Олександр Вілкул провів офіційну зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом та Генеральним консулом Чеської Республіки у м. Донецьк Ондреєм Моравеком. Зустріч відбулася напередодні Дня державності Чехії. Це перший візит Івана Почуха на Дніпропетровщину у статусі Посла Чехії в Україні.
Під час зустрічі мова йшла про залучення чеських інвестицій в економіку регіону та співробітництво в освітній і культурних сферах.
«Дніпропетровщина встановлює якісно новий та конструктивний діалог з міжнародними структурами й бізнес-колами, розширює коло партнерів серед регіонів інших країн. Кожен шостий долар іноземних інвестицій, що вкладений в Україну, працює у Дніпропетровській області. В економічному та культурному середовищі Дніпропетровщина має міцні зв’язки з багатьма державами, у тому числі і з Чеською республікою. Наразі в економіку області залучено 2 млн дол США прямих інвестицій з Чехії. Наш регіон забезпечує майже 20% загального товарообігу між Україною та Чехією. Дніпропетровщина завжди відкрита для взаємовигідної економічної, освітньої та культурної співпраці з Вашою країною», — сказав губернатор Олександр Вілкул.
Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул відзначив, що Чеська Республіка є надійним партнером Дніпропетровщини у зовнішньоекономічній діяльності. За перше півріччя 2012 року зовнішньоторговельний оборот Дніпропетровської області з Чеською Республікою склав понад 217 млн дол США, що становить 18,7% загального товарообігу між Україною та Чехією.
У Дніпропетровській області зареєстровано 8 підприємств, в які вкладено інвестиції з Чеської Республіки.
Основними продуктами експорту з Дніпропетровщини до Чехії є руди, шлаки, зола, енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки, недорогоцінні матеріали та вироби з них. До області імпортуються машини, апарати та механічні пристрої, полімерні матеріали, пластмаса, каучук, електричне устаткування, локомотиви, продукція хімічної промисловості, шляхове обладнання тощо.
«Впевнений, що двостороння співпраця наших країн буде розвиватися не лише по центральній лінії, а й на лінії міжрегіональних контактів. Адже Дніпропетровська область – одна з найбільш цікавих областей для чеської сторони для подальшого розвитку партнерства. Наш візит — це важливий крок, щоб обговорити можливості поглиблення співпраці та повернутися в регіон вже з конкретними проектами», — сказав Іван Почух.
Олександр Вілкул зазначив, що одним з пріоритетних напрямів розвитку Дніпропетровщини є розвиток освіти та культури. Зокрема в області реалізується наймаштабніший освітній проект в Україні «Новій Дніпропетровщині – новий формат освіти», який передбачає інтеграцію в європейський освітній простір. З цією метою вже зараз у багатьох вишах регіону впроваджена система подвійних дипломів: українського ВНЗ і країни-партнера.
Так, магістри Університету залізничного транспорту отримують українські та французькі дипломи, випускники Університету ім. Альфреда Нобеля в наступному році отримають українські та британські дипломи Університету Уельса.
Національна Металургійна академія за проектом ТЕМПУС відкрила центр партнерства з підприємствами, а Гірничий університет пройшов американську акредитацію програми МВА спільно з Університетом Франкліна (США).
Під час офіційної зустрічі за ініціативи Олександра Вілкула була розглянута можливість посилення зв’язків між дніпропетровськими та чеськими вишами.
Також губернатор запропонував проведення у Дніпропетровській області Днів чеської культури.
«Дніпропетровщина активно працює як на зміцнення та розвиток міжнародного іміджу, так і на збереження своєї культурної спадщини. Регіон готовий ділитися своїм духовним надбанням та пізнавати культури інших народів. Проведення Днів чеської культури є важливим напрямом розвитку міжкультурних та міждержавних зв’язків», — сказав губернатор Олександр Вілкул.
У рамках візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні та представників чеського бізнесу відбулася презентація економічного та інвестиційного потенціалу Дніпропетровської області. Також з метою розширення взаємовигідних торгово-економічних відносин представники делегації взяли участь в україно-чеському бізнес-форумі, під час якого пройшла низка ділових зустрічей учасників бізнесу Чехії з представниками ділових кіл Дніпропетровської області.
Довідка:
У січні – липні 2012 року зовнішньоторговельний оборот товарами між Дніпропетровщиною та Чеською Республікою склав 217,1 млн дол США, у тому числі: експорт — 173,8 млн дол США (2,9% загального обсягу експорту товарів області), імпорт — 43,3 млн дол США (1,1% загального обсягу імпорту товарів до області).
На область припадало 18,7% загального торговельного обороту товарами України з Чехією, у тому числі 39,2% експортних та 6% імпортних операцій.
В області зареєстровано 8 підприємств, в які вкладено інвестиції з Чеської Республіки, серед них:
СП українсько-чеське ТОВ “Богемія Гастро Сервіс”;
Українсько-чеське ЗАТ “Інекон Плюс”;
ТОВ “ПРАКР”;
ТОВ “СП чесько-українське “ЗВВЗ УА”;
ТОВ “Престар-Україна”;
ТОВ “Т М С”;
ТОВ “Екотехнік Кривий Ріг”.
Загальний об’єм іноземних інвестицій у регіон складає 8,2 млрд дол США, з яких 1,2 млрд дол США залучені за останні два роки.
На Дніпропетровщині пройшов Всеукраїнський семінар щодо модернізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі у відповідності до світових стандартів
Дніпропетровщина готова стати ефективним майданчиком з модернізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі. Про це губернатор Олександр Вілкул сказав, відкриваючи Всеукраїнський науково-практичний семінар «Модернізація бухгалтерського обліку в державному секторі: фінансова звітність», який пройшов на базі Дніпропетровської облдержадміністрації.
У роботі семінару взяли участь фахівці Національної Академії наук України, держаної навчально-наукової установи (ДННУ) «Академія фінансового управління», Державної фінансової інспекції України, Державної митної служби України, Державної казначейської служби України, науковці, експерти Світового банку.
«У рамках Програми реформ нашого Президента Віктора Федоровича Януковича в Україні та на Дніпропетровщині триває впровадження кращого світового досвіду у різних сферах управління. Зокрема, триває впровадження передових світових стандартів до системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі. Це важливо для подальшої євроінтеграції України, вибудовування конструктивних взаємин з країнами-партнерами, світовим бізнесом, а також міжнародними консультантами та аудиторами. Дніпропетровщина готова стати ефективним майданчиком з упровадження передових світових стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі», — сказав Олександр Вілкул.
Під час семінару були розглянуті питання:
1. Стратегія модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі.
2. Огляд прийнятих національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі.
3. Адаптація фінансової звітності суб’єктів державного сектору до вимог національних стандартів.
4. Застосування національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі в контексті адаптації фінансової звітності суб’єктів державного сектору відповідно до вимог національних стандартів.
5. Формування фінансової звітності бюджетних установ та фінансової звітності про виконання бюджетів. Консолідація звітності.
Співорганізаторами семінару є Дніпропетровська обласна державна адміністрація, Міністерство Фінансів України, Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій, ДННУ «Академія фінансового управління», Українська асоціація сертифікованих бухгалтерів і аудиторів.
Дніпропетровщина відзначила Всесвітній День туризму та День туризму в Україні
Дніпропетровщина відзначила Всесвітній День туризму та День туризму в Україні. З нагоди свята за дорученням губернатора Олександра Вілкула заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова провела урочисту зустріч з представниками туристичної галузі області. Вона привітала фахівців зі святом та вручила їм обласні нагороди.
«Дніпропетровщина – це потужний промисловий, індустріальний, освітній і науковий центр України та Східної Європи. Це космічна столиця нашої країни. Проте з великим інтересом Дніпропетровську область відкривають для себе історики та туристи. Наш регіон славиться мальовничою природою, численними пам’ятками історії та архітектури, шедеврами народних майстрів. Шановні працівники туристичної галузі! Своєю працею ви відкриваєте жителям та гостям нашої області всю красу неповторної Дніпропетровщини, знайомите мандрівників з її унікальними історико-культурними та природними пам’ятками. Від імені губернатора Олександра Вілкула вітаю вас зі святом. Бажаю здоров’я, благополуччя, добра та нових успіхів на благо розвитку нашого регіону та країни», – сказала Марія Пустова.
Розповісти всьому світові про перлини історії та культури Дніпропетровщини – є одним із напрямів роботи обласної влади. Для цього за підтримки Олександра Вілкула реалізується комплексна Програма розвитку туризму в Дніпропетровській області. В рамках програми з метою популяризації туристичного потенціалу регіону проводяться фестивалі, змагання, наукові та практичні семінари з розвитку даної галузі, виставки-ярмарки досягнень, тощо.
На Дніпропетровщині знаходиться чимало природно-заповідних територій та історичних пам’яток, які заслуговують уваги мандрівників. Зокрема, це заказники державного та місцевого значення – Солоний лиман, Комарівщина, Мар’їн Гай, Волошанська дача, Дебальцевські та Петропавлівські лимани; пам’ятки природи – Павловський ліс, сторічні дубові насадження Василівської лісової дачі, Орлівщанські віковічні сосни, пам’ятки садово-паркового мистецтва – парк імені Тараса Шевченка, Орджонікідзевська зона відпочинку, заповідні урочища – Горіховий сад, Балка Крутенька, гора Калитва, а також Дніпровсько-Орільський заповідник.
«З кожним роком Дніпропетровщина все більше відкриває цікавих куточків. Плідну роботу в напрямку розвитку внутрішніх туристичних маршрутів здійснюють кафедри Дніпропетровського національного університету, Криворізького національного університету та Дніпропетровського гуманітарного університету. Крім цього заклади освіти Дніпропетровської області готують кваліфікованих спеціалістів для нашої галузі туризму», – сказала Марія Пустова.
Особливо цікавими для туристів є унікальні пам’ятки історії та архітектури національного значення: козацька фортеця у селі Старі Кодаки, місця боїв козацьких військ з польською шляхтою під містом Жовті Води та селом Княжі Байраки, місця, пов’язані з форсуванням Дніпра у роки Великої Вітчизняної війни, а також найбільша у світі колекція половецьких кам’яних скульптур «кам’яні баби» (84 скульптури X – XIII століть), що знаходиться в обласному центрі.
Для того щоб ознайомитися з вищезазначеними неповторними куточками Дніпропетровщини провідними спеціалістами та істориками регіону розроблені спеціальні туристично-екскурсійні напрями та маршрути, наприклад, «Дніпропетровськ крізь століття», «Дніпропетровськ – космічне серце України», «Симфонія Дніпропетровських хвиль», «Шлях до козацького храму», «До колиски запорізького козацтва», «Петриківський дивоцвіт», «Дніпродзержинськ – мегаполіс в мініатюрі», «Стежинами минулого», тощо.
Одним з напрямків розвитку туризму в нашій області є сільський зелений туризм. На сьогодні в регіоні є 7 приватних господарств, що розташовані на території Петриківського, Царичанського, Нікопольського, Межівського районів. Мандрівники повною мірою можуть відчути гостинність придніпровських господарів, оселившись у так званих «зелених» садибах. Найбільш популярні серед них – «Козацька зірка» та козацький зимівник «Галушківка» Петриківського району, «Степова троянда» Нікопольського району, «Сільське подвір’я» та «Дім над ставом» Криничанського району та інші. До кінця цього року планується відкриття ще однієї сільської садиби в Криничанському районі. Господарі садиб надають такі послуги, як прогулянки на конях, рибальство, плавання на човні, етнографічні екскурсії, майстер-класи петриківського розпису, гончарства, виготовлення витинанки та ляльки-мотанки.
Особливої уваги в регіоні заслуговує Петриківщина.
Петриківський розпис – один із складових елементів бренду Дніпропетровської області та України. І це підтверджується уявленнями іноземців про України. У 2010 році було проведено масштабне дослідження в провідних країнах Євросоюзу – з чим в контексті культурно-історичної спадщини асоціюється у жителів цих країн Україна. В результаті опитування на першу позицію вийшли Петриківський розпис і українська «писанка».
Збереження історико-культурної спадщини України, розвиток народного мистецтва, їх популяризація на національному та міжнародному рівнях є одним з головних пріоритетів регіональної культурної політики губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула.
Обласна влада розвиває ініціативу України щодо надання Петриківському орнаментальному мистецтву статусу Всесвітньої нематеріальної спадщини. Відповідне досьє у червні цього року було підготовлено представниками Міністерства закордонних справ України і Міністерством культури України разом з регіональними фахівцями та передано до профільного комітету ЮНЕСКО. І вже 23 вересня 2012 року вперше в історії України у селищі Петриківка за участі дипломатів з понад 20-и країн світу відбулася грандіозна презентація Дніпропетровщини, як центра унікальної культурної спадщини України.
Це свідчить про те, що самобутнє народне мистецтво розпису сьогодні в регіоні за підтримки обласної влади активно розвивається і здобуває все більше шанувальників не лише в Україні, а й у світі.
Багате на історичні пам’ятки і Приорілля. Тут є стародавні кургани, залишки фортець і земляні вали. Справжніми перлинами архітектури області є Китайгородські храми, які збереглися з козацьких часів.
Історія нашої області багата на пам’ятні дати і події, пов’язані з запорізьким козацтвом. Недаремно Придніпров’я називають колискою українського козацтва. На території області (нинішній Нікопольський район) були розташовані п’ять із восьми козацьких Запорізьких Січей. Саме на нашій землі козаки обрали Гетьманом України Богдана Хмельницького. Саме тут, у селі Капулівка, знаходиться могила славного лицаря, кошового отамана Війська Запорозького Івана Сірка.
У Дніпропетровську напередодні Дня туризму відкрито новий заклад – туристичний інформаційний центр (ТІЦ) міста, в якому можна отримати безкоштовні консультації та туристичну мапу міста, записатися на екскурсії, а також придбати вироби Петриківських майстрів регіону та сувенірну продукцію з символікою області.
«Дніпропетровська область варта того, щоб глибше пізнавати її історію, природні багатства, барвисту палітру української культури, народних звичаїв і традицій», – сказав губернатор Олександр Вілкул.
Молоді вчені Дніпропетровщини пройдуть стажування в науково-дослідних установах Франції
Молоді вчені Дніпропетровщини пройдуть стажування в науково-дослідних установах Франції. Це переможці обласного конкурсу «Молоді вчені – Дніпропетровщині», який реалізується за ініціативи губернатора Олександра Вілкула
«Дніпропетровська область в рамках проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» інтегрується в європейський освітній простір. Це включає в себе і стажування провідних молодих дніпропетровських учених за кордоном. В процесі навчання відбувається обмін інформацією. Молоді науковці демонструють досягнення Дніпропетровщини та переймають найкращий досвід у закордонних фахівців. Це є запорукою розвитку науки та освіти регіону. Ми пишаємося нашими молодими вченими, котрі представляють Дніпропетровщину та Україну на міжнародному рівні», – сказав губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул.
У 2012 році серед робіт-переможців конкурсу «Молоді вчені Дніпропетровщини» Головним управлінням освіти і науки ДОДА та відділом Університетського та наукового співробітництва посольства Франції в Україні було відібрано 2 роботи, автори яких отримали стипендії для проходження наукового стажування у Франції.
Переможцями стали кандидат економічних наук, доцент Дніпропетровського державного аграрного університету Безус Роман та кандидат технічних наук, доцент Українського державного хіміко-технологічного університету Коток Валерій. Вектором їх наукової діяльності стануть організація системи органічного агровиробництва Франції та нові технології вироблення активних речовин в акумуляторній промисловості.
Працюватимуть вчені в інституті INRA Avignon та Університеті Montpellier. За період стажування відвідають наукові установи та підприємства Clemond Ferrand, Avignon, Toulouse.
Як зазначив Роман Безус: «В жодному регіоні України молоді вчені не мають такої підтримки керівництва як у Дніпропетровській області. Досвід організації роботи з молодими вченими владних структур та губернатора Олександра Вілкула були високо оцінені Міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитром Табачником на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Свобода і Соборність як чинники національної ідеї України», що відбулась у в березні 2012 року. Така співпраця дарує можливість розвивати професійні здібності талановитої молоді та переймати досвіт на міжнародному рівні. Ми виражаємо велику вдячність керівництву Дніпропетровщини за постійну допомогу та розвиток науки на найвищому рівні»
Олександр Вілкул підтримує молодих людей, які займаються науковою діяльністю. Бо саме вони робитимуть наступний крок у розвитку освіти, педагогіки, теоретичної і практичної науки. Для цього в регіоні реалізується низка проектів, програм, конкурсів, у рамках яких призначаються обласні гранти, іменні стипендії. Розвиток науки є однією зі складових інноваційного розвитку Дніпропетровщини та усієї України.
Обласна влада впроваджує сучасні механізми підтримки молоді. Зокрема, фінансування проекту «Молоді вчені – Дніпропетровщині» за три роки збільшено в шість разів. У 2012 році фінансування становить майже 900 тисяч гривень. За рахунок цього будуть видані двадцять грантів від 30-ти до 50-ти тисяч гривень. Це стане добрим стимулом молодим ученим для створення нових наукових проектів.
У 2012 році губернаторські іменні премії отримують більше 800 учнів, студентів та аспірантів області.