32 роки тому, в далекі весняні дні, коли Україна потопала в квітучих садах і готувалася до травневих свят, в Чорнобилі було як на війні – був передній край, страх та паніка, були страшні втрати, масові евакуації людей. Ще ніхто не розумів, що наступила нова ера – ера біди та ядерного бруду.
У двобій з ядерною стихією стали сотні тисяч ліквідаторів, серед яких були і наші земляки. Минуло не мало часу, але Чорнобильська трагедія і надалі залишається болючою раною для нашого народу.
Якщо матеріальні втрати можна прорахувати та представити у вигляді сухих цифр, то ніякими грошима не можна виміряти людське горе, пов’язане зі смертю рідних та близьких, страшними хворобами дітей.
Сьогодні в Павлограді мешкають близько 500 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі майже 300 з них — мають I та II категорію. 70 дітей мають хвороби, пов’язані з Чорнобилем.
Велику повагу та шану викликає активна громадська позиція наших земляків – учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В тісній співпраці з виконкомом та міською владою багато років в місті працює громадська організація « Спілка Чорнобиль», а в цьому році почала активно діяти ще одна, нова організація «Союз чорнобильців — ліквідаторів міста Павлоград».
Шановні чорнобильці! Вашим героїчним подвигом пишається вся країна. Ціною свого здоров’я ви врятували Україну, Європу і увесь світ. Схиляємо голови перед тими, хто в боротьбі з небезпекою втратив власне життя. Світла їм пам’ять!
Дзвін Чорнобиля як набат, як вирок, як попередження людству пекучим болем постійно відгукується в серцях живих. Давайте ніколи не забувати про величезну відповідальність перед природою та життям майбутніх поколінь і зробимо все можливе, щоб така трагедія ніколи не повторилася.
З повагою міський голова А.Вершина