21 січня 2016 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги»ДОР» була проведена прес-конференція на тему «Аналіз захворюваності на ГРВІ та грип. Засоби профілактики».
У заході брали участь зав. амбулаторією №2 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Гришина І.М., координатор з питань материнства та дитинства КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Крайнік О.В., міськрайонний епідеміолог Руденок Л.І., а також представники павлоградських ЗМІ.
Руденок Л.І. повідомила, що спостерігається зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції серед дитячого населення міста, особливо школярів, які приступили до занять після канікул. Але перевищення епідемічного порогу захворюваності не спостерігається.
Фахівець звернулась до керівників дитячих дошкільних закладів, шкіл та керівників підприємств, установ міста незалежно від форми власності виконувати всі заходи протиепідемічного режиму.
Гришина І. М. акцентувала увагу на особливостях клінічних проявів ГРВІ та грипу, засобах профілактики захворювання. Фахівець наголосила на важливості своєчасної вакцинопрофілактики в попередженні простудних захворювань та грипу в передепідемічний період в жовтні та листопаді.
Лікар зупинилась на важливості попередження простудних захворювань та грипу у пацієнтів з групи ризику: хворі з хронічними, серцево-судинними захворюваннями, вагітні, діти до 5 років, люди похилого віку та ін.
Крайнік О.В. інформувала, що вагітні є особливою групою ризику захворювання. Фахівець наголосила на важливості попередження захворювання на ГРВІ та грип серед вагітних, тому що в даному випадку є відповідальність за два життя.
Фахівці порадили, що не дивлячись на те, що імунітет дорослого сильніше, ніж дитячий, повнолітні павлоградці також часто піддаються згубній дії вірусів. Тож в будь-якому віці необхідною запобіжною мірою є профілактичні заходи, які можна виконувати самостійно:
— обмежити відвідування місць громадського користування і місць масового скупчення людей;
— частіше бувати на свіжому повітрі;
— уникати контактів з хворими, а при необхідності такого контакту носити марлеву пов’язку;
— частіше провітрювати житлові приміщення і проводити в них щоденне вологе прибирання;
— дотримуватись здорового способу життя, режиму праці та відпочинку;
— вживати багату на поживні речовини їжу, особливо на вітамін «С»;
— залишатись фізично активними.
Лікарі наголосили, що своєчасне звернення до сімейних лікарів, лікарів-терапевтів та педіатрів може запобігти ускладненням захворювання, а в окремих випадках – навіть врятувати життя.
Павлоградський міський центр здоров’я