Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Новини Дніпропетровщини 18.12.2012р.

Декабрь 18th, 2012 Новини Вывести на печать

Олександр Вілкул: «У 2013 році всі школи Дніпропетровщини мають бути забезпечені IT-спеціалістами для подальшого впровадження ITтехнологій в навчальний процес»

У 2013 році всі школи Дніпропетровщини мають бути забезпечені IT-спеціалістами для подальшого впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчальний процес. Таке завдання поставив губернатор Олександр  Вілкул перед керівниками міст та районів області на засіданні регіонального Комітету з економічних реформ. На засіданні були розглянуті питання щодо реалізації електронних проектів у рамках створення єдиного освітньо-інформаційного простору в регіоні.

Дніпропетровська область є одним із провідних освітніх і наукових центрів України та Східної Європи. У рамках Програми реформ Президента України Віктора Федоровича Януковича в регіоні реалізується комплексний інноваційний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». Він вже отримав високу оцінку українських та міжнародних експертів. В рамках даного проекту в навчальний процес активно впроваджуються інноваційні підходи та інформаційно-комунікаційні технології.

«На Дніпропетровщині створений та інтенсивно розвивається єдиний освітньо-інформаційний простір. Мета обласної влади – інтегрувати його в загальнонаціональний і міжнародний освітній простір. Для цього в 2011 році був відкритий Єдиний освітній центр регіону, створений його портал, що об’єднав в єдину систему веб-ресурси усіх навчальних закладів області. Всього більше 2 тисяч сайтів. Це найпотужніший Інтернет-ресурс в освітній сфері серед регіонів України. Таке об’єднання в єдину освітньо-інформаційну систему дозволило впровадити на всій території області низку інноваційних Інтернет-проектів. Для їх успішної реалізації та подальшого впровадження IT-технологій наступного року в усі школи області будуть введені посади IT-спеціалістів», – сказав губернатор Олександр Вілкул.

Так, на сьогодні з 929 шкіл області посади IT-спеціаліста введено у 562, що складає 58%. Це один з найвищих показників серед областей України. Стовідсотково IT-спеціалістами забезпечені школи міст Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Тернівка, Криворізького, Покровського, Томаківського та Царичанського районів. Ця робота продовжуються згідно з графіком і за завданням Олександра Вілкула в 2013 році всі школи області будуть забезпечені IT-спеціалістами.

У регіоні протягом 2011-2012 років впроваджено 9 загальнорегіональних інноваційних електронних проектів. Зокрема, у 2011 році Створено Портал єдиного освітнього центру (dnepredu.com). Він об’єднав в єдиний інформаційно-освітній простір мережу навчальних закладів області: інтернати, школи, дитсадки, обласне та міські управління, а також районні відділи освіти. Це дало можливість автоматизувати процес управління системою освіти, а також зробити його прозорим і доступним для учнів, батьків і громадянського суспільства.

У 2011 році впроваджено проекти «Електронний щоденник», «Електронний журнал» та «Електронна бібліотека». Ці проекти дозволили батькам в он-лайн режимі отримувати інформацію про успішність своїх дітей, а школярі отримали можливість читати програмну художню і навчальну літературу в електронному вигляді.

Із 1 вересня 2012 року запроваджено проект «Логістика шкільного автобусу», в його рамках на всіх автобусах встановлена GPS-навігація і тривожна кнопка. Це дозволило батькам, керівництву шкіл, обласному управлінню освіти, міським та районним відділам освіти через Інтернет-сайт (http://monitor.carsat.od.ua) контролювати рух та швидкість шкільних автобусів, а також цільове використання транспортних засобів. Система фіксує будь-яке відхилення від норми, наприклад, якщо автобус їде не по маршруту або натиснута тривожна кнопка чи перевищена швидкість.

Також цьогоріч почав працювати перший в Україні унікальний інтерактивний проект «Обласна електронна школа», до складу якої входять:

  • Інтернет-школа для обдарованих дітей – http://eschool.dnepredu.com/,
  • Інтернет-школа для дітей з особливими потребами – http://om.moodle.dp.ua/,
  • Віртуальна аерокосмічна школаhttp://aerospace.klasna.com/.

Це забезпечило рівний доступ до програмного та додаткового матеріалу для учнів і викладачів не залежно від їх місця проживання – у великому місті чи сільській місцевості.

У тому числі це дозволяє залучати найкращих викладачів з інших країн. Зокрема, наступного року провідні вчені зі Швейцарії, Франції та Британії проведуть в онлайн-режимі лекції учням Інтернет-школи для обдарованих дітей.

13 грудня 2012 року Олександр Вілкул презентував роботу першої в Україні комплексної регіональної системи реєстрації дітей в дитсадки області через Інтернет. Завдяки цьому батьки отримали можливість у режимі он-лайн заздалегідь записати свою дитину в будь дитсадок регіону.

Дана система впроваджена в рамках комплексного проекту «Електронний дитячий садок». З1 вересня 2012 року за цим проектом вже розпочали роботу веб-сайти всіх 927 дошкільних установ регіону. На них розміщена необхідна інформація про навчальні програми, вихователів тощо. У тому числі створена 3D-презентація кожного садка. Завдяки цьому, не виходячи з дому, батьки можуть здійснити віртуальну екскурсію конкретним дитсадком та обрати для своєї дитини той дошкільний заклад, який найбільше підходить за місцем проживання, місцем роботи, навчально-виховною програмою тощо.

Як повідомлялося раніше, Дніпропетровська область – лідер в Україні з розвитку всіх рівнів освіти та з упровадження IT-технологій в навчальний процес. Таку високу оцінку розвитку регіональної системи освіти дав Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник на обласній серпневій нараді педпрацівників.

Дніпропетровщина активно інтегрується в міжнародний освітній процес, переймає найкраще і пред’являє світу свої проекти. Як зазначив губернатор Олександр Вілкул цей процес буде продовжений.

Зокрема, вже в 2013 році планується створити «Електронний методкабінет» для викладачів, «Електронну профільну школу» для тих дітей, які вже вибрали певний профіль середньої освіти для подальшого вступу до вузів і отримання конкретної спеціальності. Також буде впроваджено проект з електронної атестації педпрацівників Дніпропетровської області.

 

Після 14-ї години в Нікополі відновлять нормальне водопостачання

 

18 грудня вночі в Нікополі було виявлене витікання води на магістральному водопроводі. Оперативно була виявлена точка та причина прориву — вихід з ладу запірної арматури діаметром 800 мм через ймовірно заводський брак.  Водопостачання було перекрито, з 6-30 ранку розпочались ремонтні роботи, які за завданням губернатора Олександра Вілкула очолив його заступник Геннадій Темник. Усю ніч і наразі працюють аварійні бригади КП «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства». Залучена необхідна вантажопідйомна та зварювальна техніка,  проводять ремонтно-відновлювальні роботи, які планується завершити до 12 години. Всього до ліквідації залучено 22 особи та 5 одиниць техніки.

Без централізованого водопостачання залишилось декілька кварталів міста, більшість міста забезпечується водою з іншого водопроводу. На період відключення води системи опалення в місті працювали в штатному режимі, температурний режим у житлових будинках, на об’єктах соціальної інфраструктури тощо знаходиться в нормі.

На об’єкти життєзабезпечення, установи та заклади міста підрозділами МНС області здійснюється підвіз питної води, якість якої перевірена санепідслужбою. Школи, лікарні та дитсадки працюють у нормальному режимі.

Як зазначив заступник начальника управління ЖКГ облдержадміністрації Василь Разводовов, нормалізувати водопостачання в Нікополі планується вже о 14-ї годині.

На місті події працює також оперативна група рятувальників на чолі із начальником Головного територіального управління МНС у Дніпропетровській області полковником служби цивільного захисту Ігорем Романюком.

Олександр Вілкул привітав правоохоронців Дніпропетровщини з професійним святом – Днем міліції

 

Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул привітав працівників правоохоронних органів області з 21-ю річницею української міліції. У рамках регіональної програми «Безпечне місто» губернатор вручив ключі від сучасного службового автомобіля марки «Рено» Управлінню МВС України на Придніпровській залізниці.

«Одним із пріоритетних напрямків державної політики нашого Президента Віктора Федоровича Януковича є зміцнення законності та правопорядку, підвищення ефективності боротьби зі злочинністю та корупцією. Для вирішення поставлених Главою нашої держави завдань на Дніпропетровщині налагоджено ефективну взаємодію обласної влади та правоохоронних органів щодо забезпечення правопорядку і громадської безпеки. В області реалізується комплексний регіональний проект «Безпечне місто», у рамках якого оновлюється матеріально-технічна база територіальних підрозділів МВС регіону та впроваджуються сучасні новітні технології. Такі дії спрямовані на підвищення ефективності роботи та створення належних умов праці правоохоронців нашого регіону. Бажаю усім захисникам правопорядку щастя, міцного здоров’я, успіхів у службі та нових досягнень», — сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Проект «Безпечне місто», який був ініційований губернатором в 2010 році та реалізується під його керівництвом, передбачає створення в області єдиної регіональної системи безперервного патрулювання вулиць. Для цього в рамках проекту підрозділи МВС в регіоні забезпечуються новими сучасними спецавтомобілями, обладнаними GPS-навігацією та сучасними засобами зв’язку, вдосконалюється система диспетчеризації у відповідності до світових стандартів. Також у рамках  проекту встановлюються засоби відеоспостереження у місцях найбільшого скупчення людей. Для цього вивчено кращий досвід країн ЄС та Ізраїлю.

За 2010-2012 роки у рамках регіонального проекту «Безпечне місто» Олександр Вілкул вручив підрозділам МВС регіону 123 нових патрульних спецавтомобілів, обладнаних комп’ютерною технікою та сучасними засобами зв’язку, а також 3 нових швидкісних моторних катери UMS 450 для патрулювання акваторії Дніпра.

Наразі на Дніпропетровщині створена і розвивається автоматизована інформаційна система «Служба 102» (АІС 102). За допомогою сучасних засобів зв’язку й навігації та цифрових технологій система забезпечує миттєве проходження інформації ланцюжком «заявник — оператор «102» — черговий інспектор з управління нарядами – наряд міліції».

Система визначає оптимальний маршрут руху пішого наряду або автопатруля для найшвидшого подолання відстані до місця події (правопорушення, злочину). Наразі АІС 102 запроваджена і діє у Дніпропетровську, а в подальшому буде поширена на всі міста і райони Дніпропетровської області.

Завдяки таким діям обласної влади та правоохоронців рівень злочинності на Дніпропетровщині за 11 місяців 2012 року порівняно з аналогічним періодом 2011 року знизився майже на 5%.

З нагоди святкування Дня міліції у рамках проекту «Безпечне місто» Олександр Вілкул вручив ключі від сучасного службового автомобіля марки «Рено» Управлінню МВС України на Придніпровській залізниці.

«Робота особового складу Управління МВС України на Придніпровській залізниці визначається високим професіоналізмом, оперативністю та злагодженістю дій. У 2012 році співробітниками Управління проведена масштабна підготовка і забезпечено належний рівень правопорядку під час чемпіонату з футболу «Євро-2012».  Зокрема наряди міліції Придніпровської залізниці забезпечили супровід 154 поїздів, в яких слідувало понад 8 тис уболівальників з усього світу. За сумлінну працю і високий професіоналізм у рамках регіонального проекту «Безпечне місто» сьогодні Управління отримує від обласної влади сучасний службовий автомобіль «Рено», — сказав Олександр Вілкул.

Загалом для Управління МВС України на Придніпровській залізниці у 2012 році в рамках Регіональної програми профілактики правопорушень за кошти обласного бюджету було придбано комп`ютерну техніку, відеореєстратори, спецавтомобіль, тощо. Крім того, у 2011 для Управління додатково було виділено кошти на придбання пально-мастильних матеріалів.

Довідка: День міліції в Україні відзначається щорічно 20 грудня (з нагоди прийняття Верховною Радою України 20 грудня 1990 року Закону України «Про міліцію») згідно з Указом Президента України «Про День міліції» від 17 листопада 1992 року.

Олександр Вілкул: «Подяка героям-ліквідаторам, вшанування загиблих, турбота та допомога постраждалим – це ті реальні кроки, іякими ми підтверджуємо безмежну вдячність мужнім людям, які ціною власного здоров’я та життя захистили людство від жахливих наслідків ядерної катастрофи»

14 грудня Дніпропетровщина разом з усією Україною відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії в Чорнобилі. Це день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції в 1986 році.

«Подяка героям-ліквідаторам, вшанування загиблих, турбота та допомога постраждалим – це ті реальні кроки, якими ми підтверджуємо безмежну вдячность мужнім людям, які ціною власного здоров’я та життя захистили людство від жахливих наслідків ядерної катастрофи», — сказав губернатор Олександр Вілкул.

Внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка сталася 26 квітня 1986 року, радіаційного забруднення зазнали 2 тисячі 293 населених пункти України, де проживало 2 мільйони 300 тисяч чоловік. На ліквідацію аварії Дніпропетровщина залучила потужні матеріальні ресурси, науковий та технічний потенціал. 23 тисячі мешканців Дніпропетровської області стали учасниками ліквідації аварії та її наслідків. У той же час область прийняла з Чорнобильської зони та надала житло трьом тисячам сімей.

На сьогодні на території області мешкає 24 748 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них 2 764 тисячі інвалідів, 3 тисячі 742 дитини та 1 тис. 210 вдів, які підпадають під дію Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Під керівництвом Олександра Вілкула в регіоні реалізується низка програм з підтримки чорнобильців. За два з половиною роки чорнобильці отримали 65 квартир.

Цього року оздоровлено близько 1700 чорнобильців, безкоштовними ліками забезпечено більше 6 тисяч чорнобильців, візки отримали 27 інвалідів-чорнобильців, ще 146 осіб отримали інші засоби реабілітації.

В рамках Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича у медичних закладах Дніпропетровської області майже в 2,5 рази збільшено кількість стаціонарних ліжок для чорнобильців (з 30 до 80 ліжко-місць). Для цього в області відкриті реабілітаційні відділення у м. Дніпропетровську (обласна клінічна лікарня ім. Мечникова, Дніпропетровська міська багатопрофільна лікарня № 4, обласна дитяча клінічна лікарня), 20 ліжок у госпіталі інвалідів війни м. Дніпродзержинська та м. Кривому Розі (міська лікарня №3). Усі відділення оснащені сучасною технікою та спеціальним діагностичним обладнанням. В регіоні у 2012 році на лікування чорнобильців виділено в 6 разів більше коштів, ніж 2011 року – 645 тис грн.

До цього Дня у всіх містах та районах Дніпропетровської області вшановували героїв-ліквідаторів. У всіх навчальних закладах області проходили єдині уроки пам’яті та патріотизму з участю героїв-ліквідаторів.

Шостий рік поспіль Дніпропетровщина приймала міжнародний фестиваль пісні «Чорнобильські мотиви», в якому цьогоріч взяли участь більше 220 представників з України, Росії, Білорусії та Казахстану.

Також цього року на Дніпропетровщині видано другу «Книгу пам’яті про учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС від Дніпропетровської області» (перша книга була видана у 2011 році до 25 – ї річниці аварії на ЧАЕС).

 

Олександр Вілкул: «У 2013 році всі школи Дніпропетровщини мають бути забезпечені IT-спеціалістами для подальшого впровадження ITтехнологій в навчальний процес»

У 2013 році всі школи Дніпропетровщини мають бути забезпечені IT-спеціалістами для подальшого впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчальний процес. Таке завдання поставив губернатор Олександр  Вілкул перед керівниками міст та районів області на засіданні регіонального Комітету з економічних реформ. На засіданні були розглянуті питання щодо реалізації електронних проектів у рамках створення єдиного освітньо-інформаційного простору в регіоні.

Дніпропетровська область є одним із провідних освітніх і наукових центрів України та Східної Європи. У рамках Програми реформ Президента України Віктора Федоровича Януковича в регіоні реалізується комплексний інноваційний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». Він вже отримав високу оцінку українських та міжнародних експертів. В рамках даного проекту в навчальний процес активно впроваджуються інноваційні підходи та інформаційно-комунікаційні технології.

«На Дніпропетровщині створений та інтенсивно розвивається єдиний освітньо-інформаційний простір. Мета обласної влади – інтегрувати його в загальнонаціональний і міжнародний освітній простір. Для цього в 2011 році був відкритий Єдиний освітній центр регіону, створений його портал, що об’єднав в єдину систему веб-ресурси усіх навчальних закладів області. Всього більше 2 тисяч сайтів. Це найпотужніший Інтернет-ресурс в освітній сфері серед регіонів України. Таке об’єднання в єдину освітньо-інформаційну систему дозволило впровадити на всій території області низку інноваційних Інтернет-проектів. Для їх успішної реалізації та подальшого впровадження IT-технологій наступного року в усі школи області будуть введені посади IT-спеціалістів», – сказав губернатор Олександр Вілкул.

Так, на сьогодні з 929 шкіл області посади IT-спеціаліста введено у 562, що складає 58%. Це один з найвищих показників серед областей України. Стовідсотково IT-спеціалістами забезпечені школи міст Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Тернівка, Криворізького, Покровського, Томаківського та Царичанського районів. Ця робота продовжуються згідно з графіком і за завданням Олександра Вілкула в 2013 році всі школи області будуть забезпечені IT-спеціалістами.

У регіоні протягом 2011-2012 років впроваджено 9 загальнорегіональних інноваційних електронних проектів. Зокрема, у 2011 році Створено Портал єдиного освітнього центру (dnepredu.com). Він об’єднав в єдиний інформаційно-освітній простір мережу навчальних закладів області: інтернати, школи, дитсадки, обласне та міські управління, а також районні відділи освіти. Це дало можливість автоматизувати процес управління системою освіти, а також зробити його прозорим і доступним для учнів, батьків і громадянського суспільства.

У 2011 році впроваджено проекти «Електронний щоденник», «Електронний журнал» та «Електронна бібліотека». Ці проекти дозволили батькам в он-лайн режимі отримувати інформацію про успішність своїх дітей, а школярі отримали можливість читати програмну художню і навчальну літературу в електронному вигляді.

Із 1 вересня 2012 року запроваджено проект «Логістика шкільного автобусу», в його рамках на всіх автобусах встановлена GPS-навігація і тривожна кнопка. Це дозволило батькам, керівництву шкіл, обласному управлінню освіти, міським та районним відділам освіти через Інтернет-сайт (http://monitor.carsat.od.ua) контролювати рух та швидкість шкільних автобусів, а також цільове використання транспортних засобів. Система фіксує будь-яке відхилення від норми, наприклад, якщо автобус їде не по маршруту або натиснута тривожна кнопка чи перевищена швидкість.

Також цьогоріч почав працювати перший в Україні унікальний інтерактивний проект «Обласна електронна школа», до складу якої входять:

  • Інтернет-школа для обдарованих дітей – http://eschool.dnepredu.com/,
  • Інтернет-школа для дітей з особливими потребами – http://om.moodle.dp.ua/,
  • Віртуальна аерокосмічна школаhttp://aerospace.klasna.com/.

Це забезпечило рівний доступ до програмного та додаткового матеріалу для учнів і викладачів не залежно від їх місця проживання – у великому місті чи сільській місцевості.

У тому числі це дозволяє залучати найкращих викладачів з інших країн. Зокрема, наступного року провідні вчені зі Швейцарії, Франції та Британії проведуть в онлайн-режимі лекції учням Інтернет-школи для обдарованих дітей.

13 грудня 2012 року Олександр Вілкул презентував роботу першої в Україні комплексної регіональної системи реєстрації дітей в дитсадки області через Інтернет. Завдяки цьому батьки отримали можливість у режимі он-лайн заздалегідь записати свою дитину в будь дитсадок регіону.

Дана система впроваджена в рамках комплексного проекту «Електронний дитячий садок». З1 вересня 2012 року за цим проектом вже розпочали роботу веб-сайти всіх 927 дошкільних установ регіону. На них розміщена необхідна інформація про навчальні програми, вихователів тощо. У тому числі створена 3D-презентація кожного садка. Завдяки цьому, не виходячи з дому, батьки можуть здійснити віртуальну екскурсію конкретним дитсадком та обрати для своєї дитини той дошкільний заклад, який найбільше підходить за місцем проживання, місцем роботи, навчально-виховною програмою тощо.

Як повідомлялося раніше, Дніпропетровська область – лідер в Україні з розвитку всіх рівнів освіти та з упровадження IT-технологій в навчальний процес. Таку високу оцінку розвитку регіональної системи освіти дав Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник на обласній серпневій нараді педпрацівників.

Дніпропетровщина активно інтегрується в міжнародний освітній процес, переймає найкраще і пред’являє світу свої проекти. Як зазначив губернатор Олександр Вілкул цей процес буде продовжений.

Зокрема, вже в 2013 році планується створити «Електронний методкабінет» для викладачів, «Електронну профільну школу» для тих дітей, які вже вибрали певний профіль середньої освіти для подальшого вступу до вузів і отримання конкретної спеціальності. Також буде впроваджено проект з електронної атестації педпрацівників Дніпропетровської області.

Підсумки 2012 року: ТОП-10 визначних подій у сфері охорони здоров’я на Дніпропетровщині

 

На Дніпропетровщині під час засідання Регіонального комітету економічних реформ були розглянуті підсумки реалізації Програми реформ Президента України Віктора Януковича щодо підвищення якості надання медичної допомоги.

  2012 рік став знаковим для медичної галузі регіону. Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула була створена комплексна система перинатальної допомоги, оновлено автопарк станцій швидкої медичної допомоги, для медичних закладів області закуплене сучасне обладнання.

 1.                       Дніпропетровщина першою в Україні створила комплексну систему перинатальної допомоги матерям та новонародженим

Відкриття у червні у рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», ініційованого Президентом України Віктором Януковичем, Дніпропетровського обласного перинатального центру повністю завершило створення в регіоні комплексної системи перинатальної допомоги матерям та новонародженим. В області функціонує два перинатальних центри, оснащених найсучаснішим обладнанням (у Дніпропетровську та Кривому Розі), три неонатальних центри та потужна мережа пологових центрів. Крім того, на Дніпропетровщині закуплені новітні реанімобілі, що дозволяють у належних умовах перевозити новонароджених вагою від 500 грамів. Завдяки впровадженню сучасних перинатальних технологій на Дніпропетровщині більш ніж у двічі зросла кількість здорових пологів без ускладнень.

  1. 2.                       Оновлено автопарк служби швидкої допомоги та медичних закладів області

У 2012 році придбано 475 медичних автомобілів. Зокрема, розширено автопарк служби швидкої медичної допомоги на 89 сучасних автомобілів «швидкої» марок «Пежо» та «Форд». Усі «швидкі» оснащені новітнім медичним обладнанням та системою GPS-навігації. Для надання оперативної та своєчасної первинної медичної допомоги   амбулаторії загальної практики – сімейної медицини області отримали 386 легкових автомобілів. У жовтні 2012 прем`єр-міністр України Микола Азаров та губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул вручили 360 легкових автомобілів марок  «Нива» та «GEELY CK-2» амбулаторіям сімейної медицини. Тепер усі Центри первинної медико-санітарної допомоги області у повному обсязі забезпечені власним автотранспортом.

3.                       Для медичних закладів регіону придбано близько 20 тис одиниць сучасного медичного обладнання

Зокрема, для центрів первинної медико-санітарної допомоги закуплено понад 10 тис одиниць медичного обладнання. Дороговартісне високотехнологічне обладнання отримали міські та районні лікарні, у тому числі найновіші томографи встановлені у Павлоградській міській лікарні №4 та Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова. За останнім словом техніки обладнаний Дніпропетровський перинатальний центр, для обласного клінічного лікувального профілактичного об`єднання «Фтизіатрія» придбано сучасний апарат «Джин Експерт», який дозволяє діагностувати туберкульоз за 2 години, а не за 1-2 місяці як це було раніше.

  1. 4.                       Реконструйоване радонове відділення у криворізькій міській лікарні №11 стало провідним центром радонової терапії в Україні.

Жителі з усієї області можуть лікуватися у відкритому після реконструкції унікальному радоновому відділенні, що діє у Криворізькій міській лікарні №11. Вміст радону у воді, яка видобувається з родовища на території лікарні, дозволяє готувати у радоновому відділенні цілющі ванни для лікування десятків захворювань. Протягом року високоякісні медичні послугу у радоновому відділенні Криворізької лікарні вже отримали понад 1000 пацієнтів.

  1. 5.                       Завдяки реконструкції блоку №1 головного корпусу обласної дитячої лікарні тут створені сучасні умови для госпіталізації, лікування та екстрених операцій

Завдяки реконструкції площу головного корпусу обласної дитячої лікарні було розширено вдвічі. Тепер тут розміщуються приймально-діагностичне відділення, травмпункт, клініко-діагностична лабораторія та центральне стерилізаційне відділення. Усі відділення оснащені сучасним обладнанням і працюють у цілодобовому режимі. Проведення реконструкції дозволило створити умови для невідкладної госпіталізації інфекційно хворих у спеціальні бокси з окремими входами, а також надавати якісну невідкладну допомогу при травмах, у тому числі проводити екстрене оперативне втручання.

  1. 6.                       Запроваджено прогресивну модель роботи швидкої допомоги за принципом екстериторіальності

Раніше до пацієнта приїжджала лише та карета «швидкої», яка була закріплена за містом чи районом, звідки  надійшов виклик. Через це часто доводилося втрачати дорогоцінні хвилини на дорогу до пацієнта. З початку 2012 року фінансування швидкої медичної допомоги здійснюється з обласного бюджету, завдяки чому на виклик приїжджає та «швидка», що знаходиться найближче до пацієнта, незалежно від його місця знаходження. Завдяки цьому досягнуто рекордного виконання нормативів доїзду швидкої  (понад 90% викликів): до 10 хвилин у містах та до 20 хвилин – у сільській місцевості.

  1. 7.                       Створені додаткові ліжко-місця у лікарнях для пільгових категорій громадян

Наразі в області функціонує 1239 ліжок для ветеранів війни. У 2012 році у медичних закладах Дніпропетровщини було додатково створено 80 ліжок для ветеранів війни та ще 50 ліжок – для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це дозволило задовольнити потребу у госпіталізації для надання спеціалізованої медичної допомоги. Також у медичних закладах утричі збільшено фінансування на медикаменти та харчування для ветеранів війни.

  1. 8.                       Збільшено заробітну плату медичним працівникам Центрів первинної медико-санітарної допомоги та 33 медики отримали житло

Лікарі та медичні сестри усіх 53 Центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровщини отримують надбавки до заробітної плати за обсяг виконаної роботи — від 750 грн до 2000 грн. Таким чином, на сьогоднішній день заробітна плата сімейного лікаря становить від 2327 грн до 6507 грн, а медичної сестри — від 1436 грн до 3915 грн. Медичні працівники первинної ланки у рамках програми «місцевих стимулів» також отримують щомісячні грошові надбавки, забезпечуються житлом, безкоштовним мобільним зв’язком, пільговим проїздом у громадському транспорті та ін. Так, у 2012 році 33 медичних працівника отримали житло. Загалом за 2010-2012 роки отримали 198 медиків Дніпропетровщини.

  1. 9.                       Створено систему сімейної медицини – основу ефективної моделі охорони здоров’я

Сімейна медицина, що довела свою ефективність у країнах Європи, спрямована на попередження захворювань та збереження здоров’я усієї родини. У 2012 році в області створено 53 Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), до складу яких входять 386 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 412 фельдшерсько-акушерських пунктів.

Для створення належних умов праці медиків тривають ремонти приміщень ЦПМСД та їх оснащення новим сучасним обладнанням і технікою.

У постійному режимі здійснюється підготовка лікарів загальної практики – сімейної медицини. Наразі в області працює 690 сімейних лікарів, ще 90 лікарів до кінця 2012 року завершать своє навчання та розпочнуть роботу.

У Дніпропетровській області впроваджується електронний реєстр пацієнтів. Для цього ЦПМСД регіону оснащуються комп`ютерною технікою. Наразі вже понад 700 тис жителів області  внесено до електронного реєстру.

  1. 10.                  Експерти Світового банку визнали Дніпропетровщину в авангарді процесу модернізації охорони здоров’я

Після завершення моніторингу медичних закладів представники делегації Світового банку, за підтримки якого у багатьох країнах світу реалізуються масштабні  проекти розвитку, позитивно оцінили підхід та процес модернізації охорони здоров’я на Дніпропетровщині. Наступний візит міжнародних експертів на Дніпропетровщину очікується на початку 2013 року. Тоді будуть вирішені також питання фінансового сприяння Світовим банком процесу модернізації охорони здоров’я Дніпропетровщини.

 

За завданням Олександра Вілкула на Дніпропетровщині тривають рейди щодо захисту хвойних лісів від незаконної вирубки

 

Напередодні Новорічних свят за дорученням губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині проводиться системна робота щодо захисту хвойних лісів від незаконної вирубки. Зокрема, з кінця листопада в регіоні проводяться спеціальні рейди. Станом на 17 грудня 2012 року в лісових господарствах області проведено 118 рейдів, під час яких виявлено 11 незаконно зрубаних ялинок.

Наразі рейди тривають. До їх проведення залучено близько 300 осіб – лісників, представників міліції та екологічної інспекції. Також на території області діють стаціонарні пости спостереження.

«Особливе багатство нашого регіону — це ліси. Завдання кожного з нас – оберігати їх, адже 90% з них — рукотворні. Щорічно напередодні Новорічних свят ми проводимо системну роботу щодо захисту ялинок від їх незаконної вирубки», — сказав Олександр Вілкул.

Як зазначив начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Клешня, проведення таких рейдів у передноворічний період захищає наші ліси від незаконної вирубки. Зокрема, у лісі, де чергують оперативні бригади,  знижується вірогідність вирубки ялинок.

Також в області організована робота щодо офіційного продажу ялинок на територіях лісгоспів. Для кожного лісгоспу затверджені обсяги з продажу ялинок. Так на території Дніпропетровського та Павлоградського лісгоспів реалізувати заплановано по 1 тис ялинок, Дніпродзержинського лісгоспу — 6 тис ялинок, Новомосковського — 2 тис ялинок, Криворізького – 3 тис ялинок, Верхньодніпровського – 7 тис ялинок, Васильківського – 15 тис ялинок, Марганецького – 200 ялинок.

 

Довідково:

До складу Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства входять 8 лісгоспів — Дніпропетровський, Дніпродзержинський, Новомосковський, Криворізький, Верхньодніпровський, Васильківський, Марганецький, Павлоградський та Дніпровсько-Орільський природній заповідник. На їх території росте 100 тис га лісу, з яких близько 30 тис – хвойних лісів.

 

 

Підсумки 2012: ТОП-10 визначних подій у сфері культури та мистецтва Дніпропетровщини

 2012 рік став особливим для культурної та мистецької галузі Дніпропетровщини. Світові прем’єрні вистави, безпрецедентні перемоги, унікальні виставки, розкриття нових талантів і зірок, відродження національної культурної спадщини та пам’яток Великої Вітчизняної війни – все це зміцнило лідируючі позиції Дніпропетровщини як регіону-лідера та одного з провідних культурних центрів в Україні. За підсумками 2012 року на Дніпропетровщині визначено ТОП-10 визначних подій у сфері культури та мистецтва.

         «Культура є однією з ключових основоположних розвитку Дніпропетровщини. Обласна влада приділяє значну увагу популяризації культурних цінностей, відновленню традицій та збереженню історичної пам’яті нашого народу», – сказав Олександр Вілкул.

  1. 1.                 Подано на розгляд в ЮНЕСКО питання про надання Петриківському розпису статусу нематеріальної культурної спадщини людства.

Цей статус дозволить розвивати Петриківський розпис як бренд Дніпропетровщини та України на світовому рівні, номінувати його на різні гранти, брати участь у світових проектах, зміцнювати міжнародні зв’язки та імідж регіону і країни як центру з унікальною самобутньої культури.

Цього року 23 вересня в селищі Петриківка створено найбільший у світі 120-метровий Петриківський орнаментальний розпис ручної роботи, який увійшов до Національного реєстру рекордів України та Книги рекордів України. Вперше в історії України відбулася презентація Дніпропетровщини як центру унікальної культурної спадщини України. Учасниками цього дійства стали жителі регіону, діячі культури й мистецтва та дипломатичні представники понад 20 країн світу.

Традиційно в регіоні пройшов міжнародний етнофестиваль «Петриківський Дивоцвіт», у якому взяли участь понад 4,5 тис учасників і гостей з різних міст та районів областей України й Польщі.

Відтепер професію фахівця з петриківського розпису можна здобути в Дніпропетровському театрально-художньому коледжі. На сьогодні у коледжі вже навчається 15 студентів.

Народні майстри регіону справжні професіонали своєї справи. Так, 4 майстрині із нашого регіону удостоєні стипендії Президента України. А саме, Світлана Біленко із Петриківського району, Наталія Бородіна-Рудовол із Петриківського району, Наталія Ніколенко із Дніпропетровська, Анастасія Справедлива  із Новомосковського району.

2.                 На Дніпропетровщині пройшов наймасштабніший в Україні музичний фестиваль «Краще місто – Дніпропетровськ», що став одним із найбільших openair країни.

Фестиваль пройшов за підтримки губернатора Олександра Вілкула. Захід склав конкуренцію вже існуючим в Україні фестивалям, ставши одним із найбільших подій у музичному житті України. На фестиваль приїхали близько 60 тисяч людей з України, Росії, Білорусії, Казахстану, Франції та інших країн. На фестивалі виступали світові зірки з України, Європи, Америки та Росії. Це Shifty («CrazyTown») і DJ Lethal («LimpBizkit», «HouseofPain»), «Evanescence», «The Rasmus», «Appolo 440», «White Lies», Joachim Garraud; росіяни: «ДДТ», «Сплін», «Ленінград», «Бі-2», «Токіо» та найпопулярніші українські рокери: «Океан Ельзи», «Бумбокс», «Брати Карамазови», «Друга Ріка», «Воплі Відоплясова», латиші «Brainstorm» і багато інших.

3.                  На Дніпропетровщині вперше виставлені оригінальні картини видатних французьких художників із колекції «Нормандія у живописі».

Виставка з колекції вперше експонується в Україні. Унікальна виставка полотен Клода Моне, Теодора Жеріко, Каміля Коро, Огюста Ренуара, Ежена Будена та інших видатних французьких митців проходить у Дніпропетровському художньому музеї до 13 січня 2013 року. На виставці представлені види узбережжя, невеликих селищ і міст, жанрові сцени з повсякденного життя селян і рибалок, а також натюрморти та анімалістичні сюжети.

Загалом колекція об’єднує близько 120 творів художників 1750-1950 років. Вона зберігається в колишньому жіночому монастирі Абатства Дам (AbbayeauxDames), в якому розташована Регіональна рада Нижньої Нормандії. Постійну виставку щорічно відвідують понад 10 тис людей з усього світу.

4.                 Команда Кривого Рогу – а це 500 юних талантів – стала володарем Суперкубку наймасштабнішого танцювального телепроекту країни «Майданс-2012».

Суперкубок – це змагання сильніших, у якому змагалися переможці всіх трьох сезонів. У Суперкубок Кривий Ріг вийшов здобувши цього року перемогу в третього сезону «Майданс». За свою перемогу місто отримало золотий кубок і чек на мільйон гривень. Танцюристи на виграшні кошти планують придбати для свого міста пересувний ляльковий театр. Також у третьому сезоні брала участь збірна команда Дніпродзержинська, яка дійшла до чвертьфіналу.

Юні майдансери подякували за підтримку голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула.

«Від імені всієї команди майдансерів дякую жителям Кривого Рогу і всієї Дніпропетровщини за підтримку і віру в нас. Ми доклали максимум зусиль, щоб виправдати ваші очікування. Запорукою наших перемог стала підтримка губернатора Олександра Вілкула в повній організації нашої участі в «Майданс». Були створені всі умови, щоб ми якісно тренувалися до ефірів. Все інше залежало від нас», — сказав Коля Чирва, учасник збірної команди Кривого Рогу.

5.                 Чотирьом театрам Дніпропетровської області присвоєно статус «академічний»

Це Дніпропетровський театр одного актора «Крик», Дніпродзержинський музично-драматичному театр імені Лесі Українки, Криворізький міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія Руху» та Криворізький міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка. Статус «академічний» дозволив розширити їх репертуар і жителі регіону побачили низку нових вистав.

Загалом цього року театрами області підготовлено 15 прем’єр. Серед них – світова прем’єра вистави «Страсті Христові» у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету, оперета «Маріца» Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, спектакль «Почему люди не летают» Дніпропетровського академічного молодіжного театру тощо.

Два театри регіону цього року якісно оновилися. Так, в Дніпропетровському оперному театрі відремонтовано дах, глядацьку залу та придбано для неї нові крісла. А в Криворізькому академічному театрі драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка проведено ремонт фасаду та приміщення, облаштовано арт-майданчик, закуплені сучасне обладнання та техніка. Все це забезпечило комфортні умови для глядачів при відвідуванні театру.

6.                 З нагоди 80-річчя Дніпропетровської області реалізовано перший в історії регіону телевізійний проект «Свої» про видатних вихідців з Дніпропетровщини та України.

Кожна із десяти серій розкриває історію, енергетику, душу регіону через творчих особистостей, які прославили Дніпропетровщину та Україну в усьому світі. Це актори та режисери: Родіон Нахапетов, Лілія Ахеджакова, Олександр Голобородько, Євген Весник, Євген Дятлов та інші.

Продюсером цього унікального проекту став губернатор Олександр Вілкул. Також цього року за його підтримки створено документальний фільм про історію розвитку Дніпропетровщини і Кривого Рогу «Маленька гаряча батьківщина».

У лютому за запрошенням Олександра Вілкула Дніпропетровщину відвідав наш земляк відомий кіноактор і режисер, народний артист РРФСР Родіон Нахапєтов. Ця зустріч актора з рідним містом відбулась після більш ніж 30-річної розлуки.  Для жителів регіону пройшов майстер-клас та творчій вечір відомого режисера.

 7.                 На Дніпропетровщині з нагоди 80-річчя регіону світ побачила низка унікальних видань, а видатні люди області та визначні події у розвитку регіону, увіковічені у бронзі на площі імені 80-річчя Дніпропетровської області. 

Серед видань є Антологія літератури для дітей та юнацтва Придніпров’я «Сяєво Жар-птиці», яка зібрала кращі твори письменників-земляків XIX-XXI століття, електронна аудіокнига з творами 80 місцевих поетів і прозаїків області та енциклопедія гербової символіки міст і районів регіону від кінця ХVІІІ ст. до сьогодення «Геральдика Дніпропетровщини».

Також в регіоні за сприяння обласної влади діє проект зі створення серії книг «Національні культури Дніпропетровщини». Наразі у рамках проекту вийшли книги «Вірмени Дніпропетровщини», «Євреї Дніпропетровщини», «Азербайджанці Дніпропетровщини» та «Греки Дніпропетровщини». Проект продовжується, і вже найближчим часом світ побачать ще 2 книги.

Площа імені 80-річчя Дніпропетровської області відкрита у Дніпропетровську 8 вересня. Вона об’єднала славну історію регіону, сучасні перемоги та майбутнє нашої області. На площі встановлено 8 стел, на яких розміщено 47 бронзових зображень. Із них 27 елементів – це меморіальні дошки про знакові історичні події області та міста, 15 – барельєфи видатних особистостей, які прославили наш регіон на всю Україну і світ.

8.                 Бібліотеки Дніпропетровщини поповнили скарбничку перемог та високих досягнень

Зокрема, Центральну міську бібліотеку імені Тараса Шевченка міста Дніпродзержинськ за результатами Всеукраїнського конкурсу Української бібліотечної асоціації (УБА) визначено «Бібліотекою 2012 року». Також у цьому конкурсі 3 місце посіла й Дніпропетровська обласна науково-медична бібліотека.

27 бібліотек із 4 районів та 2 міст області стали переможцями конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет ІІ», що проходить у рамках національної програми «Бібліоміст».

Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей посіла почесне ІІІ місце за участь в  онлайн-конкурсі «БібліоКіноФест: кадри вирішують все».

Бібліотеки регіону продовжують активно впроваджувати в свою роботу інформаційно-комунікаційні технології. Цього року  в бібліотеки регіону встановлено 87 комп’ютерів, які підключені до мережі Інтернет.

  1. 9.                 Відновлені братські могили, пам’ятники та монументи воїнам Великої Вітчизняної війни.

Дніпропетровщина зберігає правдиву історію великої перемоги, адже це становить міцну основу для єдності майбутніх поколінь. Під особливою увагою губернатора Олександра Вілкула у регіоні піднято на висоту військово-патріотичне виховання молоді, повернено традицію проведення зустрічей з ветеранами, оборонно-масової роботи. У всіх школах проводиться Єдиний урок мужності, створено музеї ВВВ, кімнати бойової слави та тематичні виставки.

Загалом у рамках масштабної програми з відновлення пам’ятників ВВВ у регіоні за останні два роки капітально відновлено та наново відбудовано понад 1,3 тис братських могил, пам’ятників і монументів воїнам ВВВ. Так, у минулому році у Кривому Розі встановлено перший на пострадянському просторі пам’ятник воїнам-штрафникам, полеглим під час звільнення Кривбасу від фашистських загарбників.

 10.             Діорама «Битва за Дніпро» зустріла свого десятимільйонного відвідувача.

Ним став студент Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Дмитро Корзун. Десятимільйонний відвідувач отримав абонемент на відвідування усього музейного комплексу безкоштовно протягом 2013 року.

Дніпропетровський історичний музей та Діорама «Битва за Дніпро» – це найважливіший елемент формування патріотизму на підставі європейських цінностей. Він є одним із туристичних брендів Дніпропетровщини, адже музей щорічно відвідують більше трьохсот тисяч людей, отримуючи потужний заряд гордості за свій рідний регіон і свою рідну країну.

 

 

Підсумки 2012 року: ТОП-10 визначних досягнень у сфері дорожнього будівництва та транспортної інфраструктури Дніпропетровщини

 

У Дніпропетровській області під керівництвом губернатора Олександра Вілкула створюється сучасна дорожньо-транспортна інфраструктура – реалізується низка великих інфраструктурних проектів, реконструюються та будуються нові дороги, мости, вокзали, колії, відкрито нові швидкісні рухи поїздів.

 1.             Обсяг ремонту доріг на Дніпропетровщині перевищив 5 млн квадратних метрів.

Системний розвиток дорожньої інфраструктури визначений губернатором Олександром Вілкулом одним із ключових напрямків роботи обласної влади. За три роки у регіоні відремонтовано переважно капітально понад 5 млн квадратних метрів доріг. Зокрема, 2010 році відремонтовано 1,5 млн квадратних метрів доріг, у 2011 році — 1,7 млн квадратних метрів, цього року відремонтовано понад 1,8 млн.

2.             Отримано необхідне фінансування для завершення будівництва метро у Дніпропетровську за 4 роки.

У 2010-2011 роках з ініціативи губернатора Олександра Вілкула за підтримки Президента України Віктора Януковича та Уряду вперше за останні 15 років будівництво Дніпропетровського метро було відновлено.

Для отримання потужного кредитного ресурсу обласною владою були залучені провідні консалтингові компанії – Скот-Вілсон ЛТД та «SGS Austria», які розробили техніко-економічне обґрунтування проекту. Згідно з ним вартість проекту добудови трьох нових станцій Дніпропетровського метрополітену становить 367 млн євро (понад 4 млрд грн). На пропозицію обласної влади та за Дорученням Президента України Віктора Януковича Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про залучення  304 млн євро у вигляді кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку (по 152 млн євро кожен банк). Решту коштів –     63 млн євро – надає держава.

Відтак 27 липня 2012 року між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку була підписана кредитна угода на суму 152 млн євро. Кредит надається строком на 15 років з відстрочкою виплати тіла кредиту на 4 роки. Ставка складає
Euro LIBOR+1% і є однією з найнижчих при кредитуванні інфраструктурних об’єктів на території країн СНД. Кредитні кошти дозволять залучити потужного підрядника та повністю побудувати Дніпропетровський метрополітен за 4 роки.

«Після завершення будівництва метро буде повністю реконструйована історична частина обласного центру — проспект Карла Маркса, що додасть їй європейський естетичний вигляд», — сказав Олександр Вілкул.

Проектом будівництва метро передбачено, що до існуючих на сьогодні 7 км «підземки» буде додано ще 4 км, які пролягатимуть під проспектом Карла Маркса. Тож заплановане розширення існуючої лінії метрополітену в центрі міста збільшить її довжину до 11 кілометрів та додасть три нові станції – «Театральна», «Центральна» та «Музейна». Введення в дію пускового комплексу від станції «Вокзальна» до станції «Центральна» дозволить підвищити майже в 5 разів рівень пасажироперевезень – з 13 млн пасажирів на рік до 64,2 млн пасажирів на рік, а також зробити пасажирські перевезення метрополітеном рентабельними. В перспективі метрополітен планується з’єднати з Південним вокзалом Дніпропетровська. Тож метро буде сполучене з існуючим залізничним полотном, яке можна задіяти для перевезення пасажирів рейковими автобусами. Таким чином, буде забезпечено альтернативний пасажиропотік між правим і лівим берегами через Мерефо-Херсонський міст. Це особливо актуально для таких лівобережних житлових масивів, як «Ігрень», «Північний» та «Сонячний».

Крім ЄБРР кредитну лінію ще на 152 млн євро відкриє Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – вже є згода ради директорів цього банку та триває підготовка до підписання кредитної угоди.

У Державному бюджеті України на 2013 рік на будівництво Дніпропетровського метрополітену передбачено близько 100 млн грн.

  1. 3.             Продовжено реалізацію найбільшого в області інфраструктурного проекту — об’їзної дороги: будівництво Південного обходу навколо Дніпропетровська та Правобережних з’їздів з Кайдацького мосту.

Дніпропетровськ був єдиним обласним центром в Україні, який до 2011 року не мав об’їзної дороги. Через Дніпропетровськ проходять сім транзитних потоків і до 30 тисяч одиниць транзитного транспорту на добу. У 2010 році розпочато реалізацію наймасштабнішого інфраструктурного проекту на Дніпропетровщині за час незалежності України — будівництво об’їзної дороги Дніпропетровська, яка включає в себе дві складові — Південний обхід Дніпропетровська та Правобережні з’їзди з Кайдацького мосту. Перша черга Південного обходу протяжністю 18 км була побудована «з нуля» і вже 22 грудня 2011 року по ній було відкрито рух. Дорога з’єднала два транзитних потоки — з Криворізького та Запорізького напрямків. Правобережниі з’їзди з Кайдацького мосту представлятимуть собою магістральну естакаду безперервного руху, яка пролягатиме від Кайдацького мосту над промисловою зоною в північній частині Дніпропетровська до виїзду з міста по вулиці Київській. Правобережні з’їзди з Кайдацького мосту разом з Південним обходом Дніпропетровська об’єднають транспортну систему регіону і з’єднають в одну логістичну систему всі основні дорожні магістралі області в напрямку Запоріжжя, Кривого Рогу, Донецька, Полтави, Харкова й Києва.

  1. 4.             Побудовано новий міст через ріку Вовча у місті Павлограді.

На Дніпропетровщині створюється сучасна система логістики транспортного руху. Важливим проектом у цій системі є побудований у Павлограді міст через ріку Вовча. Новий міст підвищив комфортність і безпеку руху транспорту як у самому місті Павлоград, так і міжнародним автошляхом Знам’янка – Луганськ – Ізварине, який є однією з головних транспортних артерій Дніпропетровщини й України, а також складовою транс’європейського автомобільного маршруту Е-50, що пролягає від Атлантики до Кавказу.

16 років – з 1996 року – автомобільний рух через ріку Вовча у Павлограді був обмежений через руйнування одного з двох мостів, розташованих поряд, які забезпечували двосторонній рух. У 2011 році Олександр Вілкул прийняв рішення демонтувати аварійний міст і побудувати на його місці новий. У жовтні 2012 року  рух по новозбудованому мосту відкрито. Завдяки новозбудованому мосту удвічі збільшено пропускну спроможність діючого мостового автопереїзду через ріку Вовча у місті Павлоград.

5.             Відкрито рух трьох швидкісних пасажирських поїздів за напрямками Дніпропетровськ-Донецьк, Дніпропетровськ-Харків та Дніпропетровськ-Київ.

Завдяки цьому добратися з Дніпропетровська до Харкова (299 км) тепер можна за 3 години 20 хвилин, з Дніпропетровська до Донецька (269 км) –  за 2 години 56 хвилин, з Дніпропетровська до Києва (532 км) — за 5 годин.

  1. 6.             На всіх перехрестях автодоріг Дніпропетровщині з найбільш інтенсивним рухом транспорту встановлено 125 сучасних світлофорів, обладнаних системою зворотного відліку часу та звуковим супроводом сигналу.

Такі світлофори встановлені у містах Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград, Жовті Води.

Також для утримання вулично-дорожньої мережі в належному стані у 2012 році модернізовано 79 залізничних переїздів, встановлено 258 знаків «лежачий поліцейський» біля шкіл та дитячих садків, замінено 3383 дорожніх знаків

  1. 7.             Після реконструкції відкрито сучасний залізничний вокзал у Павлограді.

Дніпропетровська область є ключовим транспортним вузлом міжнародного транспортного коридору Європа-Азія. Через Павлоградський залізничний вокзал щоденно проходять 110 пасажирських та 16 приміських електропоїздів. За рік послугами залізничного вокзалу користуються близько 300 тис пасажирів. Під час реконструкції на вокзалі було виконано значні обсяги робіт з ремонту та благоустрою території, зокрема: відремонтовано покрівлю, фасад та внутрішні приміщення — квиткові каси, зал очікування, службові приміщення, хол (із заміною вікон та дверей на металопластикові). Також реконструйовано платформи 1-ї колії східної й західної сторони, платформу між 2-ю й 3-ю коліями. На привокзальній площі висаджені квітники, молоді саджанці ялинок та листяних дерев.

  1. 8.             Проведено капітальний ремонт третьої частини найдовшої у Європій набережної – вулиці Набережної Заводської.

У Дніпропетровську в рамках губернаторського проекту з покращення якості доріг Дніпропетровщини капітально відремонтована третя частина найдовшої в Європі набережної – вулиця Набережна Заводська. Останній раз капітальний ремонт цієї дороги проводився майже 20 років тому — у 1994 році. Наразі обласний центр отримав нову якісну міську магістраль, яка з’єднує житлові масиви «Червоний камінь», «Комунар», «Парус» та підприємства цих мікрорайонів з центральною частиною міста. Нагадаємо, набережна Дніпропетровська протяжністю 20 км складається з трьох частин – Набережна Заводська (від ж/м «Парус» до Амурського мосту), Набережна ім. Леніна (від Амурського мосту до вул. 6-ої Стрілкової дивізії), Набережна Перемоги (від вул. 6-ої Стрілкової дивізії до Південного мосту). Вже відремонтовано проїжджу частину вулиці Набережна Перемоги (від вул. Космічної до Мерефо-Херсонського мосту), якісне дорожнє покриття має Набережна ім. Леніна. Набережна Заводська, на якій завершено капітальний ремонт, має стратегічне значення для обласного центру. Ця магістраль поєднує міжміські напрямки – Донецьке шосе та Криворізьке шосе. Щодоби цією дорогою проїжджають близько 50 тис автомобілів.

Також цього року в обласному центрі вперше за останні 30 років проводився капітальний ремонт проспекту Кірова — завершено перший етап капремонту дорожнього покриття. В наступному році буде проведений комплексний благоустрій проспекту.

Загалом за останні три роки у Дніпропетровську відремонтовані ключові транспортні артерії міста – Запорізьке шосе, вул. Космічна, Наб. Перемоги, пр. Петровського, вул. Героїв Сталінграда, Шмідта, пр. ім. Газети «Правда», вул. Маршала Малиновського, Дзержинського, Янтарна, пр. Гагаріна.

9.             Відкрито після реконструкції проспект Південний у Кривому Розі.

Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула у рамках проекту соціального партнерства «Місто без околиць» у Кривому Розі міською владою спільно з провідними промисловими підприємствами реалізується низка масштабних інфраструктурних проектів. «Важливим принципом підвищення якості дорожньої інфраструктури на Дніпропетровщині є не лише ремонт автошляхів, а й благоустрій прилеглих територій», — сказав Олександр Вілкул.

У 2012 році завершено реконструкцію проспекту Південний – магістральної транспортної артерії Кривого Рогу. Це вже сьомий великий інфраструктурний об’єкт, який реалізовано в Кривому Розі під керівництвом губернатора Олександра Вілкула в рамках його проекту соціального партнерства «Місто без околиць». Серед інших об’єктів – комплексна реконструкція мікрорайону «Даманський», вулиці Мусоргського, пр. Перемоги, парку ім. І.Савицького, парку ім. Комсомолу України, відкриття сучасного спортивного комплексу з двох басейнів, спортивної зони та зони відпочинку та ін.

У результаті реконструкції проспекту Південний покращено умови проживання більше ніж 30 тисяч жителів міста, адже проспект Південний є магістральною транспортною артерією Кривого Рогу й має велике соціальне значення. На ньому розташовані найважливіші соціальні об’єкти Інгулецького району: установи медицини та освіти, органи влади, банки, об’єкти торгівлі й т.д.

Під час реконструкції не просто замінено дорожнє покриття на одній з головних вулиць міста, а фактично збудовано та облаштовано новий проспект. Зокрема, оновлено фасади 34 будинків, реконструйовано сквер біля виконкому Інгулецької районної у місті ради, майдан біля пам’ятника Воїну-Визволителю, установлено сучасну ілюмінацію, замінено зовнішнє освітлення на сучасні світильники «ОНІКС-250», влаштовано 8 нових зупинкових павільйонів. Споруджено футбольний майданчик, майданчик для скейтборду та танцювальний майданчик у парку ВАТ «ПівдГЗК».

Уздовж проспекту розташовані куточки відпочинку з комфортними лавочками. Реконструйовані інженерні комунікації – водо-, тепло-, газо-, електропостачання та водовідведення. Відновлено більше 5 тис кв м асфальтобетонного покриття на проїжджій частині пр. Південного та вул. Панаса Мирного, яка з’єднує проспект із оновленим парком ім. І. Савицького, відновлено асфальтобетонне покриття на тротуарах. Також влаштовано трамвайні колії за технологією безшумного трамваю довжиною більше 2 км та повністю замінено на нову контактну мережу трамваю й тролейбуса.

У 2012 році у Кривому Розі обсяги з ремонту доріг у порівнянні з 2010 роком зросли у 6 разів. За 2010-2012 роки у місті відремонтовано понад 920 тис квадратних метрів.

  1. 10.        Відкриття після комплексної реконструкції однієї з ключових транспортних артерій міста Дніпродзержинська – проспекту Ювілейний.

Проспект Ювілейний (одна з 17 доріг, які цього року відремонтовані у Дніпродзержинську) з’єднує центральні дороги міста з його лівобережною частиною. Також він збігається з дорогою загального користування Дніпродзержинськ-Миколаївка-Солоне та з’єднує Дніпродзержинськ з обласним центром. Щодня проспектом проїжджає більше 15 тис автомобілів – громадський транспорт, вантажні та легкові авто. Останній раз пр. Ювілейний ремонтувався 15 років тому. В результаті реконструкції на проспекті Ювілейному облаштоване нове асфальтобетонне покриття, встановлено новий бордюрний камінь, проведені роботи з озеленення та облаштування тротуарів.

Загалом цього року у Дніпродзержинську відремонтовано в 3,5 рази більше дорожнього покриття, ніж минулого року. Зокрема, у 2011 році було відремонтовано 43,7 тис кв м, у 2012 році — близько 150 тис кв м доріг.

 

 

 

 

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Оголошення про наявність вакантних посад
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.09.2022 року № 966 « Про створення та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту м. Павлограда»
  • До уваги землевласників та землекористувачів!
  • Про здійснення організаційних заходів щодо реєстрації права комунальної власності
  • Про затвердження обґрунтування підстави здійснення закупівлі
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 25.10.2023р. № 1649 «Про створення координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Павлоградському міськвиконкомі»
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Звіт про виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік
  • Про стан роботи щодо профілактики злочинності у м. Павлограді
  • Про погодження на видалення дерев
  • Про погодження на видалення дерев
  • Виконком від 10.01.2025 р
  • Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю
  • Про затвердження Положення про організацію роботи дрібнороздрібної торгівлі та об’єктів сфери розваг на території Павлоградської міської територіальної громади
  • Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акту