Дмитро Колєсніков закликав індійських підприємців відкривати виробництва на Дніпропетровщині
Дніпропетровська область та індійський штат Карнатака зробили перші кроки до встановлення тісних партнерських стосунків у сфері виробництва, торгівлі та інвестицій. Пріоритетними напрямками співробітництва стануть інформаційні технології, аерокосмічна промисловість, машинобудування, сільське господарство, наука та освіта. Такими є результати візиту делегації Дніпропетровської області на чолі з губернатором Дмитром Колєсніковим до столиці штату – міста Бангалор.
У ході дводенного візиту в присутності Дмитра Колєснікова президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко та президент Бангалорської палати промисловості та комерції (БППК) пан Харіш (H.V. Harish) підписали меморандум про взаєморозуміння, який став першим в історії меморандумом, підписаним між індійськими та українськими торгово-промисловими палатами.
Представляючи діловим колам штату Карнатака економічний та інвестиційний потенціал Дніпропетровщини, губернатор закликав індійських промисловців та підприємців інвестувати в економіку регіону, відкривати на Дніпропетровщині нові виробництва. «Пріоритетними напрямками співробітництва повинні стати інформаційні технології, аерокосмічна промисловість, машинобудування, сільське господарство, наука та освіта», — наголосив керівник Дніпропетровщини, звертаючись до індійських підприємців.
За словами старшого віце-президента Бангалорської палати пана Чандрамулі (Chandramouli), найближчим часом відбудеться візит до Дніпропетровщини спільної делегації БППК та Індійського товариства аерокосмічних технологій та індустрії для встановлення більш тісних зв’язків між промисловцями та підприємцями обох регіонів.
У ході візиту Дмитро Колєсніков відвідав також офіс компанії Infosys у м.Місур.
Дмитро Колєсніков передав губернатору індійського штату Карнатака проект Угоди про співробітництво між регіонами
В ході візиту до Бангалору голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков провів зустріч з губернатором штату Карнатака Хансраджем Бхарваджем. Під час зустрічі губернатор Дніпропетровщини передав індійському колезі проект Угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між двома регіонами та запросив пана Бхарваджа відвідати Дніпропетровщину для підписання цієї Угоди.
«Дніпропетровщина та Карнатака є успішними в одних і тих самих сферах. Обидва регіони мають родовища залізних та марганцевих руд, розвинуту металургію, машинобудівництво, хімічну промисловість. Обидва регіони є провідними аерокосмічними центрами своїх країн. Все це створює добру платформу для довгої, плідної співпраці між нашими регіонами. Багато чого нас поєднує, багато в чому ми можемо доповнювати один одного. Ми прагнемо до встановлення тісних зв’язків, які будуть працювати на підсилення і Дніпропетровської області, і штату Карнатака», — підкреслив Дмитро Колєсніков, звертаючись до п.Бхарваджа.
Проект Угоди, який був переданий індійській стороні, передбачає розширення взаємовигідного торгово-економічного співробітництва між Дніпропетровщиною та Карнатакою, забезпечення умов для спільної підприємницької діяльності, сприяння підприємствам та компаніям з Індії та України у встановленні ділових відносин, створенні спільних підприємств, просуванні товарів та послуг, вироблених у наших регіонах. Проект також передбачає підтримку науково-технічної кооперації між підприємствами Дніпропетровщини і Карнатаки, співробітництво та розширення контактів у сфері освіти – зокрема, встановлення прямих зв’язків між освітніми установами, обмін педагогічним досвідом та новими розробками науково-технічної методичної літератури, проведення робочих зустрічей керівників і представників освітніх установ, взаємодії у сфері підготовки наукових кадрів.
Керівник Дніпропетровщини нагадав про те, що сьогоднішній прогрес у відносинах між регіонами став можливим завдяки політиці Президента України. «Візит нашого Президента Віктора Федоровича Януковича у грудні 2012 року сприяв відновленню динаміки українсько-індійського діалогу та виведенню двосторонніх відносин на якісно новий рівень. Він заклав підґрунтя для розширення співробітництва між Дніпропетровщиною та Карнатакою», — наголосив Дмитро Колєсніков, нагадавши, що під час державного візиту до Індії у грудні минулого року Президент України відвідав у тому числі Бангалор та провів зустріч із губернатором Карнатаки Хансраджем Бхараваджем.
Дмитро Колєсніков провів зустріч з керівництвом Infosys, яка входить до ТОП-20 інноваційних компаній світу
Під час візиту до Індії делегація Дніпропетровщини на чолі з головою облдержадміністрації відвідала штаб-квартиру компанії Infosys у Бангалорі, штат Карнатака. Губернатор Дмитро Колєсніков ознайомився із роботою компанії та провів зустріч з одним з засновників – Крісом Гопалакришнаном. За традицією, яка існує в компанії, Дмитро Колєсніков, як почесний гість, посадив декоративне дерево у VIP-саду штаб-квартири. Раніше до традиції висадки декоративних дерев у цьому саду долучалися губернатори штатів та провідні державні діячі Мексики, США, Великої Британії та інших країн світу.
Infosys – індійська мультинаціональна компанія, що займається розробкою складного програмного забезпечення для електронної комерції та телекомунікаційних компаній, для банків та фінансових установ, а також наданням консалтингових послуг та послуг з аутсорсингу.
Компанія була заснована в 1981 році сімома інженерами програмного забезпечення зі стартовим капіталом у 250 доларів США. У 2012 році «Infosys» перетворився на мультинаціональну корпорацію з річним обігом в 6,83 млрд. доларів США.
«Наше завдання – зробити Дніпропетровщину регіоном нових технологій, впроваджувати інновації у промислову та фінансову сферу регіону. Саме тому для нас дуже важливе співробітництво з провідними компаніями високотехнологічного сектору, — зазначив Дмитро Колєсніков. – Infosys – один з найвідоміших у світі розробників програмного забезпечення. Вона займає 19 сходинку у рейтингу інноваційних компаній світу за версією журналу Форбс. Налагодження тісних контактів з цією компанією відкриє нові можливості для розвитку індустрії високих технологій в регіоні та для підвищення рівня кваліфікації молоді, що працює або прагне працювати в інформаційній сфері».
«Інфосіс Лтд.» забезпечує власну глобальну присутність через мережу представництв у 29 країнах світу та дослідницьких центрів в Індії, США, Китаї, Австралії, Великобританії, Канаді, Японії та багатьох інших країнах. Штат «Інфосіс Лтд.» налічує більш ніж 153 700 співробітників 95 національностей.
До «Глобального Альянсу», створеного «Інфосіс Лтд.» для вирішення технологічних завдань у різних регіонах світу, входять такі відомі компанії, як: Mcrosoft та Oracle. До альянсу афілійовані також 13 компаній-партнерів, які відповідають за технічну та технологічну підтримку та навчання персоналу («Hewlett-Packard», «IBM», «Siemens», «Xerox» та інші) та 14 компаній, що відповідають за розробку програмного продукту.