Приватизація житла — це відчуження квартир (будинків), кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, кімнат у гуртожитках державного житлового фонду на користь громадян України. Приватизація квартир створює умови для здійснення права громадян на вільний вибір способу задоволення потреб у житлі, залучення значної кількості громадян до участі в утриманні і збереженні існуючого житла та формування ринкових відносин у житловій сфері.
В результаті приватизації громадяни набувають право власності на житло, в якому вони проживають, тобто стають його власниками. А право власності дає можливість вільно розпоряджатися своїм житлом: продавати, передавати у спадок, передавати в іпотеку і т. і.
На сьогодні питання приватизації квартир для значної частини громадян України вже вирішені. Тому слід окреслити основні проблеми, що виникають при здійсненні прав власності. Власники житлових приміщень поряд з широким обсягом прав мають сукупність обов’язків. Це підтримка житлового приміщення в належному стані, своєчасне проведення поточного ремонту приміщень, в якому власник проживає, участь в проведенні поточних і капітальних ремонтів інженерного обладнання будинку.
Власник зобов’язаний використовувати житлове приміщення строго за її цільовим призначенням — постійного проживання. Надання або використання ним жилих приміщень для потреб промислового характеру не допускається. Також, основним обов’язком власників житла є регулярна та своєчасна оплата комунальних послуг.
Крім того, звертаємо увагу жителів міста, які приватизували свої квартири до 2006 року. У свідоцтві про право власності на житло необхідно визначити частку кожного власника відповідно до діючого Цивільного кодексу України. Для цього необхідно звернутись до відділу по обліку комунального майна та житлової площі ( вул. Соборна,буд.95, каб.107 ) всім власникам житла з паспортами, оригіналом і копіями свідоцтва про право власності на житло для написання відповідної заяви. Без визначення часток кожного власника у свідоцтві про право власності на житло неможливо провести будь-які дії з квартирою (продати, подарувати, заповісти, вступити у спадок).
Заступник начальника відділу по обліку
комунального майна та житлової площі В.П.Гребенюк