Наша історія — багатогранна, позначена високими злетами людського розуму та гуманізму і прірвами варварства та жорстокості, проривом до державності, національного відродження і безмірними, непоправними втратами.
Уже традиційно в третю неділю травня ми вшановуємо жертв політичних репресій. День пам’яті встановлено окремою датою на підтримку ініціативи громадськості з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
У криваві жорна репресивної машини потрапили державні та інтелектуальні лідери народу, які були творцями і носіями ідей державності 1917-1918 рр.; українське селянство – першооснова нації, джерело її генетичного коду; творча еліта, яка уособлювала собою наше зростаюче культурне відродження, та духовенство.
Тому ми повинні всі разом, як єдиний український народ, відновлювати свою історичну пам’ять. Ми повинні досліджувати свою правдиву історію і свідчити про неї перед майбутніми поколіннями та світом. Розкриття правди про страшні злочини минулого – один з найкращих способів вшановувати пам’ять жертв політичних репресій.
З кожним роком залишається все менше живих свідків того лихоліття. Наш обов’язок — берегти їхні спогади, передавати нащадкам правду про минуле, гідно вшановувати загиблих.
Розбудовуючи власну державу, ми маємо не забувати про кожен наш крок на шляху до незалежності, про кожну історичну віху – сумну і радісну, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося.
Схилімо ж голови в глибокій жалобі за нашими земляками, які стали жертвами репресій тоталітарного режиму.
Вічна їм пам’ять!
З повагою міський голова А.Вершина