РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ
Президент Петро Порошенко 09 листопада 2015 року підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи, .
Гідність – це поняття моральної свідомості, яка виражає уявлення про цінність усякої людини, як моральної особистості, а також категорія етики, яка означає особливе моральне ставлення людини до самої себе, і ставлення до неї з боку суспільства, у якому визнається цінність особистості.
Поняття гідності вживається в законодавствах численних країн та в міжнародному праві, зокрема, у Цивільному кодексі: гідність визнано особистим немайновим благом, 201 стаття; задекларовано право на повагу і недоторканність «гідності та честі» фізичних осіб, пункти 1,2 297-ї статті; зафіксовано право фізичних осіб звернутися до суду з позовом про захист їх гідності та честі, третій пункт 297-ї статті; приниження «честі та гідності фізичної особи» визнано моральною шкодою, яка підлягає відшкодуванню, 23-тя стаття.
Революція Гідності — політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу.
Терміни Революція Гідності або Єврореволюція стосовно означених подій часто використовуються в тому ж контексті, що й термін Євромайдан, але, звичайно, мають дещо інше семантичне навантаження: Євромайдан здебільшого застосовується в контексті організації, форми та місця проведення протестів — як складова Революції Гідності; Революція Гідності — як суспільні та політичні зрушення, викликані зривом підписання Угоди на Європейську інтеграцію, та, власне, самим Євромайданом.
Також існують розбіжності оцінок дати початку Революції. Дехто вважає за дату початку Революції 21 листопада 2013 року — день, коли Урядом було зірвано підпис угоди про Євроінтеграцію, після чого почали збиратись перші мітингуючі; або 30 листопада — день, коли на Євромайдані були побиті студенти.
За межами України поширена думка, що дату Революції необхідно визначати з ходи протестувальників до Верховної Ради, коли почались масові силові криваві зіткнення зі значними людськими жертвами.
«Небесна Сотня» — прийнята в Україні збірна назва загиблих учасників акцій протесту (Революції Гідності) у грудні 2013- лютому 2014 року. Це протестувальники, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Майдану.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею».
Українці мають усі підстави пишатись, що їхня Батьківщина не раз переживала дні слави, мужньо переносила найважчі випробування. Не одне покоління кращих синів та дочок беззавітно клали своє життя до ніг рідної неньки – України.
Павлоградське міськрайонне
управління юстиції