Март 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

НОВИНИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ

Декабрь 19th, 2011 Новини Вывести на печать

Олександр Вілкул: «Дніпропетровщина прийматиме Чемпіонат Європи з баскетболу 2015 року «ЄВРОБАСКЕТ-2015»!»

18 грудня 2011 року в Мюнхені Україну офіційно визначено країною, яка прийматиме «ЄВРОБАСКЕТ-2015». Завдяки ініціативі губернатора Олександра Вілкула Дніпропетровськ увійшов до складу українських міст, в яких пройде Чемпіонат Європи.

Нагадаємо, що 23 листопада цього року у Дніпропетровську губернатор Олександр Вілкул провів зустріч з представниками Комісії Європейської федерації баскетболу. Олександр Вілкул презентував розвиток спортивної інфраструктури Дніпропетровщини в рамках заявки України на проведення Чемпіонату Європи з баскетболу в 2015 році.
«Дніпропетровщина готова приймати матчі Чемпіонату «ЄВРОБАСКЕТ-2015». В області активно розвивається транспортна інфраструктура, спортивна інфраструктура, готельний, ресторанний і туристичний бізнес. Регіон має потужну спортивну базу. Чимало об’єктів можуть стати тренувальними базами для проведення матчів «ЄВРОБАСКЕТ-2015». Ми робимо все, щоб «ЄВРОБАСКЕТ-2015» у Дніпропетровську пройшов на високому європейському рівні», — сказав Олександра Вілкул.
Губернатор доручив створити Робочу группу з питань організацій та проведення Чемпіонату. “За ці три з половиною роки ми маємо вивчити кращій міжнародний досвід проведення таких заходів і створити на Дніпропетровщині справжнє свято баскетболу!”, — сказав він.
Для популярізації баскетбола в регіоні наступного року заплановано запросити в Дніпропетровськ низку баскетбольних зірок світового рівня. “Я не виключаю, що в збірній України на “Євробаскеті-2015” та інших змаганнях виступатиме талановита молодь, якою багата Дніпропетровщина. Тож безпосереднє спілкування, участь в майстер-класах, які проводитимуть справжні зірки, стане важлимим елементом їх професійного росту. Завдання влади — забезпечити наші таланти необхідними умовами для розвитку”, — сказав губернатор.
Як повідомлялося раніше, координатор Міжнародної федерації баскетболу Європи (FIBA Europe) Валтс Мілтовічс подякував Олександру Вілкулу за детальну інформацію та відзначив високі темпи розвитку Дніпропетровської області за останні 2 роки. Він зазначив, що міжнародне баскетбольне співтовариство вже готове проводити на Дніпропетровщині міжнародні змагання з баскетболу під егідою FIBA.

Довідка:

Баскетболом в області займається 5 466 чоловік під керівництвом 157 тренерів. Працює відповідна інфраструктура: 15 відділень у дитячо-юнацьких спортивних школах, спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву №5 ім. заслуженого тренера України М.І.Говорунова, відділення в обласному вищому училищу фізичної культури та спорту та обласній школі вищої спортивної майстерності.
На засіданні президії Федерації баскетболу України було визначено шість українських міст, які можуть приймати Євробаскет-2015 – Дніпропетровськ, Київ, Львів, Донецьк, Харків та Одеса.

Емомалі Рахмон та Олександр Вілкул обговорили можливості співпраці Таджикистану та Дніпропетровщини в сільському господарстві та харчовій промисловості

Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул презентував Президенту Республіки Таджикистан Емомалі Рахмону стан та перспективи розвитку сільськогосподарської галузі та виробництва харчової продукції на Дніпропетровщині.
«Наше завдання – забезпечити розвиток агропромислового комплексу таким чином, щоб перейти від сировинної моделі сільського господарства до виробництва високоякісних продуктів харчування. Це дозволить забезпечити експорт, зокрема і в Таджикистан, продуктів харчування, які будуть відповідати найвищим світовим стандартам», – сказав губернатор Дніпропетровщини.
Олександр Вілкул також додав, що у рамках розвитку кластеру сільського господарства в області збільшуються потужності овочесховищ регіону. На Дніпропетровщині вже діє 57 сховищ місткістю більше 161 тис тонн, у тому числі ємність овочесховищ з холодильним обладнанням – понад 103 тис тонн. Триває будівництво 15 сучасних сховищ, загальний тоннаж яких складе 45 тис тонн.
У Дніпропетровській області активно розвивається сільський кооперативний рух. На сьогодні в області діють 28 сільгоспкооперативів в 13 районах (10 молочних, 9 зернових, 5 тваринницьких, 5 зі збору врожаю й обробки землі, 2 плодово-овочевих).
У рамках підтримки молочного тваринництва для двох молочних кооперативів Покровського району (с. Олександрівка та с. Андріївка) придбані сучасні молоковози ТАТА LPT-613. Безкоштовно передано в користування 30 племінних нетелів до кооперативу села Олександрівка Покровського району. Також реалізується проект з будівництва молочної ферми в Покровському районі вартістю майже 2 млн доларів США. «Ці проекти ми реалізуємо спільно з провідними міжнародними донорськими організаціями методом співфінансування. Це – європейський підхід і практика», – сказав губернатор.
В агроуніверситеті ведеться робота з підготовки висококваліфікованих кадрів. Провідні агропромислові компанії регіону надали для навчання студентів цього вишу найсучаснішу сільськогосподарську техніку.
«Влада відроджує систему зрошування для розвитку овочівництва. У регіоні запроваджене раціональне й науково обґрунтоване використання земель», – наголосив Олександр Вілкул та додав: «Як результат, за підсумками 10 місяців зростання валової продукції в сільському господарстві області перевищило 14%, м’яса – на 10,3%, яєць – на 11,8%, молока – на 1,5%. У цьому році в області зібрано рекордний урожай – понад 3,6 млн тонн зернових».
Президент Таджикистану Емомалі Рахмон відвідав корпорацію «Агро-Союз» у Синельниківському районі. Йому була представлена робота молочнотоварного комплексу. Тут утримуються 2 тис корів голштинської породи. Щоденно підприємство продає до 54 тонн молока, а це 9500 тис літрів молока на рік. Показники якості молока відповідають американським стандартам «Класу А», які у світі наразі є найвищими. Молоко використовується для виробництва продуктів дитячого та дієтичного харчування.
Також Емомалі Рахмон оглянув сучасну сільськогосподарську техніку, яку виробляє корпорація.
Генеральний директор корпорації «Агро-Союз» Сергій Прокаєв розповів гостям про історію створення та розвитку підприємства, презентував основні напрями діяльності та продукцію.
Після ознайомлення з роботою Дніпропетровщини у сільськогосподарській галузі Емомалі Рахмон дав доручення профільному міністерству організувати обмін досвідом та навчання аграріїв Таджикистану на Дніпропетровщині.

Президент Республіки Таджикистан Емомалі Рахмон отримав диплом Почесного доктора Національного гірничого університету

Президент Республіки Таджикистан Емомалі Рахмон отримав диплом Почесного доктора Національного гірничого університету. Про це стало відомо під час зустрічі Президента Республіки Таджикистан та голови облдержадміністрації Олександра Вілкула з професорсько-викладацьким складом, студентами вищих навчальних закладів та представниками таджицької діаспори. На згадку про Національний гірничий університет його ректор Геннадій Півняк вручив Президенту Таджикистану золоту медаль ім. академіка Олександра Терпигорева.
Звертаючись до Емомалі Рахмона, Олександр Вілкул зазначив: «Дніпропетровщина є одним із провідних наукових та освітніх центрів Східної Європи. І виші Дніпропетровщини відкриті для студентів Республіки Таджикистан. Наразі у нас навчаються 37 таджицьких студентів. І ми готові до поглиблення співпраці.
Олександр Вілкул також додав, що підприємства Дніпропетровщини відкриті для співпраці з підприємствами Республіки Таджикистан, зокрема, у проектах в енергетичній галузі – гідроенергетиці, вуглевидобутку, переробці сільгосппродукції, модернізації залізничного рухомого складу, електрифікації муніципального транспорту в Душанбе. «Ми готові обговорити всі взаємовигідні пропозиції про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво і розраховуємо на розвиток відносин Дніпропетровщини і Республіки Таджикистан», – сказав Олександр Вілкул.
Довідка:
На Дніпропетровщині навчаються 37 таджицьких студентів: з них 7 – у Національному гірничому університеті, 11 – в Українському державному хіміко-технологічному університеті, 8 – у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури, 5 – у Дніпродзержинському державному технічному університеті, 6 – у Криворізькому національному університеті
Олександра Терпигорев – вчений у галузі гірничої справи, професор кафедри гірничого мистецтва Катеринославського вищого гірничого училища й Катеринославського гірничого інституту. Основні праці – з проблем підземної розробки родовищ корисних копалин, механізації та автоматизації гірничих робіт, конструювання гірничих машин і механізмів, раціоналізації праці в гірничій промисловості, гідромеханізації та підземної газифікації, розвитку гірничої науки, організації гірничотехнічної освіти. Першим розробив і ввів у гірських інститутах курс механізації гірничих робіт. Уперше організував кафедру гірських машин.

Емомалі Рахмон та Олександр Вілкул відвідали Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І.Яворницького

Директор музею Надія Капустіна представила почесним гостям культурну спадщину Дніпропетровської області. Зокрема, губернатор Олександр Вілкул та Президент Таджикистану ознайомилися з експозиціями «Наш край у давнину», «Край у ХIV-ХVIII ст. Історія Запорізького козацтва», «Історія Катеринославської губернії наприкінці ХVІІІ – першій половині ХІХ ст.», «Катеринославська губернія в 1861-1916 рр. Промисловий розвиток краю», «Катеринославщина у роки революційних перегонів», «Дніпропетровщина 1920 – 40 рр.».
У залі «Наш край у роки Великої Вітчизняної війни» була представлена різноманітна зброя, фотографії, нагороди та документи. Гості звернули особливу увагу на музейні експонати, пов’язані з Героєм Радянського Союзу Тохтосином Мурзаєвим – таджиком, який брав участь у боях на Бородаєвському плацдармі під час визволення Дніпропетровщини.
Після екскурсії Емомалі Рахмон зробив пам’ятний запис у книзі почесних гостей музею. А голова облдержадміністрації Олександр Вілкул вручив почесному гостеві регіону копію Скіфської пекторалі.

трансляції з web камер
Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

IMG-579ee0f7d020725054c462dfb523095f-V

Останні надходження

 • Інформація щодо епідситуації в місті 31.03.2020 року
 • Виконком 27.03.2020р.
 • Виконком 25.03.2020р.
 • Коронавірус в Україні на 30.03.2020 року
 • Про стан захворюваності населення м. Павлограда на туберкульоз
 • Представниками правоохоронних органів проводяться щоденні перевірки
 • Облаштування тимчасових пунктів прийому та розподіл хворих на коронавірусну хворобу COVID-19
 • Підстанція екстренної медичної допомоги отримала тести
 • ПОВІДОМЛЕННЯ
 • Заходи для утилізації засобів індивідуального захисту
 • Створено медичні мобільні бригади
 • Командна робота: з Одеси до Павлограду вдалося повернутися двом сім’ям з дітками з інвалідністю
 • Про проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у місті Павлоград
 • Інформація щодо епідситуації в місті 30.03.2020р.
 • Інформація щодо епідситуації в місті 29.03.2020р.