в урочистому відкритті парку взяли перший заступник Криворізького міського голови, депутат Дніпропетровської обласної ради Костянтин Павлов, директор гірничорудного дивізіону групи «Метінвест» Микола Іщенко, генеральний директор ПАТ «Північний ГЗК», депутат Дніпропетровської обласної ради Андрій Шпилька, голова Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради Володимир Терьохін.
У рамках реконструкції відновлено зовнішнє освітлення, поновлено ландшафти алей та клумб, відремонтовано комплекс фонтанів.
У оновленому парку установлено світильники, замінено на сучасну плитку асфальтове покриття, установлено ковані лавки для відпочинку, реконструйовано квіткові клумби у сучасному європейському стилі ландшафтного дизайну. У парку висаджено 1,4 тис дерев та кущів. Створено дубову, кленову та березову алеї.
Особливу увагу при реконструкції приділили алеї з каскадом фонтанів. Цей куточок є улюбленим місцем відпочинку жителів Тернівського району Кривого Рогу. Тут проведено великий обсяг робіт з відновлення фонтанів, благоустрою території, оновлення барельєфів.
Для юних любителів екстремальних видів спорту у парку побудовано скейтмайданчик. Реконструкція комплексу здійснювалася протягом двох місяців у рамках губернаторської програми соціального партнерства між обласною владою й бізнесом. У даному разі – з ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат».
«Реконструкція парку імені Комсомолу України у Кривому Розі – це ще один вагомий приклад ефективного соціального партнерства обласної влади та бізнесу. Як губернатор Дніпропетровщини я пишаюся тим, що передовий досвід інвестицій у важливі соціальні проекти, який ось вже декілька років демонструє Північний ГЗК, переймають і активно впроваджують провідні промислові підприємства Кривого Рогу і всього нашого регіону. Тепер це стало невід’ємною частиною політичної й корпоративної культури Дніпропетровщини. Це приклад європейського підходу й високої відповідальності влади й бізнесу перед жителями нашого регіону. Адже у влади й бізнесу спільна мета – розвиток і процвітання рідного міста і регіону. А це, у першу чергу, підвищення якості життя кожного його жителя», – сказав Олександр Вілкул.
ДОВІДКА
ПАТ «Північний ГЗК» почав упроваджувати соціальні проекти з часів, коли підприємство очолював теперішній губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул. Перший масштабний соціальний проект «Місто без околиць» був реалізований за ініціативи Олександра Вілкула ще 2007 року. Зокрема, у його рамках була проведена реконструкція мікрорайону «Даманський». Обсяг інвестицій склав 10 млн грн. За ці кошти були реконструйовані дороги мікрорайону, площа перед Палацом культури, облаштовані зупиночні комплекси, встановлені дитячі та спортивні майданчики, повністю відновлене вуличне освітлення, а Палац культури Північного ГЗК став найкращим в області. Перед ним було відкрито унікальний Музей гірничої техніки просто неба.
2010 року у рамках соціального партнерства за кошти Північного ГЗК встановлено пам’ятний знак на честь 66-річчя визволення України на площі 30-річчя Перемоги в Кривому Розі. Минулого року виконано благоустрій фонтана на площі Радянській, впорядковано сквер біля Вічного вогню на площі Петлякова. Знаковими подіями у розвитку спортивної інфраструктури Кривого Рогу та Дніпропетровщини стало відкриття спортивного комплексу «Північне сяйво» та сучасного спортивний комплекс, який складається з двох басейнів.
Крім того, за кошти підприємства постійно виконуються ремонти в школах, лікарнях і закладах культури Тернівського району Кривого Рогу.
ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» – одне з найбільших гірничодобувних підприємств Європи із закінченим циклом підготовки сировини для металургійної промисловості: залізорудного концентрату і окатишів. ПівнГЗК входить до гірничорудного дивізіону Групи Метінвест.
Метінвест є вертикально інтегрованою гірничодобувною компанією, що управляє активами в кожній ланці виробничого ланцюжка від видобутку ЗРС і вугілля та виробництва коксу до випуску напівфабрикатів і кінцевої продукції з сталі, трубопрокату і рулонів, а також виробництва іншої продукції з високою доданою вартістю. Група складається з видобувних і металургійних підприємств, що знаходяться в Україні, Європі та США, і має мережу продажів з охопленням всіх ключових світових ринків. Основними акціонерами Метінвест є Група СКМ (71,25%) і Смарт-Холдинг (23,75%), які спільно управляють Компанією.

Олександр Вілкул: «Північний гірничо-збагачувальний комбінат – флагман модернізації гірничо-металургійного комплексу України»
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав колектив Північного ГЗК з Днем працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України та нагородив кращих робітників підприємства з нагоди професійного свята, яке комбінат зустрів вагомими виробничими досягненнями. Зокрема, за перше півріччя 2012 року на комбінаті зросли обсяги виробництва концентрату до 7,4 млн тонн. Це на 4,4% більше ніж за аналогічний період минулого року. Обсяги виробництва окатишів — перевищили 5,5 млн тонн, що на 8% більше, ніж за відповідний період 2011 року.
На початку урочистого зібрання Олександр Вілкул зачитав працівникам підприємства привітання від Президента України Віктора Януковича. «Упевнений, що ваші зусилля, наполеглива праця, а також впровадження передових наукових розробок і технологій забезпечать сталий розвиток металургійної та гірничодобувної галузей, стійкі позиції українських виробників металу на внутрішньому і світовому ринках. Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добра й успіхів», — йдеться у святковому зверненні Глави держави до гірників і металургів.
«Наразі Північний гірничо-збагачувальний комбінат – це гордість українського гірничо-металургійного комплексу, флагман його модернізації. Працівники комбінату впевнені в майбутньому і сповнені нових планів. У рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини на підприємстві реалізується програма технічного переоснащення. Згідно з нею щорічно збільшується капіталовкладення в модернізацію виробничих потужностей – а це насамперед впровадження енергозберігаючих та екологічно безпечних технологій виробництва. За 5 місяців 2012 року обсяг таких інвестицій на комбінаті склали 600 млн грн. Це майже вдвічі більше ніж за відповідний період минулого року. Загалом впродовж 2011-2015 років в проекти модернізації підприємства передбачено вкласти понад 8 млрд грн. Це забезпечить лідерство Північного ГЗК як провідного підприємства гірничо-металургійного комплексу щодо впровадження найсучасніших технологій», — сказав Олександр Вілкул у своєму вітальному слову до трудового колективу комбінату.
Наразі на підприємстві реалізується масштабний проект циклічно-потокової технології скельної вскриші в Первомайському кар’єрі, який відкриває нову віху в історії комбінату і всієї гірничорудної промисловості України та Європи.
За перше півріччя 2012 року на комбінаті зросли обсяги виробництва концентрату до 7,4 млн тонн. Це на 4,4% більше ніж за аналогічний період минулого року. Обсяги виробництва окатишів — перевищили 5,5 млн тонн, що на 8% більше, ніж за відповідний період 2011 року.
«З ростом виробництва створюються можливості для підвищення соціальних стандартів працівників підприємства. Ключові напрямки та кроки в реалізації цих проектів визначені в Соціальних Ініціативах нашого Президента Віктора Федоровича Януковича. В першу чергу вони стосуються підвищення оплати праці. І цей показник на Північному ГЗК – середня заробітна плата – перевищує 5 тис грн і є найвищим в регіоні та по галузі в цілому», — сказав Олександр Вілкул.
Підприємство є найбільшим в області платником податків в бюджет. Тільки за 5 місяців 2012 року від Північного ГЗК до зведеного бюджету області надійшло майже 1 млрд грн.
У рамках соціального партнерства влади і бізнесу нинішньої весни підписано угоду між містом Кривий Ріг та компанією «Метінвест», до складу якої входить Північний ГЗК. В рамках угоди в 2012 році компанія планує інвестувати в соціальні програми Кривбасу понад 40 млн гривень. Це вдвічі більше, ніж було вкладено в 2011 році. Цього року в рамках соціального партнерства Північний ГЗК провів комплексну реконструкцію парку імені Комсомолу України, який є улюбленим місцем сімейного відпочинку для мешканців Тернівського району міста.
У рамках регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» з ініціативи Олександра Вілкула на Північному ГЗК реалізується масштабна програма «школа-виш-комбінат» з підготовки фахівців максимально адаптованих до реальних сучасних умов виробництва. У рамках цієї програми комбінат надає матеріально-технічну підтримку профільним вищим та професійно-технічним навчальним закладам Кривого Рогу і школам Тернівського району міста. За час реалізації проекту понад 500 випускників вузів поповнили ряди структурних підрозділів підприємства.
Північний ГЗК почав упроваджувати соціальні проекти з часів, коли підприємство очолював теперішній губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул. Перший масштабний соціальний проект «Місто без околиць» був реалізований за ініціативою Олександра Вілкула ще 2007 року. Зокрема, у його рамках була проведена реконструкція мікрорайону «Даманський». Обсяг інвестицій склав 10 млн грн. За ці кошти були реконструйовані дороги мікрорайону, площа перед Палацом культури, облаштовані зупиночні комплекси, встановлені дитячі та спортивні майданчики, повністю відновлене вуличне освітлення, а Палац культури Північного ГЗК став найкращим в області. Перед ним було відкрито унікальний Музей гірничої техніки просто неба.
2010 року у рамках соціального партнерства за кошти Північного ГЗК встановлено пам’ятний знак на честь 66-річчя визволення України на площі 30-річчя Перемоги в Кривому Розі. Минулого року виконано благоустрій фонтана на площі Радянській, впорядковано сквер біля Вічного вогню на площі Петлякова. Знаковими подіями у розвитку спортивної інфраструктури Кривого Рогу та Дніпропетровщини стало відкриття спортивного комплексу «Північне сяйво» та сучасного спортивного комплексу, який складається з двох басейнів. Крім того, за кошти підприємства постійно виконуються ремонти в школах, лікарнях і закладах культури Тернівського району Кривого Рогу.
ДОВІДКА
ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» – одне з найбільших гірничодобувних підприємств Європи із закінченим циклом підготовки сировини для металургійної промисловості: залізорудного концентрату і окатишів. ПівнГЗК входить до гірничорудного дивізіону Групи Метінвест.
Метінвест є вертикально інтегрованою гірничодобувною компанією, що управляє активами в кожній ланці виробничого ланцюжка від видобутку ЗРС і вугілля та виробництва коксу до випуску напівфабрикатів і кінцевої продукції з сталі, трубопрокату і рулонів, а також виробництва іншої продукції з високою доданою вартістю. Група складається з видобувних і металургійних підприємств, що знаходяться в Україні, Європі та США, і має мережу продажів з охопленням всіх ключових світових ринків. Основними акціонерами Метінвест є Група СКМ (71,25%) і Смарт-Холдинг (23,75%), які спільно управляють Компанією.

 За ініціативи губернатора Олександра Вілкула Дніпропетровщина направляє 60 тонн гуманітарної допомоги до Краснодарського краю Російської федерації для постраждалих внаслідок паводку

Колона великовантажних автомобілів з більше ніж 60-ма тоннами гуманітарної допомоги, зібраної на Дніпропетровщині за ініціативи губернатора Олександра Вілкула, вирушила з Дніпропетровської області до Кубані.
Усі міста та райони області долучилися до збору гуманітарної допомоги для людей, що постраждали внаслідок паводку у Краснодарському краї Російської федерації. На заклик Олександра Вілкула протягом суботи та неділі в містах та районах області проводився збір гуманітарної допомоги та відправка її до Дніпропетровська. До благодійної акції залучилися жителі Дніпропетровщини, підприємства та організації, приватні підприємці.
У понеділок до Краснодарського краю вирушають вантажівки з будівельними матеріалами (цемент. арматура, труби та ін.), побутовою технікою (мікрохвильові печі, електроплити, холодильники), медикаментами, продуктами харчування (крупи, цукор, мука, соняшникова олія, рибні та м’ясні консерви, питна вода та ін.), речами першої необхідності та необхідними у господарстві речами (постільна білизна, посуд, засоби гігієни, побутова хімія та ін.).
«Чужої біди не буває. Люди, незалежно від відстані, яка їх розділяє і національної ознаки, не повинні залишатися байдужими до біди один одного. Тільки спільно ми зможемо вистояти перед обличчям будь-якої небезпеки, будь-якого удару стихії. Дніпропетровщину пов’язують з Росією міцні економічні та культурні зв’язки, але, передусім, — людські стосунки. У багатьох жителів Дніпропетровщини в Російській Федерації живуть родичі та друзі, тому надати допомогу країні-сусідці – наш людський обов’язок», — сказав Олександр Вілкул.
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул та начальник Головного територіального управління МНС України у Дніпропетровській області Віктор Бутківський оглянули вантаж перед відправкою та побажали щасливої дороги водіям.
У липня 2010 року за ініціативи Олександра Вілкула Дніпропетровщина направила 120 тонн гуманітарної допомоги жителям Буковини – тоді від повені там постраждали 7 районів Черновіцької області.
Довідка:
Паводок в ніч на 7 липня затопив 7,2 тисячі житлових будинків у трьох містах (Геленджик, Кримськ, Новоросійськ) і ряді селищ Краснодарського краю. Були порушені системи енерго-, газо-і водопостачання, автомобільне і залізничне рух. Число жертв становить більше 170 осіб. За інформацією МНС РФ, оцінку матеріального збитку в зоні стихійного лиха зараз ведуть 246 міжвідомчих оперативних груп, до складу кожної з яких увійшли співробітники відомства. До ліквідації наслідків повені залучено близько 9,73 тисячі осіб і понад 1,23 тисячі одиниць техніки.

За оперативними даними Українського центру оцінювання якості освіти 71 випускник Дніпропетровської області отримав найвищий результат (200 балів) у зовнішньому незалежному оцінюванні 2012 року

За оперативними даними Українського центру оцінювання якості освіти 71 випускник Дніпропетровської області отримав найвищий результат (200 балів) у зовнішньому незалежному оцінюванні 2012 року. Зокрема, один випускник набрав 400 балів. Завдяки цьому Дніпропетровщина – серед областей-лідерів України за кількістю максимальних результатів. Остаточні результати будуть підбиті в серпні 2012 року.
«71 випускник регіону отримав найвищі результати. Це вкотре підтверджує, що Дніпропетровщина – регіон високоосвічених і талановитих людей. Обласна влада підтримує освічену, талановиту молодь. У регіоні створюється ланцюжок «школа-виш-перше робоче місце». Завдяки цій системі молодь отримує такі навики та знання, які адаптовані до реальних потреб ринку праці та економіки», – сказав голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Як зазначила директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова, максимальні результати у ЗНО випускники отримали з таких предметів: математика – 48 випускників (другий показник в Україні), українська мова – 6, історія України – 4, англійська мова – 4, фізика – 3, хімія – 3, біологія – 3, російська мова – 1. Усього максимальних результатів зафіксовано 72, адже 1 випускник отримав 200 балів із двох предметів.
Усього по області 200 балів отримали випускники 31 навчального закладу, серед яких 17 загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) м. Дніпропетровська, 6 – м. Кривого Рогу, 2 – м. Нікополя, м. Дніпродзержинська, а також по одному ЗНЗ м. Вільногірськ, Верхньодніпровського, Новомосковського та Солонянського районів.
Найбільше високих результатів отримали випускники Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара (дванадцять 200-бальних результатів), Українсько-Американського ліцею (дев’ять результатів), Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю (сім результатів), Дніпропетровського обласного медичного ліцею-інтернату «Дніпро» (чотири результати, з них один 400-бальний), Криворізької гімназії № 95 (три результати), Криворізького природничо-наукового ліцею (три результати), спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара у м. Нікополь (три результати).
Довідка:
Загалом за оперативними даними для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) цього року було зареєстровано 24861 особу, з яких 20333 випускників 2012 року. На тестування з’явилося 93% від загальної кількості зареєстрованих. За оперативними підсумками проведення ЗНО 71 випускник отримав 200 балів.

 16 липня – День прийняття Декларації про державний суверенітет України

У 2012 році Україна відзначає 22 річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України. 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України, якою було проголошено наміри народу України самостійно вирішувати свою долю – розпочалася епоха утвердження України як самостійної та незалежної країни.
Прийняття Декларації стало першим кроком до відродження української державності, ідеї соборності українського народу та його земель. Цей документ відкрив новий етап в історії українського народу, проголосивши основні політичні, економічні, соціальні цілі, довгострокові перспективи розвитку держави.
Як зазначив Президент України Віктор Янукович у своєму звернені з нагоди 22-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України, ключові постулати Декларації залишаються наріжним каменем новітнього вітчизняного державотворення, фундаментом внутрішньої та зовнішньої політики. Положення, визначені актом більш ніж два десятиріччя тому, і сьогодні є дороговказом та джерелом натхнення для тих, хто здійснює реформи в усіх сферах суспільного життя. Основні принципи, закладені в ухваленому 16 липня 1990 року документі, реалізовані. Україна розвивається як незалежна, демократична та правова держава.
«У Декларації було визначено принципові позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, на розвиток демократії, усебічне забезпечення прав і свобод людини. Саме спираючись на Декларацію, було прийнято Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року. Від моменту прийняття Декларації пройшло 22 роки, Україна стала незалежною державою, яка стало розвивається та укріплює своє положення серед країн Європи та світу»,- сказав губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул.
Декларацією проголошено самовизначення української нації, народовладдя, принцип поділу державної влади на законодавчу, виконавчу і судову, територіальну цілісність України в межах наявних кордонів, економічну самостійність, виключне право народу України на володіння, користування і розпорядження національним багатством України, захист усіх форм власності в державі, гарантії екологічної безпеки і культурного розвитку. Ці базові положення лягли в основу законодавчих актів державного значення — Конституції, законів України.
Цим документом декларується також право держави на власні Збройні сили, внутрішні війська та органи державної безпеки. Україна урочисто проголосила про свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках і дотримується трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.
Важливе значення мала Декларація й для розвитку зовнішніх відносин України як суб’єкта міжнародного права. У розділі, присвяченому її ролі в міжнародних відносинах, було закладено основоположні принципи й пріоритети української зовнішньої політики. Ці основні засади, розроблені ще коли Україна була у складі Радянського Союзу, й зараз визначають спрямування нашого зовнішньополітичного курсу. Визнавши перевагу загальнолюдських цінностей над класами, пріоритет загальновизнаних норм міжнародного права перед нормами внутрішньодержавного права, Декларація заклала необхідну базу виходу України — остаточного і незворотного — на міжнародну арену.
З нагоди 22-річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України на Дніпропетровщині пройде ряд інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених історії прийняття Декларації про державний суверенітет України. Будуть організовані тематичні виставки документів, друкованих видань та фотоматеріалів, проведене оновлення існуючих музейних експозицій.

 «Впровадження електронного документообігу підвищує ефективність роботи органів влади Дніпропетровщини та дозволяє створити прозорий контроль за їх діяльністю», — Тетяна Шаповалова, начальник управління інформаційно-комп’ютерного забезпечення облдержадміністрації

В Дніпропетровській облдержадміністрації з використанням мобільного учбового класу відбувся семінар-навчання навичкам роботи у системі внутрішнього електронного документообігу на базі автоматизованої системи діловодства «ДОК ПРОФ». Навчалися відповідальні особи з питань діловодства з усіх райдержадміністрацій Дніпропетровщини.
«Губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул приділяє велику увагу впровадженню електронного документообігу в роботу органів влади. Це підвищує ефективність їх роботи та дозволяє створити прозорий контроль за документообігом та строками виконання документів», — сказала начальник управління інформаційно-комп’ютерного забезпечення облдержадміністрації Тетяна Шаповалова.
Тетяна Шаповалова зазначила, що запровадження внутрішнього електронного документообігу вимагає нової якості роботи державних службовців, насамперед, зміни їх світогляду. Тому при реалізації упровадження системи керівництвом облдержадміністрації багато уваги приділяється навчанню користувачів. При кожному підключенні робочих місць системи проводяться індивідуальні та групові навчання користувачів зазначеного програмного забезпечення в декілька етапів (загальні відомості, рольові сценарії: реєстратор, виконавець, керівник тощо). Наразі створено мобільний учбовий клас КП «Головний інформаційно-комунікаційний і науково-виробничий центр» Дніпропетровської обласної ради» (далі – КП ГІКНВЦ ДОР), який дозволяє фахівцям виїжджати у будь які куточки регіону та проводити навчання із працівниками місцевих органів влади на місці.
Перед слухачами виступили спеціалісти загального відділу облдержадміністрації, відділу контролю облдержадміністрації, управління інформаційно-комп’ютерного забезпечення облдержадміністрації й КП ГІКНВЦ ДОР, які ознайомили їх з практичним досвідом роботи у зазначеній системі. Фахівці детально ознайомили присутніх з роботою системи та запропонували навчальні завдання. Кожен із слухачів мав можливість на окремому комп’ютері самостійно виконувати завдання задля опанування навичками роботи в АСД «ДОК ПРОФ». Також, з допомогою технологій відеоконференції учасники навчання отримали консультації від розробників АСД «ДОК ПРОФ» компанії «Квазар Мікро» (м. Київ).
На виконання завдань регіональної програми інформатизації “Електронна Дніпропетровщина” впроваджується електронний документообіг з використанням автоматизованої системи діловодства „ДОК ПРОФ 2.0” в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування Дніпропетровської області на принципово новому рівні, що базується на використанні технологій електронного цифрового підпису, штрих-кодування, можливостей спеціального комп’ютерного обладнання. В основу покладено централізовану архітектуру сховища даних електронних документів. На сьогоднішній день підключено: апарат і всі структурні підрозділи облдержадміністрації, апарат обласної ради, районні ради області та райдержадміністрації.
Стовідсоткова автоматизація процесів діловодства та перехід до „безпаперового” внутрішнього електронного документообігу на основі впровадження стандартизації документів і технологічних процесів є головною метою впровадження системи. Завданнями впровадження є удосконалення діловодства, підвищення виконавської дисципліни в місцевих органах виконавчої влади та місцевого самоврядування області. В технічному плані висока увага приділяється надійності апаратних засобів, безперебійності роботи телекомунікаційного середовища.
Станом на 01.07.2012 база електронних документів облдержадміністрації налічує близько 500 тисяч документів, 344 тисяч образів (відсканованих копій документів); а база обласної ради – 81тисяча документів і 62,5 тисячі образів.
Довідка:
22 квітня 2010 року завдяки досвіду використання системи внутрішнього електронного документообігу та запровадженого власного Центру сертифікації електронних ключів Дніпропетровської області відбулась знакова подія – підписання головою Дніпропетровської облдержадміністрацій Олександром Вілкулом, головою Одеської облдержадміністрації Едуардом Матвійчуком, головами Дніпропетровської та Одеської обласних рад першого в Україні офіційного електронного документу – Угоди про науково-технічне співробітництво між Дніпропетровською та Одеською областями, з використанням електронних цифрових підписів на базі автоматизованої системи діловодства „ДОК ПРОФ 2.0” і захищеної електронної пошти “Захід”. Вперше в Україні обмін електронними офіційними документами був здійснений з використанням єдиного формату електронних повідомлень.
За ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Вілкула 29 травня 2012 відбулась ІІІ Всеукраїнська конференція з питань інформатизації та впровадження технологій електронного урядування в роботу органів місцевого самоврядування та виконавчої влади України, на якій Дніпропетровська облдержадміністрація презентувала свій позитивний досвід у впровадженні системи внутрішнього електронного документообігу в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування області.

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Оголошення про наявність вакантних посад
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.09.2022 року № 966 « Про створення та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту м. Павлограда»
  • До уваги землевласників та землекористувачів!
  • Про здійснення організаційних заходів щодо реєстрації права комунальної власності
  • Про затвердження обґрунтування підстави здійснення закупівлі
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 25.10.2023р. № 1649 «Про створення координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Павлоградському міськвиконкомі»
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Звіт про виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік
  • Про стан роботи щодо профілактики злочинності у м. Павлограді
  • Про погодження на видалення дерев
  • Про погодження на видалення дерев
  • Виконком від 10.01.2025 р
  • Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю
  • Про затвердження Положення про організацію роботи дрібнороздрібної торгівлі та об’єктів сфери розваг на території Павлоградської міської територіальної громади
  • Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акту