Серед послуг служби зайнятості особливе місце займає професійне навчання безробітних. Адже навчання дозволяє в стислі терміни здобути необхідні професійні компетенції та підвищити рівень конкурентоспроможності на ринку праці.
За сприяння служби зайнятості безробітні можуть отримати сертифікат на навчання та пройти підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Сертифікат на навчання — документ, що дає безробітному право на профнавчання в закладі освіти та гарантує оплату закладу освіти або роботодавцю, що надають платні освітні послуги з організації профнавчання безробітних, вартості навчання в розмірі, що не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня 2023 року (26840 грн.).
За безробітним під час профнавчання, що здійснюється згідно з договором, зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, що встановлені відповідно до законодавства.
Навчання відбувається за принципом «гроші ходять за людиною». Це означає, що шукачі роботи можуть самостійно обирати заклад освіти для проходження професійного навчання.
Крім того, передбачена можливість вибору безробітним місця навчання у роботодавця безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою або шляхом стажування. Це дозволить скоротити терміни навчання, сприятиме працевлаштуванню безробітних та їх адаптації на робочому місці.
Якщо безробітний навчається не за місцем проживання, він забезпечується житлом на період навчання з отриманням сертифіката на проживання.
Сертифікат на проживання в період навчання — документ, що дає безробітному право на забезпечення місцем проживання на період навчання в разі розташування вибраного ним закладу освіти не за місцем реєстрації його як безробітного та/або не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування), та гарантує оплату закладу освіти або роботодавцю вартості проживання безробітного в період навчання в розмірі, що не перевищує п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня поточного року, за весь період проживання (13420 грн.).
Найбільш поширеними професіями, за якими навчалися безробітні, є: оператор котельні, касир (в банку), продавець продовольчих/непродовольчих товарів, контролер-касир, електрогазозварник, молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими, офісний службовець (бухгалтерія), манікюрник тощо.
Окрім цього безробітні проходили підвищення кваліфікації, зокрема щоб покращити рівень цифрових компетентностей, за такими напрямами: «Основи розробки вебсайтів», «Цифровізація та комп’ютеризація бухгалтерського обліку», «Користувач ПК: офісні технології та Інтернет», «Microsoft Excel та Google-таблиці з нуля до PRO» та ін.
Щоб отримати сертифікат на навчання звертайтесь до Павлоградської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості: м. Павлоград, вул. Ганни Світличної, 55, тел. 050-674-62-05.