Інформація про стан потерпілих
За даними головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації станом на 9:00 18 травня на стаціонарному лікуванні перебувають 3 потерпілих внаслідок вибухів 27 квітня. 2 потерпілих знаходяться в обласній лікарні ім. Мечникова, 1 — в міській лікарні №6 (м. Дніпропетровськ).
Стан потерпілих: 1 – стан середньої тяжкості, 2 – задовільний стан.
За завданням губернатора Олександра Вілкула всі постраждалі у повній мірі забезпечені необхідною медичною допомогою та вже отримали грошові виплати на свої рахунки.
ПРЕС-РЕЛІЗ Дніпропетровськ, 18 травня 2012 року
Олександр Вілкул: «На Дніпропетровщині влітку 2012 рокупланується оздоровити 80% школярів Дніпропетровської області. Це майже на 7% більше ніж у 2011 році»
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів розширену нараду, присвячену аналізу готовності позаміських закладів оздоровлення та відпочинку до літньої оздоровчої кампанії-2012 дітей Дніпропетровщини.
У нараді взяли участь голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль, в.о. головного санітарного лікаря Дніпропетровської області Андрій Кондратьєв, полковник служби цивільного захисту, начальник головного управління Держтехногенбезпеки у Дніпропетровській області В’ячеслав Киба, а також міські голови та голови райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, власники та керівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
«Одним із найактуальніших завдань, яке зараз стоїть перед керівництвом області, міст та районів, – це забезпечення якісного літнього оздоровлення дітей Дніпропетровської області. Цього року в регіоні повинні бути оздоровленими не менше 80% дітей шкільного віку Дніпропетровської області. Це майже на 7% більше ніж у 2011 році. При цьому всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають бути оздоровленими. Таке завдання я ставлю перед керівниками міст та районів області. Окрему увагу при організації оздоровлення слід приділити створенню якісних умов відпочинку дітей: матеріально-технічній підготовці оздоровчих закладів, якості харчування, рівню педагогічного, медичного супроводу та безпеки, включаючи пожежну», — сказав губернатор Олександр Вілкул.
У рамках оздоровчої кампанії-2012 за завданням Олександра Вілкула буде оздоровлено близько 80% від загальної кількості школярів області, у тому числі всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Всього на Дніпропетровщині буде оздоровлено понад 240 тис дітей. В тому числі будуть забезпеченні оздоровленням та відпочинком понад 85 тис 946 дітей пільгових категорій:
· діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
· діти-інваліди;
· діти з багатодітних та малозабезпечених сімей;
· діти, батьки яких постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи
· діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві чи під час виконання службових обов’язків;
· діти, які перебувають на диспансерному обліку;
· обдаровані та талановиті діти;
· діти працівників соціальної сфери села.
Для оздоровлення дітей пільгових категорій області цього року виділено фінансування у розмірі 51 мільйон грн.
«На Дніпропетровщині за ініціативи Олександра Вілкула впроваджується сучасна практика «шефства» підприємств над дітьми, які потребують соціальної підтримки за конкретними підприємствами. Така практика вже існує на підприємствах Кривого Рогу, Дніпродзержинська та Магдалинівського й Покровського районів. Завдяки цьому минулого року понад 100 дітей було безкоштовно оздоровлено за кошти бізнесу. В регіоні створюється потужна система співпраці влади та бізнесу, за рахунок якої збільшується кількість оздоровлених дітей з пільгових категорій», — доповіла губернатору начальник управління у справах сім’ї та молоді Лілія Ковальова.
Також вона зазначила, що управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації проведено роботу щодо залучення коштів обласного благодійного Фонду підтримки соціально незахищених дітей. Так, минулого року та у цьому році 17 дітей хворих на цукровий діабет протягом 21 дня отримували санаторно-курортні послуги в оздоровчому таборі «Лісова пісня» на узбережжі Азовського моря.
Олександр Вілкул акцентував увагу керівників на тому, що чисельність оздоровлених дітей треба збільшувати не за рахунок таборів з денним перебуванням, що створюються на базі навчальних закладів, а за рахунок позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
У червні 2012 року для дітей, які потребують соціальної підтримки держави, в селі Орлівщина Новомосковського району почне працювати Обласний санаторно-оздоровчий центр на базі колишнього табору імені Олександра Матросова. Центр будується під керівництвом Олександра Вілкула відповідно до завдання, поставленого Президентом України Віктором Януковичем щодо створення належних умов оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги суспільства. Він буде працювати цілий рік. І щороку приймати близько 3 тисяч дітей (у віці від 7-ми до 16-ти років). В Центрі діти зможуть проходити курс оздоровлення і реабілітації без відриву від навчального процесу, оскільки в центрі буде відкрита школа. Також у ньому створюється сучасний медичний комплекс, оснащений спеціальним устаткуванням.У Центрі працюватимуть висококваліфіковані соціальні працівники, медичний персонал, вихователі, психологи, педагоги та інші фахівці.
Цього року в області будуть працювати 25 заміських літніх таборів (у 2011 році працювало 24). На сьогодні вже 4 заклади отримали акти готовності. Це дитячий табір «Оріль» (Царичанський район), районний позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Лілія» (Межівський район), дитячий заклад «Орлятко» (П’ятихатський район) та дитячий оздоровчий табір «Зміна» (Апостолівський район). Вони будуть відкриті вже 01 червня 2012 року.
З питання пожежної безпеки виступив на нараді полковник служби цивільного захисту, начальник головного управління Держтехногенбезпеки у Дніпропетровській області В’ячеслав Киба. Він зазначив, що підготовка літніх таборів до початку сезону жорстко контролюється. Ретельно проводиться моніторинг стану всіх закладів оздоровлення. Протягом квітня-травня цього року було здійснено серію перевірок, у результаті яких дано низку рекомендацій щодо покращення стану протипожежної безпеки. Виявлені порушення наразі усуваються.
«Мінімум за 10 днів до відкриття всі дитячі табори повинні отримати паспорти готовності з підписами всіх відповідальних осіб: представниками СЕС, Держтехногенбезпеки та керівником території», — таке завдання поставив Олександр Вілкул керівникам міст і районів області, а також власникам та керівникам дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
Довідково:
У 2012 році в області заплановано функціонування 1045 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (у 2011 році – 1004), з них 25 позаміських, 1012 з денним перебуванням, 1 праці та відпочинку, 7 наметових.
ПРЕС-РЕЛІЗ 18 травня 2012 року м.Дніпропетровськ
За підтримки Олександра Вілкула на Дніпропетровщині пройшов 10-й обласний фестиваль сімейної творчості «Душі криниця»
Гала-концерт фестивалю та виставка «Сімейні скарби Дніпропетровщини» пройшли з нагоди Міжнародного Дня сім’ї, який відзначається 15 травня, у культурно-спортивному комплексі «Шинник» у Дніпропетровську. Загалом у відбіркових турах, які пройшли по всіх містах і районах області цьогоріч взяло участь понад 400 сімей. Від імені губернатора Олександра Вілкула переможцям фестивалю та видатним жінкам області вручив нагороди та відзнаки заступник голови облдержадміністрації Іван Ступак.
«Відродження національних традицій та культури відбувається насамперед через сім’ю. Обласний фестиваль «Душі криниці», який проходить за підтримки губернатора Олександра Вілкула, – це пропагування сімейних цінностей, на яких споконвіку виховувались українці», — наголосив Іван Ступак. За його словами, саме завдяки таким фестивалям і виставкам на Дніпропетровщині шанують і розвивають національне мистецтво і народні промисли. Від імені губернатора Олександра Вілкула він подякував учасникам фестивалю за любов до рідної культури та побажав подальших творчих успіхів.
Цьогоріч переможцями – учасниками гала-концерту фестивалю стали 14 сімей з міст Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Тернівка, Синельникове, а також Дніпропетровського і Синельниківського районів. Вони представили вокальні та танцювальні композиції.
Переможцями з народних промислів стали 19 родин з міст Вільногірськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Жовті Води, Марганець, Першотравенськ, а також з Дніпропетровського, Криворізького та Синельниківського районів. У рамках виставки «Сімейні скарби Дніпропетровщини» вони представили живопис, творчі роботи зі шкіри, вишиванки, саморобні іграшки, доробки з тканини й текстилю, роботи з бісеру, петриківський розпис та інше.
За дорученням губернатора Олександра Вілкула з нагоди Міжнародного Дня сім’ї Іван Ступак вручив відзнаки Дніпропетровської облдержадміністрації «80 років Дніпропетровській області» та почесні грамоти голови облдержадміністрації видатним жінкам Дніпропетровщини. Серед них – матері-героїні, прийомні матері, матері-вихователі дитячих будинків сімейного типу, жінки-підприємці та жінки-керівники.
Уже десять років поспіль фестиваль «Душі криниці» об’єднує талановиті родини Дніпропетровщини та визначає серед них найкращих. У 35-ти містах та районах області проходять відбіркові тури. У них цьогоріч узяло участь понад 400 сімей. Щороку кількість учасників фестивалю зростає. Переможці обласного фестивалю «Душі криниця» гідно представляють регіон у щорічному Всеукраїнському фестивалі «Родинні скарби України», що проходить у Києві.
Мета фестивалю – спілкування творчих сімей з різних куточків Дніпропетровщини та взаємозбагачення культурних традицій районів і міст області. Традиція проведення сімейних фестивалів досить поширена на Дніпропетровщині. Так, у Кривому Розі міжнародний фестиваль сімейної творчості «Родинне коло» став уже міжнародним. Щороку криворізькі родини гостинно зустрічають сім’ї з російського міста-побратима Нижній Тагіл.