Олександр Вілкул: «Ми зберігаємо правдиву історію великої перемоги нашого народу, адже це складає міцну основу для єдності майбутніх поколінь»
Губернатор Олександр Вілкул привітав ветеранів та жителів Дніпропетровщини з 68-ю річницею визволення України та 69-ю річницею визволення Дніпропетровська від фашистських загарбників, а також взяв участь в урочистій церемонії покладання квітів до Монументу Вічної Слави.
Вшанували пам’ять воїнів-визволителів також голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко, голова Дніпропетровської обласної ради ветеранів України Станіслав Шевченко, голова Дніпропетровської міської ради ветеранів України Анатолій Клешня, а також десятки жителів Дніпропетровщини – ветерани війни, представники обласної, міської та районних у місті рад, офіцери силових структур, представники обласного об’єднання профспілок, Української Православної Церкви, політичних партій та громадських організацій.
«Вітаю ветеранів та жителів Дніпропетровщини з 69-ю річницею визволення Дніпропетровська та 68-ю річницею визволення України від фашистських загарбників. У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих воїнів-визволителів та жителів міста, вклоняємося живим учасникам тих героїчних подій. Подвиг наших ветеранів – це еталон мужності, патріотизму, сили волі та справедливості. Ми зберігаємо правдиву історію великої перемоги нашого народу, адже це складає міцну основу для єдності майбутніх поколінь. Обласна влада надає всебічну підтримку та увагу кожному ветерану», – сказав губернатор Олександр Вілкул.
Після церемонії покладання квітів присутні вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання. Удари метронома стали символами спогадів про тих, хто не повернувся з війни, про тих, хто віддав своє життя за свій народ, за Велику Перемогу.
Після хвилини мовчання пролунав військовий салют з 10 пострілів на знак пам’яті про героїчні бої та Велику Перемогу. Як символ поваги і пам’яті, символ спадкоємності традицій військової честі й патріотизму, урочистим маршем пройшли біля Вічного вогню військові підрозділи.
В цей день по всій Дніпропетровській області проходить низка заходів з нагоди відзначення 69-ї річниці визволення Дніпропетровська та 68-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, в тому числі, покладання квітів до пам’ятників, монументів, меморіалів захисникам Вітчизни, а також святкові концерти та збори.
На Дніпропетровщині велика увага приділяється воєнно-патріотичному вихованню молоді. З 22 по 24 жовтня проходила низка заходів, в яких взяли участь понад 200 тисяч учнів та майже 1 тисяча ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років.
Зокрема, 24 жовтня 2012 року в усіх школах області проведено Єдиний урок мужності на тему: «І знову пам’ять ожива» за участі ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.
Протягом 22-24 жовтня 2012 року в усіх навчальних закладах проведено інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на висвітлення історичного значення звільнення України від фашистських загарбників. Це – тематичні уроки, лекції, уроки-спогади, бесіди з ветеранами війни на теми: «Онуки та правнуки переможців», «Подвигу жити у віках», «Велич народного подвигу», «У житті є завжди місце подвигу»; «Лист у вічність», тощо.
Пройшли читацькі конференції за книгами Василя Бондаря «Листя летить проти вітру», Олександра Довженка «Україна в огні», Костянтина Симонова «Живі і мертві», Дори Калинової «Не померкне подвиг у віках».
У професійно-технічних закладах Дніпропетровщини відбулися вікторини «Пам’ятники історії Великої Вітчизняної…», «Всіх полеглих ніхто не знає – пам’ятають усіх!», «Ціна Перемоги».
У бібліотеках навчальних закладів регіону оформлено фото та художньо-тематичні виставки: «Народна пам’ять про захисників Вітчизни», «Ветерани Великої Вітчизняної війни мого села (міста)», «Ваш світлий подвиг незабутній!»; «Ветеран поруч зі мною»;
Організовано виставки та експозиції у бібліотеках, куточках бойової слави та музеях Дніпропетровщини, присвячених висвітленню масового героїзму людей на фронтах і в тилу заради перемоги над нацистською Німеччиною.
За участі молоді регіону відбулися соціальні акції «Ветеран живе поруч», у рамках якої була надана допомога ветеранам в упорядкуванні присадибних ділянок, подвір’я, закупівлі продуктів харчування, тощо, а також «Обеліск», що передбачала впорядкування 337 обелісків, меморіальних комплексів, пам’ятників, які розташовані на території мікрорайонів навчальних закладів.
26 жовтня 2012 року з нагоди 69-ї річниці визволення Дніпропетровська та 68-ї річниці визволення України від фашистських загарбників за участі губернатора Олександра Вілкула відбудеться урочиста зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету.
У Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. І.І.Мечникова створені умови для надання медичної допомоги особам з порушеннями слуху та мови
На базі Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова провели комплексні діагностичні обстеження людям з порушеннями слуху та мови – членам обласної організації УТОГ (Українське товариство глухонімих). Пацієнти мали змогу пройти обстеження та отримати консультації у провідних спеціалістів лікарні: кардіологів, хірургів, окулістів, отоларингологів, невропатологів тощо. Допомагали у спілкуванні найкращі сурдоперекладачі області.
«Двері Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова завжди відкриті для пацієнтів із вродженими або набутими порушеннями слуху та мови. Ці люди мають вести повноцінне життя та не відчувати обмежень, у тому числі при наданні медичної допомоги. Сьогодні команда найкращих спеціалістів лікарні на чолі з керівником ЛОР-клініки професором Володимиром Березнюком проводить комплексний поліклінічний прийом, що включає лабораторні, інструментальні дослідження та консультації провідних лікарів щодо стану здоров`я з багатьох напрямків, таких як кардіологія, хірургія, невропатологія, офтальмологія, отоларингологія та ін», — сказав головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова Сергій Риженко.
Пацієнтів, які прийшли на обстеження благословив Митрополит Дніпропетровської єпархії Української православної церкви Іриней.
Проводили діагностичні обстеження та надавали консультації провідні фахівці обласної лікарні ім. І.І. Мечникова та члени Мечніківського молодіжного руху (благодійної організації молодих спеціалістів лікарні, створеної з метою наближення високоякісної медичної допомоги для пацієнтів з обмеженими можливостями). Пацієнтам – членам обласної організації УТОГ, – при спілкуванні допомагали найкращі сурдоперекладачі області.
Ті, в кого виявлені відповідні симптоми, були направлені на подальше безкоштовне лікування до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова.
«Це вперше на Дніпропетровщині відбувся подібний захід. Наша мета – показати пацієнтам з порушеннями слуху та мови, що вони потрібні суспільству, вони можуть та мають право отримувати такі ж соціальні блага, як і усі, а, особливо, високоякісну медичну допомогу», — сказав головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова Сергій Риженко.
. Наразі в обласній клінічній лікарні ім. І.І.Мечникова створюються комфортні умови для надання медичної допомоги пацієнтам з порушеннями слуху та мови.
Так, на прийом до лікаря можна записатися через веб-сайт обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова http://m.mechnikova.com/ у графі «Попередній запис».
Крім того, на базі лікарні працює висококваліфікований сурдоперекладач, який допомагає людям з вадами слуху та мови при спілкуванні з медичними працівниками.
Сьогодні на Дніпропетровщині особлива увага приділяється особам з порушеннями слуху та мови, зокрема дітям.
Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула в області реалізується регіональна програма «Здоров`я дітей та матерів Дніпропетровщини», у рамках якої здійснюються системні заходи з надання медичної допомоги дітям з вадами слуху.
Протягом 2010 – 2012 років для дітей з порушеннями слуху було придбано 545 сучасних багатоканальних цифрових слухових апаратів на суму понад 2,5 млн грн (у 2012 році придбано 213 слухових апаратів на суму майже 1 млн грн), що на 100% забезпечило дітей, які потребують слухопротезування слуховими апаратами.
Крім того, в області активно впроваджується кардинальне відновлення слуху методом кохлеарної імплантації (найсучасніший метод відновлення слуху). З 2010 року було придбано 39 кохлеарних імплантів.
На Дніпропетровщині створена та функціонує комплексна система реабілітації дітей з порушеннями слуху, починаючи від самого народження.
На базі 12 пологових будинків Дніпропетровщини проводиться скринінг новонароджених на порушення слуху.
На базі Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні відкритий обласний центр реабілітації дітей з порушенням слуху та мови, де на сучасному обладнанні маленьким пацієнтам надається висококваліфікована консультативно-діагностична допомога з метою виявлення порушень слуху та мовлення, проводиться кохлеарна імплантація та слухопротезування новітніми моделями слухових апаратів, проводяться реабілітаційні заняття з розвитку слуху та мови у дітей та ін.
Для дітей, яким було відновлено слух, на Дніпропетровщині запроваджені реабілітаційні програми на базі обласного дитячого санаторію № 4 та спеціалізованого Центру медико-соціальної реабілітації дітей у Дніпропетровську.
Довідка: Обласна організація УТОГ (Українське товариство глухонімих) створена з метою об`єднання громадян з порушеннями слуху та мови, захисту їх прав та інтересів, підвищення їх загальноосвітнього та культурного рівня, надання допомоги у професійній та соціальній реабілітації.
На базі Дніпропетровської обласної організації УТОГ працюють сурдоперекладачі, проводиться соціально-психологічна реабілітація, проводяться масово-культурні заходи для осіб з порушеннями слуху та мови.
Олександр Вілкул: “Вирішена найважливіша проблема Тамаківського району — відкрито новий магістральний водогін Марганець – Томаківка”
Олександр Вілкул ввів в експлуатацію водогін Марганець – Томаківка, будівництво якого розпочалося у 2011 році. Робота водогону забезпечить безперебійним якісним водопостачанням понад 15 тис жителів Томаківського району та на 30% зменшить втрати води при транспортуванні до споживачів.
В урочистому відкритті також взяли участь заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Геннадій Темник, начальник управління житлово-комунального господарства Дніпропетровської облдержадміністрації Андрій Білоусов та ін.
Cтарий магістральний водогін у Томаківському районі був введений в експлуатацію у 1989 році. Через велике навантаження пропускна здатність труб не забезпечувала необхідну потребу у воді мешканців селища Томаківка та прилеглих до нього сіл. Через зношеність мереж втрати води становили близько 30%, мали місце часті прориви, що призводило до постійних перебоїв у водопостачанні, особливо у літній період.
За ініціативи губернатора Олександра Вілкула у 2011 році розпочалась будівництво нового магістрального водогону Марганець – Томаківка. Була прокладена нова нитка водогону довжиною понад 10 км.
«Вирішена найважливіша проблема Тамаківського району — відкрито новий магістральний водогін Марганець – Томаківка. Проект реалізований у рамках комплексної програми з підвищення якості водопостачання у регіоні «Питна вода Дніпропетровщини». І тепер понад 15 тис жителів Томаківського району забезпечені якісною питною водою та стабільним водопостачанням. Новий водогін не лише покращить послуги з водопостачання, а й забезпечить економію електроенергії, раціональне використання водних ресурсів та дозволить уникнути втрат води до 30%», — сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Олександр Вілкул зазначив, що у рамках Регіональної програми «Питна вода Дніпропетровщини» реалізується низка великих інфраструктурних проектів з покращення якості водопостачання та якості питної води. Зокрема, проведено комплексне переоснащення Кайдацької насосно-фільтрувальної станції МКВП «Дніпроводоканал», що включало в себе роботи з реконструкції фільтрів виробництва 1930-40-х років та хлораторної насосної станції. Це покращило якість питного водопостачання для мешканців м. Дніпропетровськ.
Триває реконструкція очисних споруд на Карачунівському водосховищі, що забезпечує водою понад 250 тисяч жителів Кривбасу. 2 червня 2012 року на цьому водопровідному комплексі запроваджено триступеневу систему очистки води та систему преаерації водозабірного ковша (встановлення аераторів для забезпечення кисню і кругообігу води в ковші водозабору). Вперше за 25 років проведено реконструкцію швидких безнапірних фільтрів на Аульському водоводі, що постачає воду ще понад 2 мільйонам жителів регіону.
У результаті введення в експлуатацію модернізованої каналізаційно-насосної станції на вулиці Кольській (2010 рік), Південної станції аерації Дніпропетровська (2011 рік) та нової каналізаційної станції в рамках будівництва колектора на вулиці Маршала Малиновського (2011 рік) у межах міста Дніпропетровськ на 70% зменшено обсяг скидів неочищених стоків в басейн річки Дніпро.
Протягом 2010-2011 років на Дніпропетровщині прокладено і реконструйовано 195 км водоводів, що дозволило забезпечити водопостачанням 31 тис людей у сільській місцевості, які раніше користувалися привізною водою. У 2012 році заплановано реконструювати і прокласти ще понад 30 км мереж водопостачання.
Важливою складовою в рамках регіональної програми «Питна вода Дніпропетровщини» є установлення систем доочистки питної води в дитячих садочках, школах і лікарнях області.
Зокрема, у 2011-2012 роках встановлено системи доочищення води в усіх дитячих садках Кривого Рогу, Жовтих Вод, Дніпродзержинська, Марганця, Нікополя, Орджонікідзе, Павлограду, Синельниково, Тернівки. До кінця року буде завершено встановлення систем доочищення питної води у дошкільних навальних закладах Дніпропетровська.
Крім того, у Кривому Розі встановлені системи доочищення води в усіх школах. У 2011 році встановлено ще 21 систему доочистки питної води в закладах соціальної сфери сільських населених пунктів. У тому числі в Апостолівському районі встановлено 2 системи доочистки (1 в дитячому садку та 1 в школі), у Верхньодніпровському районі – 5 систем в дитячих садках, у Криворізькому районі – 14 систем (7 – у дитячих садках, 5 – у школах та 2 – у лікувальних закладах).
Згідно з комплексною стратегією розвитку Дніпропетровської області до 2015 року заплановано провести модернізацію всіх водопровідних очисних споруд, що дозволить покращити якість питної води для споживачів області.
Довідка:
Протягом 2011-2012 років у Томаківському районі було відремонтовано понад 4 тис кв м доріг. Виконано капітальний ремонт вул. Перемоги у смт. Томаківка на суму 270 тис грн. Виконано реконструкцію і капітальні ремонти закладів освіти та культури. У тому числі були відремонтовані заклади освіти у селах Зоря, Добра Надія, Настасівка, Новокиївка, Мирове, Вищетарасівка, Добронадіївка та ін. Відкрито три навчально-виховні комплекси по типу «дитячий садок – школа» у селах Зелений Гай, Добра Надія, Новостасівка.
Завершується капітальний ремонт будинку культури у селі Топила. Проведено капітальний ремонт Преображенської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Придбано сучасний сміттєвоз та шкільний автобус.
У Томаківському районі були облаштовані нові дитячі спортивні майданчики у смт. Томаківка, селах Добра Надія, Мирове, Преображенка.