Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Павлоградський історико-краєзнавчий музей запрошує всіх відвідати персональну виставку картин межівської художниці Тетяни Петрівни Великої

Июнь 26th, 2012 Відділ культуриНовини Вывести на печать

Художні твори Т. П. Великої – у стилі сюрреалізму: фантастичні сюжети, незвичайні ракурси, багата напівтонами палітра.
Загалом, звернення до фантастичних образів, навіяних чутливою душею, може й екстрасенсорними здібностями (виняткова здатність сприйняття, проникнення в таємниці подій), явище не нове. Згадаймо давньогрецькі міфи, фантазії древніх спостерігачів неба, що вилились у дивні назви і зображення сузір’їв. І, якщо, скажімо, художники Шишкін, Левітан, Айвазовський, письменник Пришвін прагнули передати кожну деталь навколишнього світу, то, картина «Герніка» Пікассо створена зовсім на іншій основі, яку важко назвати реалістичною. А Гоголь у повісті «Вій» хіба не використав свої видіння?
Очевидно, надчутливість душі допомогла Єсеніну знайти образ рожевого коня, на якому поет мчав у гучний ранковий простір.

Щодо картини Т. П. Великої. Мабуть, ніхто з присутніх, оглядаючи твори художниці, не міг сказати: «Подібне мною вже бачене». Зате багато хто міг би запевнити: «Відчуття, навіяні її картинами, навідувались і до мене». Справді, вони сповнені особливого роду філософії буття, в його історичній масштабності, починаючи з древніх народних обрядів і закінчуючи сьогоднішніми уявленнями про щастя, місце людини у світі, стосунки жінки і чоловіка, релігійне світобачення, устремління до ідеалу.
Та кого ж з нас не хвилювали нечіткі уявлення про щастя, ідеал?
От тільки не кожен насмілиться, не кожному вистачить хисту передати відчуття в мистецькому чи літературному творі. Далі, коли я спробую зробити короткий огляд картин Т. П. Великої, ми побачимо, що їх енергетика – справді є мовою душі художниці.


Тетяна Петрівна народилась у 1964 р. в Петропавлівському районі,до якого входила на той час,Межівщина. Дитинство минуло у вже не існуючому селі Липчине, юність – у Веселому. Навчалася після закінчення школи у Дніпропетровському політехнікумі, потім-Московському інституті текстильної та легкої промисловості (Інженер конструктор –технолог виробів із шкіри).Деякий час працювала в Росії(в Стерлітамаці та Сургуті). Повернулась в Україну, де здобула ще одну вищу освіту, — закінчила Запорізький державний університет (історик, викладач історії та суспільствознавства). Нині працює в Межівському аграрному ліцеї-інтернаті вчителем історії. Має першу кваліфікаційну категорію, нагороджена грамотою Головного управління освіти і науки в Дніпропетровській області за результати роботи з обдарованою молоддю. Займається з учнями дослідницькою роботою.
У картинах Тетяни Петрівни глядач знаходить незвичайний світ образів, створених лініями, їх переплетіннями, оригінальною кольоровою гамою. Не рідко в них відсвічується щось невловиме, бо хто ж може побачити світ саме таким, як бачить його художниця. Зате картини викликають яскраві асоціації, кличуть до пізнання світу. І вже глядач шукає відповіді на головні питання життя: «Хто ми? Звідки?».


Перед глядачами картини «Синій птах», «Підсніжники», «Дощ». Наш зір і свідомість привчені до реального – все має початок і кінець; робота, сім`я, відпочинок; радощі й сум – не відразу сприймають побачене. Та це триває якісь секунди. Потім ловиш себе на думці: як ми ще мало знаємо? Картини, згідно до настрою, котрий за задумом художниці мають вражати, супроводжуються найбільш значимими рядками з відомих пісень (Окуджава, Градський, Висоцький та ін.)
А ось чисто українське, неповторне і щемне – картина «Соняшниковий дух». Поглянеш на нього і відтає душа, забуваються проблеми. Справді, соняшник зображено оптимістичним створінням у людській подобі, у веселих фарбах.


Ряд картин – на релігійні сюжети. Не можна не запам’ятати неземної краси обличчя Матері Божої, сум’яття в обрисі Ісуса Христа, очевидно, через гріховність людського роду.
І далі: «Перехрестя», «Білий сніг», «Едем», «Анатомія душі»…
Приємно, що художниця повна сил, бажання творити. Значить, шанувальники мистецтва можуть сподіватися на поповнення світу прекрасних і високих емоцій, у якому глядачам комфортно і цікаво, світу народженого працею і талантом Т. П. Великої.

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Вітання з Днем енергетика
  • Рішення 58сесії VIII скликання
  • У бою за Україну загинув наш земляк Денис ЗУБАНЬ
  • Підведення підсумків співпраці міста з ПРООН та плани на 2025 рік
  • Як запобігти негативного впливу комп’ютера на здоров’я дитини (поради для батьків)
  • Ремонтні роботи по відновленню покрівель будинків тривають
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 11.01.2023 № 4 «Про формування, облік та надання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб»
  • Про внесення змін до фінансового плану КНП «Павлоградська міська лікарня №1» Павлоградської міської ради на 2024 рік
  • Вдячність від захисників
  • Рідні загиблих павлоградців отримали нагороди посмертно
  • Відбулася 58-а позачергова сесія депутатів Павлоградської міської ради
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 11.12.2024 р. №1861/0/3-24 «Про передачу нежитлового приміщення»
  • У бою з ворогом загинув павлоградець Олексій ЛЕБІДЬ
  • У Павлограді триває реалізація проєкту з облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб
  • Про надання ФОП Беленбаші М. дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті