З 28 жовтня по 8 листопада 2013 року до Всесвітнього дня боротьби з інсультом проведено декадник «Стоп інсульт».
За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, інсульт або гостре порушення мозкового кровообігу – це раптово розвинені симптоми порушення мозкових функцій, які можуть привести до смерті людини. За даними ВООЗ, смертність від інсультів становить 12-15% загального показника, тобто займає друге-третє місце після захворювання серця та злоякісних новоутворень різної локалізації. Інсульт посідає третє місце серед причин смертності і перше у структурі стійкої втрати працездатності.
Розповсюдженість цереброваскулярних захворювань в Україні постійно збільшується, за останні 15 років цей показник виріс майже в 4 рази. В Україні щорічно реєструється – близько 130 тис. випадків інсультів. Рівень смертності від інсульту в Україні у 2,5 рази перевищує відповідні показники західноєвропейських країн
Найчастішою причиною виникнення мозкових інсультів є артеріальна гіпертензія і атеросклероз та їх поєднання.
З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з інсультом та з метою ранньої діагностики гіпертонічної хвороби та ішемічної хвороби серця з 28 жовтня по 8 листопада 2013 року у Павлограді проведена акція по вимірюванню артеріального тиску. В місцях масового перебування людей для їх зручності створені тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску на Соборній площі міста, на ринках «Центральний», «Юлана», «Новий» та по вул.Ленінградській, в торговельних центрах «АТБ», «Капі» в різних мікрорайонах міста.
Під час декадника 5270 мешканців міста мали можливість виміряти артеріальний тиск та отримати консультативну допомогу у медичних працівників ЛПЗ міста. У 40 відсотків пацієнтів було виявлено підвищений артеріальний тиск. Медичні працівники тимчасових пунктів вимірювання артеріального тиску рекомендували цим пацієнтам звернутись до сімейних лікарів та терапевтів за місцем проживання для більш детального обстеження.
Лікарі та медичні сестри ще раз нагадали , що артеріальну гіпертензію необхідно лікувати постійно. Для підвищення економічної доступності лікарських засобів діє державна програма часткового відшкодування вартості гіпотензивних ліків. Доповнено перелік гіпотензивних препаратів комбінованої дії, що дозволяє лікарю індивідуально підібрати для кожного пацієнта найоптимальніший набір медикаментів. Лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби за зниженими цінами відпускаються в аптеках тільки за рецептами лікаря , які необхідно виписати у терапевтів та сімейних лікарів за місцем проживання.
В амбулаторіях центру первинної медико-санітарної допомоги працюють «Школи гіпертоніків», де можна отримати кваліфіковану консультативну допомогу фахівця.
Павлоградський міський центр здоров’я