Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Новини Дніпропетровщини 29.08.2012

Август 29th, 2012 Новини Вывести на печать

За 10 місяців роботи Дніпропетровського обласного учбово-методичного центру з питань загальної практики-сімейної медицини тут пройшли навчання 176 сімейних лікарів

У жовтні 2011 року на базі Підгородненської амбулаторії було відкрито перший на Дніпропетровщині навчально-методичний центр з питань загальної практики-сімейної медицини, де сімейні лікарі проходять навчання та перекваліфікацію, освоюють практичні навички роботи з пацієнтами. Протягом 2011-2012 років навчання у тренінговому центрі пройшли 176 осіб.
Центр був створений для навчання лікарів-інтернів та вдосконалення підготовки сімейних лікарів шляхом збільшення терміну їх практичної підготовки. Для цього центр оснащений спеціальним обладнанням (стендами, муляжами, необхідним медичним інструментарієм).
«На Дніпропетровщині для підвищення якості та доступності медичних послуг триває активний розвиток сімейної медицини. Ключову роль у цьому питанні відіграє професійна підготовка сімейних лікарів. Робота навчально-методичного центру з питань сімейної медицини спрямована на підвищення рівня практичних навичок як для студентів-інтернів, так і для лікарів загальної практики-сімейної медицини», — сказала начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.
У навчальному центрі проводиться практична підготовка за спеціальностями: терапія, педіатрія, акушерство та гінекологія, невідкладні стани, офтальмологія, отоларингологія. Заняття проводять викладачі Дніпропетровської державної медичної академії.
У 2011 році навчання у тренінговому центрі пройшли 76 осіб, а за перше півріччя 2012 року – 100.
Нагадаємо, що фахову підготовку сімейні лікарі проходять у Дніпропетровській державній медичній академії. Студенти за шість років навчання опановують професію лікаря, потім протягом ще двох років в інтернатурі отримують спеціальність «лікар загальної практики — сімейний лікар».
Програма підготовки сімейних лікарів в інтернатурі включає вивчення 16 різних медичних спеціальностей. Однак навіть після закінчення вищого навчального закладу, сімейні лікарі продовжують своє навчання: постійно відвідують тренінги, семінари, щомісячні переривчасті курси і т.п.
Протягом 1997 – 2012 років у Дніпропетровській державній медичній академії було підготовлено 195 сімейних лікарів. Наразі ще 35 спеціалістів продовжують навчання в інтернатурі.
Окрім цього, лікарів загальної практики готують на кафедрі сімейної медицини факультету післядипломної освіти Дніпропетровської державної медичної академії шляхом перекваліфікації лікарів-терапевтів та лікарів-педіатрів. Протягом 1997-2011 років спеціалізацію пройшли 702 лікаря. У 2012 році перепідготовку проходять 242 лікаря. У 2013 році заплановано підготувати ще 220 сімейних лікарів.
Наразі на Дніпропетровщині працює 582 сімейних лікарів. У 2012 році кількість сімейних лікарів планується збільшити у півтора рази, а до кінця 2013 року в області працюватиме 1044 сімейних лікаря.

Олександр Вілкул: «Розпочата наймасштабніша в Україні та всій Європі реставрація дерев’яної пам’ятки архітектури XVIII століття – Свято-Троїцького собору у Новомосковську»

За ініціативи губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула розпочата наймасштабніша в Україні та всій Європі реставрація дерев’яної пам’ятки архітектури XVIII століття – Свято-Троїцького собору у Новомосковську. Реконструкція розпочалися з освячення робіт Єпископом Новомосковським Євлогієм.

Нараду щодо початку реставрації Свято-Троїцького собору провів губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул. У нараді взяли участь губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, народний депутат України Микола Солошенко, Новомосковський міський голова Сергій Мороз та директор ПАТ «Львів – Реставрація» Володимир Пащак.
«Козацький собор у Новомосковську – одна з найдавніших пам’яток дерев’яної архітектури України та Європи. Він є осередком духовності Дніпропетровщини та символом національного духу й козацької слави всієї України. Реставрація Собору, яку сьогодні розпочато, — це початок відліку нового життя дерев’яної пам’ятки XVIII століття. Це потужний імпульс до відродження духовності у регіоні, це те, що надає сучасним українцям віри, завзяття та душевних сил», — сказав Олександр Вілкул.
Після освячення розпочалися роботи зі зведення риштування для будівельників навколо перших трьох куполів Свято-Троїцького собору.
«Після встановлення необхідного будівельного обладнання буде розібране дерев’яне оздоблення Собору, що дозволить провести остаточний аналіз пошкоджень будівлі. У рамках реконструкції будуть замінені прогнилі колоди, на яких тримаються куполи Собору, а також оброблені спеціальним розчином ті колоди, які збереглися. Деревина для реставрації старовинної пам’ятки буде завезена із Карпатських та Придніпровських лісів», — сказав губернатор.
Цього року буде проведено реставрацію перших трьох куполів – це так звана перша захватка. Всього планом реставрації передбачено три таких захватки.
Виконувати роботи з реставрації буде українська пошуково-реставраційна компанія – Львівське спеціальне пошуково-реставраційне проектно-виробниче управління ПАТ «Львів-Реставрація». Вони мають більш ніж півстолітній досвід з реставрації дерев’яних пам’яток архітектури. Ця компанія реставрувала давні дерев’яні церкви у Дрогобичі та Моршині, проводила реконструкцію Львівського та Одеського оперних театрів.
«Свято-Троїцький собор у Новомосковську є унікальною пам’яткою дерев’яної архітектури XVIII століття. Собор є особливим, тому і підхід до його реставрації буде особливий. Одне з найголовніших завдань,яке стоїть перед нами, — це максимально зберегти козацьку пам’ятку у її історичному вигляді. Ми будемо лікувати деревину, змащувати її у спеціальному розчині, боротися з грибками та шкідниками. Це дуже складний процес», — сказав директор ПАТ «Львів – Реставрація» Володимир Пащак.
Як повідомлялося раніше, остання повна реставрація Собору проводилася у 1888 році. Наразі Собор перебуває у аварійному стані: старі колоди не витримують навантаження, три куполи з 9 відхилилися від своєї вісі більше ніж на метр.
У 2010 році губернатор Олександр Вілкул взяв питання порятунку цього архітектурного шедевру під свій особистий контроль. Протягом 2010-2011 років за ініціативи Олександра Вілкула були проведені всі необхідні дослідження, залучені кращі наукові інститути України та розроблено проект реставрації. Попередньо передбачається, що роботи будуть проходити у два етапи та триватимуть 2 – 2,5 роки.
На першому етапі реставрації до Собору також будуть підведені додаткові мережі електропостачання, водопроводу та каналізації, відновлено зовнішнє освітлення та проведені роботи з благоустрою присоборної площі.
Другий етап реставрації передбачає заміну вікон, реставрацію дощатої підлоги, відтворення іконостасу. Також у Соборі буде замінено внутрішнє електроосвітлення та облаштоване підсвітлення фасадів.
У храмі буде встановлена нова сучасна система опалення та кондиціювання – теплові насоси, що створить необхідний мікроклімат в приміщенні для збереження конструкції пам’ятки, давніх розписів на її стінах та унікальних ікон.
У 2010 – 2011 роках з обласного та державного бюджету було виділено більше 1,5 млн грн на розробку проекту реставрації та на проведення експертизи цього проекту.
У 2012 році на проведення будівельно-монтажних робіт виділено 10 млн грн. Зокрема, за ініціативою губернатора Олександра Вілкула 9 млн грн виділено з державного бюджету, ще 1 млн грн – з міського.
Загальна вартість реставрації – 29 млн грн.
Довідково:
Свято-Троїцький собор у м. Новомосковську – унікальний шедевр української архітектури. Він входить до державного реєстру національної культурної спадщини України. Троїцький собор, вирішений у стилі українського (козацького) бароко, — єдиний дерев’яний собор в Україні. Він збудований у 1775 – 1778 роках без жодного цвяха.
Унікальність архітектурної ідеї Собору полягає у розташуванні 9 веж-куполів. На храм можна дивитися з будь-якого боку та під будь-яким кутом, та все одно буде видно лише 8 куполів із 9.
Образ Свято-Троїцького собору є провідним у найвідомішому романі видатного класика української літератури ХХ століття Олеся Гончара «Собор». Козацький собор є символом культурних цінностей народу, духовної єдності поколінь, незнищенності народної пам’яті.

Сьогодні відбудеться урочисте відкриття ХІV літніх Паралімпійських ігор у Лондоні, в яких візьмуть участь 32 спортсмени Дніпропетровщини

Сьогодні відбудеться урочисте відкриття ХІV літніх Паралімпійських ігор у Лондоні, в яких візьмуть участь 32 спортсмени Дніпропетровщини. Пряма трансляція проходитиме на Першому національному каналі о 21:30. За дорученням губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула на сайті облдержадміністрації створена сторінка «Лондон 2012». На ній розміщена інформація про учасників ХІV літніх Паралімпійських ігор від Дніпропетровської області, фотографії спортсменів, а також програма змагань. За підтримки губернатора реалізується проект «Щоденник Паралімпіади – 2012», де будуть розміщуватись ексклюзивні новини про хід змагань та участь спортсменів Дніпропетровщини, інтерв’ю з паралімпійцями і тренерами.
«Дніпропетровщина пишається своїми спортсменами, які представлятимуть наш регіон та Україну на XIV літніх Паралімпійських іграх у Лондоні. Це люди великої сили волі та життєвої снаги. Участь наших паралімпійців у змаганнях світового рівня – це вже перемога. Підтримка земляків – важливий стимул для спортсменів у досягненні високих результатів. Вся Дніпропетровщина вболіватиме за своїх чемпіонів. Бажаю нашим паралімпійцям достойно виступити на змаганнях у Лондоні та здобути багато перемог», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
У проекті «Щоденник Паралімпіади – 2012», що реалізується за підтримки губернатора Олександра Вілкула, всі бажаючі зможуть переглянути ексклюзивні новини про хід змагань та участь спортсменів Дніпропетровщини, інтерв’ю з паралімпійцями і тренерами. Новини безпосередньо з Лондона передає спеціальний кореспондент Сергій Аллахвердян.
Як повідомлялось раніше, 32 спортсмени представлятимуть Дніпропетровщину на ХІV літніх Паралімпійських іграх у Лондоні. За дорученням губернатора Олександра Вілкула його заступник Марія Пустова 16 серпня 2012 року провела зустріч із паралімпійцями.
Олександр Вілкул сказав, що всі спортсмени Дніпропетровщини, які повернуться з ХІV літніх Паралімпійських ігор з медалями, отримають від обласної влади грошові винагороди.

У Павлограді рівень захворюваності на туберкульоз знизився на 13%
У Павлограді у рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» відбувся круглий стіл «Туберкульоз виліковний», у якому взяли участь представники влади, благодійних організацій, ЗМІ, лікарі-фтизіатри та громадські активісти. Під час зустрічі учасники круглого столу розглянули особливості функціонування фтизіатричної служби у Павлограді, а також визначили напрямки подальшої роботи щодо вчасного виявлення та якісного лікування туберкульозу.
За перше півріччя 2012 року завдяки системним заходам з підвищення роботи фтизіатричної служби рівень захворюваності на туберкульоз у м.Павлоград знизився на 13% (у порівнянні з відповідним періодом у 2011 році).
«При підтримці обласної влади у Павлограді системно реалізуються заходи з підвищення роботи фтизіатричної служби міста. Закуповується нове сучасне медичне обладнання, а в 2012 році на 20% збільшено фінансування цієї галузі. Завдяки цьому, пацієнти Павлоградського протитуберкульозного диспансеру у повній мірі забезпечені необхідними медикаментами та якісною діагностикою», — сказала головний лікар Павлоградського протитуберкульозного диспансеру Юлія Загута.
У рамках регіональної програми протидії поширенню інфекційних соціально небезпечних хвороб, з метою своєчасного виявлення та лікування туберкульозу, медичні заклади Павлограда оснащуються новим обладнанням та технікою. Так, протягом 2010-2012 років сучасні флюорографічні апарати були придбані для Павлоградського міського протитуберкульозного диспансеру, міської лікарні №1 та №4.
Крім того, у лютому 2012 року за підтримки губернатора Олександра Вілкула Павлоградська міська лікарня №4 отримала апарат комп’ютерної томографії, що відповідає усім вимогам оптимальної якості зображення, безпеки, простоти використання, ефективності та підвищення пропускної здатності. Завдяки цьому вдалося суттєво скоротити час встановлення правильного діагнозу та зменшити час лікування як мешканцям Павлограду, так і прилеглих територій.
Лікарі наголошують, що туберкульоз – це виліковна хвороба, тому для його профілактики необхідно щороку проходити флюорографічні обстеження. Своєчасне виявлення та безперервний курс лікування – це запорука швидкого одужання.
«У Павлограді велика увага з боку медичних працівників первинної ланки приділяється профілактиці туберкульозу – вакцинації дитячого населення та проходженню флюорографічних обстежень усіх мешканців міста. Наразі 87,8% осіб вже пройшли відповідну діагностику», — сказала головний лікар Павлоградського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова.
Окрім цього, з метою поширення інформації серед населення міста щодо особливостей захворюваності на туберкульоз, медичні працівники Павлоградського центру первинної медико-санітарної допомоги організовують круглі столи, висвітлюють це питання у засобах масової інформації, проводять лекції у загальноосвітніх закладах міста.
У Павлограді для ефективного запобігання туберкульозу в місті налагоджена співпраця медичних закладів із громадськими організаціями та благодійними фондами. Так, у 2012 році товариство Червоного Хреста видало харчові та гігієнічні набори на загальну суму більш ніж 3 тис грн.
Соціальну, психологічну, медичну та юридичну допомогу хворим на туберкульоз надає громадська організація «Імпульс». Крім того, за словами спеціаліста цієї організації Ірини Муленко протягом 2012-2013 років заплановано провести більш ніж 100 обстежень складними методами (за допомогою магнітно-резонансного та комп’ютерного томографів, біопсії та рентгену).
Подібні круглі столи проводяться й в інших містах Дніпропетровської області. Наразі такі заходи вже відбулися у Дніпропетровську, Нікополі, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Марганці та Новомосковську. Головною метою проведення таких зустрічей є об’єднання активних сил по боротьбі з туберкульозом для подальшого подолання цієї хвороби.
«Ми плануємо подальше залучення молоді до участі у програмі «Зупинимо туберкульоз в Україні». У вересні при співпраці з Дніпропетровською обласною молодіжною радою відбудеться круглий стіл із представниками студентського самоврядування під час якого буде об’явлений конкурс на кращу друковану та електронну соціальну рекламу. Окрім цього, за підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» буде проведений конкурс на кращий аматорський фільм та фотоконкурс, присвячений боротьбі з хворобою. Туберкульоз — це виліковна хвороба, тому ми намагаємося донести якомога більше інформації про це захворювання і особливості його поширення» — сказала координатор програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» у Дніпропетровській області Єлизавета Воротилова.
Учасники круглого столу домовились про подальшу співпрацю з метою подолання розповсюдження туберкульозу.

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Оголошення про наявність вакантних посад
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.09.2022 року № 966 « Про створення та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту м. Павлограда»
  • До уваги землевласників та землекористувачів!
  • Про здійснення організаційних заходів щодо реєстрації права комунальної власності
  • Про затвердження обґрунтування підстави здійснення закупівлі
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 25.10.2023р. № 1649 «Про створення координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Павлоградському міськвиконкомі»
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Звіт про виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік
  • Про стан роботи щодо профілактики злочинності у м. Павлограді
  • Про погодження на видалення дерев
  • Про погодження на видалення дерев
  • Виконком від 10.01.2025 р
  • Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю
  • Про затвердження Положення про організацію роботи дрібнороздрібної торгівлі та об’єктів сфери розваг на території Павлоградської міської територіальної громади
  • Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акту