Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Новини Дніпропетровщини 30.07.2012

Июль 30th, 2012 Новини Вывести на печать

На Дніпропетровщині громадська рада обговорила Концепцію гуманітарного розвитку України

За ініціативи губернатора Олександра Вілкула відбулося засідання Громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації. У засіданні взяли участь науковці, представники влади та громадськості. Учасники обговорили проекти Концепції гуманітарного розвитку України до 2020 року та Закону України «Про громадські об’єднання».

Проект Концепції гуманітарного розвитку України до 2020 року досліджує особливості гуманітарного розвитку в Україні, визначає пріоритетні завдання реалізації державної політики в цьому напрямі.

Основна мета проекту – реалізація цілісної політики гуманітарного розвитку держави. Зокрема, створення гідних умов для реалізації інтелектуальних, культурних та творчих можливостей кожного українця.

«Впровадження Концепції гуманітарного розвитку в нашому регіоні стане ще одним кроком в ефективній реалізації Соціальних Ініціатив нашого Президента Віктора Януковича. Реалізація інтелектуального і творчого потенціалу кожного жителя Дніпропетровщини й України – важлива складова розвитку нашого регіону й держави. Даний проект сприятиме укріпленню соціальних стандартів, зокрема, в охороні здоров’я, освіті, забезпеченні гідних умов праці та культурного розвитку українського суспільства», — сказав Олександр Вілкул.

«Сьогодні влада приділяє особливу увагу впровадженню і реалізації програм з підвищення соціальних стандартів життя населення. Проект Концепції – це новий етап в укріпленні міжнародного іміджу України та її гуманітарного розвитку», — сказав завідувач кафедри права та європейської інтеграції ДРІДУ НАДУ Леонід Прокопенко.

У поєднанні з Концепцією гуманітарного розвитку України своєчасним, логічним і послідовним є проект Закону України «Про громадські об’єднання». Він дає змогу забезпечити цілісну політику взаємодії громадського суспільства та влади, а також вираховує загальноєвропейські тенденції і національні пріоритети.

«За ініціативи нашого Президента Віктора Януковича і Уряду в Україні триває процес системних перетворень. Мета цих змін – забезпечення інтересів людини, сприяння її всебічній реалізації у соціумі. Велику роль у цьому процесі відіграють громадські організації. Спрощення їх державної реєстрації та організації діяльності, забезпечення роботи громадських організацій у рамках європейських стандартів – це важливий і своєчасний крок для України та Дніпропетровщини», — сказав доцент кафедри політології Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Віктор Пащенко.

Довідка.

Концепція гуманітарного розвитку України до 2020 року передбачає розширення переліку державних гуманітарних програм з урахуванням демократичних принципів, прав і свобод людини, які полягають у подоланні бідності й безробіття, забезпеченні житлом, захисті довкілля, створенні умов для вільної діяльності засобів масової інформації і доступу до публічної інформації, підтримці молоді, піклуванні про дітей та літніх людей.

Закон України «Про громадські об’єднання» визначає порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об’єднань. Громадське об’єднання — це добровільне об’єднання фізичних та (або) юридичних осіб для здійснення та захисту економічних, соціальних, культурних, екологічних прав і свобод.

Законом передбачено:

  • надання громадським організаціям права діяти на всій території України;

  • спрощення державної реєстрації громадських об’єднань;

  • реалізація положень щодо контролю за діяльністю громадських обєднань у відповідності до європейських стандартів;

  • спрощення ведення громадською організацією господарської діяльності.

 

 

Завдяки системній роботі обласної влади на чолі з Олександром Вілкулом Дніпропетровщина відзначена однією з кращих областей України з реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту

Такий результат комплексної перевірки реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту населення та територій, запобігання надзвичайним ситуаціям, стану техногенної та пожежної безпеки, готовності органів управління та сил реагування територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області до дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Перевірка проходила у з 16 по 27 липня 2012 року.
Протягом двох тижнів члени комісії Держтехногенбезпеки України перевіряли міста Дніпропетровськ, Нікополь, Вільногірськ, Кривий Ріг, Павлоград, Дніпродзержинськ та Магдалинівський район.
Оголосив результати роботи комісії заступник Голови Державної інспекції техногенної безпеки України полковник цивільного захисту Ігор Гасек: «У рамках комплексної перевірки було проведено командно-штабні навчання за участю представників Головного управління Держтехногенбезпеки області та Головного територіального управління МНС України в області. Так, у містах Кривому Розі та Нікополі вчилися ліквідовувати витік хлору, у Павлограді та Дніпродзержинську – вибух побутового газу в житлових будинках, а в Магдалинівці та Дніпропетровську – ліквідовували витік аміаку. Під час відпрацювання умовних надзвичайних подій представники комісії оцінили якість реагування усіх екстрених служб, у тому числі пожежно-рятувальної, а також керівництва і персоналу об’єктів, посадових осіб органів місцевого самоврядування».
За результатами комплексної перевірки територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту на Дніпропетровщині оцінюється, як «готова до виконання завдань».
«Наразі Дніпропетровщина одна з кращих в Україні за рівнем реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій. Такий висновок комісії, яка проводила в нашому регіоні двотижневу комплексну перевірку. Це результат кількарічної наполегливої й системної роботи обласної влади на чолі з губернатором Олександром Вілкулом, який є начальником цивільного захисту Дніпропетровщини», — сказав начальник Головного управління Держтехногенбезпеки у Дніпропетровській області Вячеслав Киба.

У Дніпропетровській області працює 582 сімейних лікаря

У Дніпропетровську відбулася відеоконференція за участі представників Міністерства охорони здоров’я та Головних управліннь охорони здоров’я Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Харківської областей.
Під час заходу були обговоренні питання щодо роботи медичних закладів первинної медико-санітарної допомоги, прав населення на отримання якісної та доступної медичної допомоги, питання розвитку сімейної медицини тощо.
Відкрив відеоконференцію начальник відділу первинної медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Костянтин Надутий.
«У 2013 році приорітетним напрямком роботи Міністерства охорони здоров’я стане розвиток первинної медико-санітарної допомоги в Україні. Саме тому є вкрай важливим планування розвитку первинної ланки вже сьогодні. Створення оптимальних умов роботи медичних закладів, стабільне фінансування та кадрова забезпеченість висококваліфікованими спеціалістами – це запорука успіху», сказав начальник відділу первинної медичної допомоги МОЗ України Костянтин Надутий. Він відзначив досягнення Дніпропетровщини, яких вона досягла у цьому напрямку.
З докладом про розвиток первинної медико-санітарної допомоги у Дніпропетровській області виступила заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.
«З метою наближення медичної допомоги до мешканців області на Дніпропетровщині активними темпами розвивається інфраструктура амбулаторій загальної практики-сімейної медицини. Для підвищення якості медичного обслуговування розпочато не тільки ремонти та реконструкцію приміщень амбулаторій, а й здійснюються заходи з розширення мережі медичних закладів. Так, три амбулаторії сімейної медицини Центру первинної медико-санітарної допомоги №4 розташовані в одному приміщені.
За результатами обговорення з населенням Громадська платформа з питань медичної реформи виступила з пропозицією перенести одну з амбулаторій до нової будівлі, де наразі проводяться підготовчі роботи з реконструкції приміщення. Перенесення амбулаторії заплановано на кінець 2012 року початок 2013 року після закінчення робіт.
У області відкриваються амбулаторії у безпосередній близькості від місця проживання людей. Так у Кривому Розі для мешканців найбільшого району міста була відкрита амбулаторія сімейної медицини у житловому будинку, що максимально наблизило якісне медичне обслуговування до мешканців прилеглої території.
Вперше за багато років в області було виділено 27 млн грн на проведення ремонтних робіт у амбулаторіях та фельдшерських пунктах. Для підвищення зручності роботи лікарів на виїздах до пацієнтів закуповується новий автотранспорт.
В регіоні активно розвивається сімейна медицина. Тільки у 2011 було перекваліфіковано 169 медичних спеціалістів за фахом «загальна практика-сімейна медицина, а у цьому році перепідготовку вже проходять 242 лікаря. Наразі у області працює 582 сімейних лікаря.
Завдяки підвищенню статусу сімейного лікаря у Дніпропетровській державній медичній академії у 2012 році збільшився попит серед абітурієнтів на спеціальності, де готують сімейних лікарів.
Все це свідчить про те, що ми створили всі умови для розвитку сімейної медицини, для кваліфікованої перепідготовки кадрів та для підвищення якості медичних послуг», — сказала заступник начальника Головного управлінні охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.
Серед учасників відеоконференції, які представляли Дніпропетровщину були присутні: заступник начальника Головного управлінні охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова, заступник начальника Головного управлінні охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Вікторія Михайлова, голова громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації Лариса Бабіч, провідні медичні фахівці (сімейні лікарі, акушери-гінекологи, завідуючі та головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги), представники Громадської платформи з питань медичної реформи та інших громадських організацій.

У Дніпродзержинську за останні три роки рівень захворюваності на туберкульоз знизився на 15%
У Дніпродзержинську за участі представників влади, медичних працівників та громадських активістів відбувся круглий стіл «Туберкульоз виліковний», організований в рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні», що реалізується Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України»
Учасники круглого столу обговорили найбільш актуальні питання, що стосуються профілактики та лікування туберкульозу у Дніпродзержинську.
«За останні три роки рівень захворюваності на туберкульоз у Дніпродзержинську знизився на 15%, і цей показник має тенденцію до зниження», — сказала заступник начальника управління охорони здоров’я Дніпродзержинської міської ради Юлія Манаєнкова.
За словами медиків, у роботі з протидії туберкульозу вирішальне значення має розвиток фтизіатричної служби, діяльність якої спрямована не лише на якісне лікування, але й попередження захворювання.
«Завдяки цілеспрямованому фінансуванню з обласного бюджету Дніпродзержинський протитуберкульозний диспансер забезпечений усім необхідним оснащенням. Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула у закладі щорічно відбувається оновлення медичної апаратури. Так у 2012 році вже отримано обладнання для лабораторії на загальну суму понад 300 тис грн, а саме: ламінарний бокс, термостати, центрифуги, необхідні витратні матеріали тощо. Крім того, тубдиспансер із року в рік отримує фінансування на проведення поточних ремонтних робіт. А у 2011 році профінансовано розробку проекту капітального ремонту головної будівлі закладу», — сказав головний лікар Дніпродзержинського протитуберкульозного диспансеру Олег Яценко.
З метою запобігання поширення хвороби з 2011 року у Дніпродзержинському тубдиспансері працює унікальна установка по утилізації матеріалів, що використовуються для лікування пацієнтів, — піролізний інсенератор. Завдяки цьому апарату весь біоматеріал, інфіковані вироби медичного призначення та інші витратні матеріали повністю знешкоджуються. Технологічний процес утилізації пройшов усі необхідні рівні екологічної експертизи та отримав найвищу оцінку.
У Дніпродзержинську підтримку у протидії туберкульозу серед незахищених верств населення надають як фонди та громадські організації, зокрема благодійний фонд «Імпульс», так і перший в Україні Центр комплексного обслуговування безпритульних.
«Центр надає безпритульним повний спектр послуг для подальшої соціальної адаптації. Перший пункт цієї програми – це обстеження на туберкульоз. Станом на 1 липня обстеження вже пройшли 70 осіб», — сказав директор Центру комплексного обслуговування безпритульних Ігор Сай.

Як зазначили учасники круглого столу, запорукою ефективного лікування туберкульозу є вчасне виявлення та профілактика хвороби. Наразі на це спрямована робота сімейних лікарів.
«Захворіти туберкульозом може кожна людина незалежно від свого соціального статусу та рівня прибутку. Тому дуже важливою є профілактика, своєчасне обстеження та повноцінне лікування інших захворювань. Саме на це спрямована робота сімейних лікарів», — сказав головний лікар Дніпродзержинського протитуберкульозного диспансеру Олег Яценко.
Представники Громадської платформи з питань медичної реформи також відзначили важливу роль сімейних лікарів у профілактиці туберкульозу.
Крім того, особливу підтримку у протидії туберкульозу надає Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». У липні 2011 року між Фондом та Дніпропетровської облдержадміністрацією був підписаний меморандум про взаєморозуміння та співпрацю.
«До кінця літа 2012 року за кошти Фонду «Розвиток України» до Дніпропетровської області буде поставлено апарат «Джин Експерт» для проведення швидких скринінгових досліджень на туберкульоз, а саме — протягом двох годин (замість 2-3 тижнів) можна буде отримати результат щодо наявності туберкульозу», — сказала координатор з адвокації, комунікації та соціальної мобілізації Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» у Дніпропетровській області Людмила Кулибчук.
Учасники круглого столу обмінялися досвідом та визначили шляхи подальшої співпраці у боротьбі з туберкульозом.
«Завдяки наполегливій співпраці влади та громадськості ми досягнемо головної мети – зупинимо туберкульоз в Україні», — сказала координатор програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» у Дніпропетровській області Єлизавета Воротилова.
Довідка:
У Дніпропетровській області функціонують 6 протитуберкульозних диспансерів, 1 протитуберкульозна лікарня, 5 спеціалізованих протитуберкульозних відділень, 5 протитуберкульозних санаторіїв для лікування дітей і 2 – для лікування дорослих. Всі заклади з 1 січня 2012 року фінансуються з обласного бюджету.
Завдяки збільшенню фінансування фтизіатричної галузі регіону у 2010-2012 роках проведено реконструкцію, капітальні та поточні ремонти у протитуберкульозних диспансерах та санаторіях. У 2010 році після проведеного ремонту відкрито відділення для лікування хворих тяжкої (мультирезистентної) форми туберкульозу у Дніпропетровському обласному комунальному клінічному лікувально-профілактичному об’єднанні (ДОККЛПО) «Фтизіатрія» на 40 ліжок. Після проведення капітального ремонту також відкрито клініко-діагностичну лабораторію у Криворізькому протитуберкульозному диспансері №2.
За підтримки губернатора Олександра Вілкула придбано сучасний флюорограф та пересувний рентгенологічний апарат для обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова та ДОККЛПО «Фтизіатрія» на загальну суму 616 тис грн. Лабораторії протитуберкульозних закладів області оснащені центрифугами для лабораторних досліджень.
Крім того, у ДОККЛПО «Фтизіатрія» та Дніпродзержинському протитуберкульозному диспансері введено в дію найсучасніші апарати по повному знешкодженню медичних витратних матеріалів, що застосовуються для лікування інфікованих хворих – піролізні інсенератори.
Дніпродзержинський протитуберкульозний диспансер складається з 2 стаціонарних відділень (100 ліжок), поліклінічного відділення, дитячого туберкульозного кабінету, денного стаціонару (30 ліжок), рентгенологічної та лабораторної служби.
Дніпродзержинський протитуберкульозний диспансер надає медичну допомогу жителям міст Дніпродзержинськ та Вільногірськ, а також Петриківського, Верхньодніпровського, Криничанського та Царичанського районів.
Створення ефективної системи роботи фтизіатричної служби дає результати – у Дніпропетровській області на чверть зменшено захворюваність на туберкульоз серед підлітків.

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • ПАВЛОГРАДСЬКИЙ РТЦК ТА СП запрошує на військову службу за КОНТРАКТОМ
  • Команда робототехніки Ліцею № 9 отримала патент на винахід
  • У бою за Україну загинув наш земляк Недвига Олексій
  • Реабілітація дітей з інвалідністю
  • Про надання матеріальної допомоги
  • «Реконструкція гуртожитку по вул. Промислова, 9/2 у м. Павлоград Дніпропетровської області (житло для внутрішньо переміщених осіб)», Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-05-08-009320-a
  • Про відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води
  • Про визначення балансоутримувача нерухомого комунального майна
  • До уваги випускників шкіл та коледжів!
  • Протокол засідання молодіжної ради при Павлоградській міській раді
  • Про надання дозволу на обробку інформації на обробку інформації на типовому робочому місці Користувача ІКС ЄДР
  • Привітання міського голови з днем матері
  • До міжнародного Дня руху заради здоров’я
  • Привітали бітьків -вихователів
  • У бою за Україну загинув наш земляк Антіпов Андрій